[MOC] Wartownia na wysepce.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

[MOC] Wartownia na wysepce.

#1 Post autor: Przemek »

Wartownia na wysepce.

Obrazek

Kilka tygodni minęło już od mojej rejestracji na forum, a jeszcze się nie przywitałem ;) Nadrabiając to na wstępie witam wszystkich :)

Obecnie nie mam zbyt dużo czasu na klocki Lego ze względu na trwającą sesję. Jednak jak wiadomo nie samą nauką żyje człowiek i dlatego postanowiłem zbudować wartownie, gdzieś na małej wysepce na bliżej nieokreślonym morzu…

Klik1 oraz Klik2

Obrazek

Praca nieporównywalnie skromna do zaprezentowanych już w tym wątku. Moje zasoby klockowe są bardzo ograniczone, dlatego proszę wybaczyć choćby użycie żółtych kafelków do wykonania posadzki ;)

Obrazek



Obsada wartowni składa się z trzech rycerzy. Wartownia jest dwukondygnacyjna umiejscowiona na skale. W jej centralnym punkcie znajduje się studnia. Nie czerpie się już z niej wody… jaki jest tego powód widać zdjęciu :P Obiekt jest dość stary. Nie raz musiał być odbudowywany co widać po zastosowaniu różnych odcieni kamienia, z którego jest zbudowany.

Obrazek

Klik3 , Klik4 , Klik5

Zachęcam do komentarzy.

PS. Tak wiem, że niektóre klocki są troszkę brudne ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Jak na pierwszego MOC-a wyszło ci całkiem fajnie :) podoba mi się zastosowanie kafelków (może udałoby ci się zrobić jakiś dywan czy coś w tym rodzaju). Generalnie moc ładnie się prezentuje, ale jest trochę zbyt kwadratowy- może to jakoś urozmaicisz :) ?? Fajny pomysł z wodopojem.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Straszny klocek... Zaczne od mankamentów - nie podoba mi się wykończenie górnych blank (te małe kratki 1x2) przydałby się też jakiś sensowny daszek nad zbrojownią no i jakaś łódczeka tez byłaby wskazana. Na zdecydowany plus zaliczyłbym użycie żółtych tiles - podobają mi się. PS i czemu flaga nie powiewa na górze tylko jest na dole?
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 13:45 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Przydałaby sie też wieża. NA takiej małej wysepce nie może być wysoka, ale nawet niewysoka będzie lepszym punktem obserwacyjnym.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Niestety grille psują cały efekt - rozumiem, że to przez brak części ale no cóż. Po drugie zamiast tak po prostu przyczepionych kusz dąłbyś radę zmajstrować jakieś urządzenia, które by się mogło obracać. Schody na pomost trochę zbyt wąskie.

Nie rozumiem po co tam była studnia?:) Przecież w niej woda też byłaby słona a takową można czerpać z morza. No chyba nie ze względu na możliwość oblężenia. Chyba nie stosowało się takiej taktyki przeciw tak małym punktom, które po prostu zazwyczaj możnaby ominąć.

Również wieża mogłaby mieć nieco mniej kwadratowe kształty.

Za to wnętrze jak najbardziej mi się podoba, przyjemne, sporo detali i cieszy oko!

Gratulacje.
Przydałaby sie też wieża.
A po co wieża? Jak będzie niewiele większa to niewiele więcej będzie z niej widać.
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 16:58 przez Fistach, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: Przemek »

Dziękuję za komentarze ;)
Pozwolę się odnieść do uwag w nich zawartych. Wiem, że z zewnątrz praca jest nieciekawa ze względu na brak detali. Rzut kwadratowy zastosowałem świadomie, uznając go za dość proste rozwiązanie, co z braku doświadczenia w budowie było dla mnie najrozsądniejsze. Kilka ciekawych rzutów do wykorzystania w pracach mam w swojej głowie, ale na wszystko przyjdzie pora ;)

Klockowatość konstrukcji na pewno jest spowodowana niewielka powierzchnią wysepki na której wartownia się znajduje. W następnych pracach ten element poprawię. W wartowni i tak w dużej części wysepka jest zbudowana z liftarmów..

Nad wieżą myślałem. Pewnie jakieś klocki do jej zbudowania wynajdę i spróbuję dobudować ją. Zdaję sobie sprawę, że praca jest dość prosta i nie rzucająca na kolana. Najwięcej czasu poświęciłem wnętrzu. Zadowolony jestem z tajnego przejścia w murze. Jednej fotki to przedstawiającej zapomniałem podlinkować co w tym momencie czynię ;) Klik

Studnia jest studnią głębinową ze słodką wodą :>

Przyczepienie flag w zbyt niskich rejonach to moje niedopatrzenie.

Jako, że sesja będzie długa to na pewno kilka szczegółów praca się dorobi ;)

PS Co to są grille? :>

pkowalcz

#7 Post autor: pkowalcz »

Grill

Jak na debiut nie jest źle. Żołte powierzchnie nadają budowli sympatyczny, optymistyczny wygląd ;).

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#8 Post autor: Pepin Krootki »

Przemek pisze:Jak na debiut nie jest źle
Popieram, a nawet posunę się do stwierdzenia, że jest dobrze :). Zamiast tej studni można by zrobić jakiś fajny loch albo więzienie. Nawet by bardziej to pasowało do ogólnego zamysłu. Takie średniowieczne Alcatraz. Nie podoba mi się tylko ta dziura w dachy. Podczas deszczu zrobi się tam mały basen:).
Proponuję też dodać jakąś małą łódź. Trudno mi sobie wyobrazić załogę, w pełnym rynsztunku, płynącą wpław do wieży :).
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: Przemek »

Jak obecnie patrzę na fotki swojej pracy to mnie ogarnia przerażenie jak mogłem coś takiego pokazać ;)

Jako, że sesja długa i czasochłonna postanowiłem raz jeszcze usiąść i zbudować coś co może nawiązywać do wartowni jak i wysepki.
Taka o to luźna scenka. Nic o niej pisać nie będę, każdy bez problemu ( mam nadzieję :] ) domyśli się o co w niej chodzi.

Obrazek

Klik 1
Klik 2
Klik 3
Klik 4
Klik 5
Klik 6
Klik 7

Pozdrawiam Przemek ;)

PS. Mam nadzieję, że mogłem odkopać ten wątek, aby pokazać nowe fotki ;) Jeśli nie to proszę o łagodny wymiar kary...
KKS Lech Poznań

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

MOC prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniego. Widać, że napracowałeś się nad nim- fala morska, wyprofilowany teren, odpowiednia kolorystyka, bardzo ciekawy budynek. Całość jest zdynamizowana przez rozgrywającą się bitwę rycerzy z nieumarłymi- bardzo podoba mi się ten motyw (ciekawe, kto tutaj zwycięży :) ??). Czy mi się zdaje, czy na jednym ze zdjęć widziałem czarną papugę ;)??

...dorobiłbym jakiegoś małego, przenośnego balistę, najlepiej jako pułapkę. Pomyśl też o jakiś porządnych stojakach na broń i zbroję.

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#11 Post autor: Przemek »

Zwyciężą Ci, którzy są w przewadze ;)
Tak, jest czarna papuga ;) Byłem ciekawy czy ktoś ją zobaczy :]
Dziękuje za komentarz. Widzę, że na Ciebie zawsze można liczyć :)
KKS Lech Poznań

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#12 Post autor: Iskra »

Dużo, dużo lepiej. Akcja bardzo ożywiła całość. Tylko te białe i czarne klocki na piasku jakieś takie nie wiem po co. ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Jak rzekła szanowna przedmówczyni - jest lepiej.

Ale wciąż nie wystarczająco dobrze.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: Przemek »

Iskra pisze:Tylko te białe i czarne klocki na piasku jakieś takie nie wiem po co. ;)
To wystają skały z piasku ;)))

Liczę, że za 3 podejściem uda mi się zbudować coś chociaż w miarę dobrego :]
KKS Lech Poznań

ODPOWIEDZ