7622 Race for the Stolen Treasure

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

7622 Race for the Stolen Treasure

#1 Post autor: Andzia »

Recenzja 7622 Race for the Stolen Treasure

Obrazek
Seria: Indiana Jones
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 272
Liczba figurek: 4
Cena: GBP 24.99 / 179zł http://www.klockilego.com/x_C_Dz__P_891 ... 10001.html

Opakowanie i instrukcja:
Pudełko otwiera się inaczej niż zazwyczaj. Standardowo są perforowane półkola z tyłu pudełka a tutaj po obydwu bokach i w innym kształcie. Boki pudełka są też sklejone krótką taśmą. Pozwoliłam sobie je przeciąć i pudełko otworzyło się samo...
Jedna klejona instrukcja, nieco mniejsza od formatu A4. W instrukcji jest pewna rozbieżność w ilustracjach, otóż na jednych widać brązowe rączki strażników, a na innych w kolorze cielistym. Zdjęcie plandeki też nie jest zupełnie zgodne z wyglądem plandeki w pudełku. Nie podoba mi się też, że etapy budowania są zbyt rozciągnięte. Czasem jeden etap to jeden klocek. Lekka przesada, szkoda papieru moim zdaniem. Na plus można zaliczyć małe obrazki z przedstawionymi klockami i ich ilością potrzebną w każdym etapie.
Na końcowych stronach instrukcji znajdziemy zapowiedź gry wideo "Indiana Jones" mającej pojawić się w lato. Są też ilustracje zestawów z serii IJ.
Dwa numerowane woreczki. W pierwszym jeden mniejszy, dziurkowany. W drugim dwa mniejsze, gładkie.
galeria - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2993084

Klocki:
Klocki w odcieniach szarym, ciemnoszarym, czarnym i znikoma ilość piaskowych i niebieskich. Nie wiem po co są te piaskowe skoro prawie ich nie widać. Sprytnie zrobione reflektory samochodów.
Gumowe oponki jeepa nie przylegają dokładnie do kół. Za to opony ciężarówki - idealne. W dodatku sześć. Ciężarówką to ja jestem zachwycona.
Ogólnie powiem, że każdy będzie zadowolony z różnorodności klocków występujących w tym zestawie. Jeden z bardziej oryginalnych to - ni to kabina, ni to siedziska, takie dwa w jednym - klocek dzięki któremu za kierownicą (ciężarówki)usiądą dwa ludziki zamiast jednego. Raźniej w czasie podróży.
Oto ten klocek - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2993088
lista klocków - http://www.peeron.com/inv/sets/7622-1

Modele:
Nie przedstawiono modeli alternatywnych. Coś ostatnio tak się zdarza w zestawach. Czy modele alternatywne będzie można spotkać tylko w zestawach "Creator"?
Natomiast modele podstawowe całkowicie sprostały moim oczekiwaniom. Podobają mi się obydwa.
Jest też Indiana J. na białym rumaku. :-) Małą wadą (jak na razie) jest uniesiona/wygięta plandeka z tyłu ciężarówki, ale może z czasem opadnie.
galeria - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2993091

Podsumowanie:
Zestaw ciekawy i bawialny. Fani motoryzacji powinni być szczególnie zadowoleni bo modele ze swoim wyglądem mogłyby z powodzeniem trafić na półkę kolekcjonera nie "legowca".

Ocena: 10/10

Plus/Minus:
+ różnorodność klocków
+ oryginalne modele
+ bawialność 100%
- rozbieżności w instrukcji
- brak modeli alternatywnych (ale to nie problem, dla majsterkowiczów)

Ps. Posiadam już dwa zestawy Indiana Jones (nie, że się chwalę) więc mam już dwa ludziki Indiana, a raczej "miałam". Otóż podmieniłam główki ludzikom. Drugi Indiana J. ma główkę jednego ze strażników. Poniżej obrazek... W ten sposób "stworzyłam" Mu młodszego braciszka. Ktoś ma pomysł na imię dla niego? ;-)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2993090
Załączniki
7622  Race for the stolen treasure.jpg
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:41 przez Andzia, łącznie zmieniany 15 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

W ten sposób "stworzyłam" Mu młodszego braciszka. Ktoś ma pomysł na imię dla niego? ;-)
Może raczej jego syna którego gra Shia LaBeouf w nowej części =] Recenzja w porządku tylko szkoda że nie wrzuciłaś zdjęć bezpośrednio na forum. Do tego są one strasznie duże. Sam zestaw warty kupienia bez dwóch zdań.
Ostatnio zmieniony 2008-02-07, 01:00 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

bartemo

#3 Post autor: bartemo »

Dzięki za recenzję. Z tej serii chyba ten zestaw ma najlepszą cenę. Mam prośbę: może następnym razem mogłabyś trochę przeskalować te zdjęcia? Obecnie trochę długo się ładują.

Sam klocek służący za siedzisko dla minifigów to raczej nie nowość, ale w tym kolorze występuje po raz pierwszy! Bardzo ciekawy jest też grill, widzę, że nowość.

W ogóle Indiana ma trochę nowych części: kapelusz, bicz i torba na ramię nie występują w innych seriach. Oj, chyba pomyślę, aby ten zestaw nabyć w tym roku :-)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Andzia, podałas cene 60zł? Spójż że to dopiero licytacja jest ! http://www.klockilego.com/x_C_Dz__P_891 ... 10001.html wycenia ten zestaw na 179zł. Na plus moge zaliczyć to, że w końcu odrazu z rencją pojawiły się zdjęcia
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#5 Post autor: Andzia »

bartemo pisze:może następnym razem mogłabyś trochę przeskalować te zdjęcia?
nie ma sprawy, ale jak to się robi? ;-)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#6 Post autor: Iskra »

Andzia pisze:
bartemo pisze:może następnym razem mogłabyś trochę przeskalować te zdjęcia?
nie ma sprawy, ale jak to się robi? ;-)
Otwierasz zdjęcia w dowolnym programie do ich obróbki, może być np. Photofiltre, klikasz Image -> Image size i ustawiasz parametry, klikasz ok i zrobione . :) 600x800 pikseli to zwykle optymalny rozmiar.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Andzia pisze:nie ma sprawy, ale jak to się robi? ;-)
http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681
i viewtopic.php?t=5367 z calym watkiem

Generalnie - do recenzji na forum wrzucamy miniaturki zdjec ktore sa linkami do duzych (800x600) zdjec na BS. Wszystko, lacznie z przykladami jest opisane w poradniku recenzenta: viewtopic.php?t=2856

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

zdjęcia ogólnie dobre imisię podoba rozdzielczość. nienajlepsze to zdjęcia pokazujące jedną część. nie ma sensu robić tak wielkiego zdjęcia. generalnieim więcej chcesz pokazać tym większa powinan być rozdzielczość żeby coś się dało zobaczyć.

Recenzja w porządku - z każdą kolejną lepiej Ci idzie.

Zestaw też mi się podoba ze względu na wykonanie ale nie lubie tej plandeki papierowej.

Nie wiem czyzauważyliście ale w zestawie są tylko 4 monety - a na pudełku widać ich znacznie więcej!

p.s. woreczki do zdjęć staraj się rozłożyć dalej od siebie żeby je lepiej było widać.

Wydaje mi się że źle wstawiłaś kierownicę. Powinna być po lewej a nie po środku. chybaże już to poprawiłaś?:)

.
Ostatnio zmieniony 2008-02-07, 10:15 przez Fistach, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Recenzja fajna... ale dlaczego zarzynasz Brickshelfa? : o(
2,5 MB zdjęcia to moim zdaniem przesada o 400% : o(
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#10 Post autor: Andzia »

kurczę, staram się z tymi recenzjami jak mogę ale albo o czymś zapomnę, albo czegoś nie wiem, chyba na razie dam sobie z tym spokój; zostawiam recenzje dla zaawansowanych :)

Hippotam będę studiować ten poradnik jeszcze raz
Fistach masz rację z tą kierownicą, wypadek przy pracy ;)
Ciamek zarzynam Brickshelfa? to całkiem niechcący; znaczy się, fotki za duże?
Ostatnio zmieniony 2008-02-07, 13:26 przez Andzia, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#11 Post autor: tomey »

Andzia, ćwicz, czytaj recenzje innych... napisz swoją recenzję, przeczytaj pare razy, prześpij się, na drugi dzień zobacz czy jest wszystko - czy o czymś napewno nie zpaomniałaś i wklej na forum ;]
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

Andzia pisze:kurczę, staram się z tymi recenzjami jak mogę ale albo o czymś zapomnę, albo czegoś nie wiem, chyba na razie dam sobie z tym spokój
zostawiam recenzje dla zaawansowanych :)
Nie przejmuj się tylko przeczytaj dokładnie opisy jak pisać recenzje - nie musisz się porad dokładnie trzymać ale większość uwag weź sobie do serca.
Co do zdjęć to pamiętaj że Brickshelf jest ostoją Legomaniaków i większość osób na forum jest uczulona na nieuzasadnione rozmiary zdjęć - raz że nie jest to wygodne dla oglądających, dwa że strasznie "muli" ten serwis.

recenzje piszesz fajnie, i każda następna wychodzi Ci lepiej, jednak NIE SPIESZ SIĘ. Najlepszy sposób to w jeden dzień napisać, a na drugi jeszcze MOCNO się nad nią zastanowić - tak na świeży umysł. (Np.: z własnego doświadczenia: ostatnio opublikowałem trzy recenzje - jednak w sumie powstawały one ponad tydzień !)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Andzia pisze:kurczę, staram się z tymi recenzjami jak mogę ale albo o czymś zapomnę, albo czegoś nie wiem, chyba na razie dam sobie z tym spokój; zostawiam recenzje dla zaawansowanych :)
Nie zniechęcaj się- ćwicząc uczysz się, jak należy pisać recenzję. Każda recenzja się przyda, a ćwicząc nabierasz wprawy. Nie od razu Kraków zbudowano ;) ...
Dodaj trochę więcej zdjęć i będzie ok :)...
Ostatnio zmieniony 2008-02-07, 14:19 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

bartemo

#14 Post autor: bartemo »

KUKUS pisze:Możesz je zedytować w Paincie
Błagam, tylko nie takie "porady" :-)

Andzio, może skorzystać z jednego z wielu darmowych programów graficznych, np. z Gimpa. Otwierasz plik, wybierasz Obraz > Skaluj obraz i tyle.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

To chyba jedyny zestaw z Indianą, który bym kupił.

Głównie ze względu na koła, ale też na kilka przydatnych elementów (np. flagi z których są zrobione błotniki :) )

Andzia, następnym razem wrzucaj mniejsze fotki :)

ODPOWIEDZ