[MOC] Jednoosoby Pojazd Warp "Louis II"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

[MOC] Jednoosoby Pojazd Warp "Louis II"

#1 Post autor: kamzel »

Ciągłe braki osobowe jakie nie dawały spokoju wydziałowi Agencji Kosmicznej w Lionne zmusiły tamtejszych projektantów to opracowania jednoosobowego pojazdu, który umożliwiałby szybkie przemieszczanie się specjalistów między poszczególnymi placówkami badawczymi w przestrzeni kosmicznej. Z powodu aktywności takich przestępczych grup jak Blacktroni czy Spyrianie pojazd ten musiał zostać wyposażony w systemy obronne, a w związku z charakterem zadań Agencji - w instrumenty badawcze i komunikację dalekiego zasięgu. Kolejnym wymaganiem była możliwość szybkiego lądowania na planetach. Efektem starań są Jednoosobowe Pojazdy Warp klasy Lutetia, zaś jeden z nich, nazwany na cześć jednego z dawnych władców Lionne - Louisa II - przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

ObrazekObrazek

Pojazd ten zbudowałem w czasie niedawnej sesji między egzaminami, a powodem jego powstania był samotny niebieski minifig z serii Futuron, którego jakiś czas temu zakupiłem na Bricklinku. Wyraźnie widać było, że brakuje mu jakiegoś pojazdu - więc zbudowałem mu właśnie ten Jednoosobowy Pojazd Warp:
Obrazek

Ów stateczek składa się z dwóch części - lądownika i napędu.
Obrazek

Napęd wykorzystywany jest przy dalekich skokach warp jak również wtedy, gdy trzeba latać bardzo szybko ale z prędkością mniejszą niż światło. Przy skokach warp górne "skrzydła" podnoszą się, aby wytworzyć pole warp odpowiednich rozmiarów - specjalne stabilizatory zapobiegają ich opadaniu w trakcie poruszania się.
ObrazekObrazek

Sam lądownik także ma ruchome skrzydła, które po całkowitym rozłożeniu służą do zwykłego lotu z niewielką prędkością, zaś ustawione pod odpowiednim kątem pozwalają na krótkodystansowy (nie więcej niż 10 minut świetlnych) skok warp. Rozwiązanie to zostało wprowadzone aby dać pilotowi szansę na ucieczkę w razie zagrożenia.
ObrazekObrazekObrazek

Galeria
Ostatnio zmieniony 2008-02-11, 15:53 przez kamzel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Świetna kolorystyka. Trochę daje po oczach ale mi się podoba. Sam MOC przywodzi mi na myśl zestawy z serii M-Tron czy BlackTron. Jednak poza tym że ma całkiem ciekawą sylwetkę i barwę to niestety nie zachwyca. Może dopracuj go trochę i zrób "Louis III". Dodaj jakieś działka oraz ciekawe silniki. Ewentualnie mógłbyś rozwinąć pomysł z składanymi skrzydłami albo zastosować żyroskopową konstrukcję.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

no, taki "zwykly" ten model... ale jak na przerwe miedzy egzaminami to jest ok :)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#4 Post autor: kamzel »

spacelord pisze:no, taki "zwykly" ten model... ale jak na przerwe miedzy egzaminami to jest ok :)
Czy mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli pisząc "zwykły"?

Zgodnie z nazwą jest to druga wersja pojazdu, pierwsza była bardzo prosta i mała - i niezbyt mi się podobała. No to zacząłem kombinować, popatrzyłem się na chyba mój ulubiony w serii Space zestaw 6887 i starałem się zbudować coś około tego, tylko może z większą ilością detali.
ImpreSariO pisze: Dodaj jakieś działka oraz ciekawe silniki. Ewentualnie mógłbyś rozwinąć pomysł z składanymi skrzydłami albo zastosować żyroskopową konstrukcję.
W tym pojeździe wszystko jest wielofunkcyjne. Z przodu silniczków mamy więc coś w rodzaju działek, podobnie te talerze z przodu można uznać za broń. Kto wie jakimi rodzajami broni posługuje się owa plastikowa cywilizacja? Poza tym nie chciałbym robić z tego pojazdu myśliwca - stąd ewentualne działka nie są zbyt widoczne.

Czy mówiąc o żyroskopowej konstrukcji masz na myśli coś w stylu 7661? Pewnie, że chciałbym zrobić coś takiego, ale niezbyt widzę przy moich zasobach klocków taką możliwość - może następnym razem...

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

kamzel pisze:Czy mówiąc o żyroskopowej konstrukcji masz na myśli coś w stylu 7661? Pewnie, że chciałbym zrobić coś takiego, ale niezbyt widzę przy moich zasobach klocków taką możliwość - może następnym razem...
No niezupełnie. Miałem na myśli żeby kabina była nie ruchoma a za to moduł z napędem obracała się wokół własnej osi.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#6 Post autor: martinbb »

A mi się pojazd kojarzy ze standardowymi zestawami z czasów Mtron i Blacktron :)
Fajne, sentyment jednak został ;)
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Czy mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli pisząc "zwykły"?
no ciężko mi tą myśl rozwinąć ;) tak mi się napisało... nie miałem na myśli że jest zły czy coś podobnego, po prostu normalny statek...
mi osobiście nie podoba sie tył - jest za nisko w stosunku do kabiny i kabina jest lepsza od drugiej części - ale to moje subiektywne zdanie...
aha - i z góry wygląda bardzo ładnie, gorzej z boku...
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 12:10 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ