Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Na rynku
Autor Wiadomość
zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-02-23, 14:02   [MOC] Na rynku

Budowałem tego MOCa dość długo. Właściwie cały styczeń, a potem czekałem, aż dojdą pocztą różne drobiazgi. MOC wyszedł mi trochę większy niż planowałem. Jakoś tak mam, że jak zacznę to trudno mi skończyć i zawsze wychodzi mi większe. Muszę popracować nad planowaniem.

MOC przedstawia rynek średniowiecznego miasteczka w czasie pokoju, kiedy nic nie zakłóca wymiany handlowej. Kupcy miejscowi, a także ci którzy przybyli z daleka (a nawet z bardzo daleka) mogą oferować tu swoje towary. Przyciąga to klientów, ale nie tylko. Na szczęście nad wszystkim czuwa Straż Miejska.

GALERIA
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2009-05-05, 10:24, w całości zmieniany 3 razy  

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 14:13   

Czadowe. Bardzo ładne budynki, świetna studnia. Super krzyże i żebracy. Bardzo dużo się dzieje, ale nie ma chaosu i bałaganu. Praca przejrzysta i dobrze się ją ogląda. Podoba mi się też kościół i dach trzeciego domu od lewej. Jednego co brakuje to zróżnicowanego podłoża. Jakiś kamyczek, czy roślinka dobrze by zrobiły. Poza tym super.

Majek 
King Ghidorah

Wpisy: 143
Wysłany: 2008-02-23, 14:20   

Woah! Super :) Przede wszystkim podoba mi
się studnia i kościół. Fajnie, że nie jest to
poranna godzina i że na rynku dużo się dzieje.

Pozdrawiam

djtermoz 

Wpisy: 176
Wysłany: 2008-02-23, 14:26   

O kurcze, naprawde ladnie zrobiona scenka. Bardzo duzo sie dzieje ale nie jest przeladowana. Zebracy sa super! Ale mam taka sama uwage jak wyzej - teraz powinienes odkleic to od plyty i dodac jedna warstwe czegos co bedzie udawalo np. brukowana ulice, kaluze wody wokol studni, itp. Po prostu jednolite szare podloze jest troche nudne. Mimo tego to naprawde dobra praca.

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-02-23, 14:29   

crises napisał/a:
Jednego co brakuje to zróżnicowanego podłoża. Jakiś kamyczek, czy roślinka dobrze by zrobiły.

Dokładnie! Od siebie tylko dodam że mógłbyś urozmaicić kolorystykę dachów. To są jednak tylko drobne szczegóły bo Panie zgrredku jestem pod wrażeniem. Pierwszy MOC (jeśli się nie mylę) i od razu widać klasę. Kolejna osoba do zdominowania następnego CCC. Podoba mi się bogactwo szczegółów. Wylewanie odchodów przez okno, stłuczka powozów, zakon mnichów, żebracy, pieniąca się woda w balii, sprzedawca tkanin, pomidory (to co leży w rozwalonym wozie to pomidory?), krzyż w ręce zakonnika, ładnie wykończony łuk nad drzwiami kościoła to masa drobnych elementów które dodają mnóstwo uroku tej budowli. Gratuluję dobrej roboty.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5341
Wysłany: 2008-02-23, 14:34   

ImpreSariO napisał/a:
stłuczka powozów, zakon mnichów, żebracy, pieniąca się woda w balii, sprzedawca tkanin, pomidory (to co leży w rozwalonym wozie to pomidory?), krzyż w ręce zakonnika, ładnie wykończony łuk nad drzwiami kościoła to masa drobnych elementów które dodają mnóstwo uroku tej budowli.

Ja dodałbym do wyliczanki jeszcze stragan z bronią i wikinga (?) wracającego z karczmy :)

Świetna praca.

P.S. Czy na jednym ze zdjęć widać magów? :)

tobiasz 

Wpisy: 161
Wysłany: 2008-02-23, 14:57   

Na prawdę świetna praca!!! Szczególnie kościół mi się podoba i ta czerwona kamieniczka, całość robi bardzo duże wrażenie, super

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1450
Wysłany: 2008-02-23, 15:06   

Mi sie podoba, troche oldstyle (jak zdjecia z katalogow w latach 81-87) ale super.

Nie podoba mi sie tylko czerwien w naroznym budynku, i stanowczo za malo ludu. Jescze ze trzdziesci minifigow, kury, kaczki, dzieci i bylo by naprawde super...

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2008-02-23, 15:10   

Bardzo ładny MOC. Szczegółowe kamieniczki, duża studnia. Dużo akcji, każdy żyje własnym życiem. Naprawdę udany model!

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 15:56   

zgodze sie z misterzumbi'm ze za malo ludzi na targu.

szkodaze nie wytile'owales podloza - zart :)

przydałoby się jakieś drzewo i kilka zwierzaków innych niż konie. Scenka bardzo fajna, duża i zapewne byłaby bawialna.

p.s. popracuj jeszcze nad photoshopem!

tomey 

Wpisy: 528
Wysłany: 2008-02-23, 16:07   

Czerwona kamienica jest świetna ! Studa mi przypomina tą która znajduje się na Rynku w Kazimierzu Dolnym :)

pitrek02 

Wpisy: 880
Wysłany: 2008-02-23, 16:44   

A jednak wielkość robi wrażenie...
Zgrabna konstrukcja! Czerwona kamienica jest świetna!!

Pozdrawiam

kosci 
Majsterkowicz

Wpisy: 136
Wysłany: 2008-02-23, 16:55   

Bardzo ladna konstrukcja. Sporo sie ciekawego dzieje, zderzenie wozow, pielgrzymka.
To co wymagaloby poporawy to podloze, monotonne. Sporo ladnych detali jak dym z komina, woda w korycie. Calosc przepiekna!

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2008-02-23, 17:14   

Zacząłem pisać w nocy ale skasowałeś temat!

Świetna scenka zderzenia wozów, gościu pojący konie, wóz z bronią, mnisi, dach na katedrze, kolesie idący z kielichami - myślałem że ten pod murem kogoś podgląda, ale na innym zdjęciu już nie miałem złudzeń że rzyga :) Doskonała kompozycja całości.
Całość dobra, prawie że bardzo dobra - szkoda że podstawka taka jednolicie smutna. Przydałoby się trochę bruku, kamieni, piachu, itd.
Ostatnio zmieniony przez V1 2008-02-23, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1450
Wysłany: 2008-02-23, 17:26   

Tak na marginiesie (obejrzalem jeszcze raz) Oproc podloza (nad ktorym bym naprawde popracowal) to zastanawia mnie fakt ze... NIKT, ABSOLUTNIE NIKT, jeszcze nie zrobil zadniej dioramy i niezapomnial o... Ptakach. Jezeli sie nie myle jedyna diorama w ktorej sa ptaki (wrony, mewy, wroble) to New York ktory zbudowalem z Joe Klangiem...

http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=201073

Tu i owdzie widac... na gzymsie i na dachach...

Brakuje rzygowin :D

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.
Ostatnio zmieniony przez Misterzumbi 2008-02-23, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu