[MOC] Na rynku

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:Nie podoba mi sie tylko czerwien w naroznym budynku
Nie słuchaj Adama, Zgrredku, On patologicznie nie znosi czerwonego ;) . (Dobrze, że się do dachów nie przyczepił :D .)
A Twoja praca jest przeurocza. Podoba mi się i architektura (z narożnym budynkiem włącznie ;) ), i dobór postaci (pani z dużą czerwoną... rufą rządzi :D ), i pomysłowe szczegóły (choćby uprząż konia czy kaleka na wózku).
Skoro wszyscy przynudzają, to i ja przynudzę: skoro tak zainwestowałeś w części, mogłeś zainwestować jeszcze trochę w klocki na podłoże (drugie tyle?). Co do większego tłumu między straganami - prawdą jest, że właśnie takie mam skojarzenia ze średniowiecznymi targowiskami; być może to wpływ scen zbiorowych mojego ukochanego serialu "Robin of Sherwood" (1984) :) . Jeszcze tuzin postaci na pewno by nie zaszkodził.

Ale tak czy owak - jest bardzo, bardzo dobrze.
Nie miałbyś ochoty zbudować trochę wyższej kamienicy do Klockowa-Zdroju?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#17 Post autor: liwnik »

Praca jest naprawdę świetna. Wszystkie stragany wyglądają bardzo fajnie. Przydało by się jednak więcej ludzików i urozmaicenie podłoża.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#18 Post autor: Andzia »

Ja dołączam się z propozycjami przedmówców o dodanie nieco zieleni i urozmaicenie podłoża ale to wszystko. Całość super. O to właśnie chodziło. Takie widoki to najlepsze co można chcieć od "Castle". Teraz tylko powolutku budować dalej aż zbudujesz całe miasteczko :)
Powodzenia!!

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#19 Post autor: Emilus »

Nie znam się na tym, ale wyszło Ci ślicznie.
faktycznie podłoże nieco monotonne, ale co tam, i tak SUPER!

Zdradź sekret, co to za żółta postać na górze kościoła (między nie wiem jak się to nazywa, blanki?). Dzwonnik garbaty czy co? :-)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#20 Post autor: tomey »

Emilus, to sowa jest na wiezy :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#21 Post autor: Emilus »

Upss, znać laika :-)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#22 Post autor: martinbb »

Miłe dla oka :) Wyszło bardzo ładnie, widać ruch, jakieś życie na dioramce :)
Jednym słowem czuć klimat - gratuluje! :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#23 Post autor: zgrredek »

crises pisze:Jednego co brakuje to zróżnicowanego podłoża.
Myślałem o innym podłożu, ale mam mało klocków w kolorze piaskowym i ciemno szarym. Próbowałem zrobić podłoże z klocków szarych, białych i czarnych, ale było zbyt pstrokate.
ImpreSariO pisze:Pierwszy MOC (jeśli się nie mylę)
Drugi
M_longer pisze:Czy na jednym ze zdjęć widać magów?
Tak, to wczesne średniowiecze, kiedy stosy nie były jeszcze w powszechnym użyciu i magowie nie musieli być zakonspirowani.
Misterzumbi pisze:Jescze ze trzdziesci minifigow, kury, kaczki, dzieci i bylo by naprawde super...
Nie chciałem przesadzić z ilością postaci, żeby nie zasłaniały się nawzajem i żeby każdą można było dobrze pokazać. Ale zostało jeszcze kilka miejsc, gdzie można było kogoś wetknąć. Dzieci i ptaki na pewno były by ciekawym uzupełnieniem. Szkoda, że o tym nie pomyślałem. Jakby MOC postał jeszcze z miesiąc to może bym na to wpadł, bo codziennie robiłem jakieś poprawki.
Misterzumbi pisze:NIKT, jeszcze nie zrobil zadniej dioramy i niezapomnial o... Ptakach
Puste dachy aż się proszą o jakieś ptaszki. Te z Nowego Yorku są świetne. Pomyślę o nich przy następnych MOCach
dmac pisze:Nie miałbyś ochoty zbudować trochę wyższej kamienicy do Klockowa-Zdroju?
Dzięki, ale mam do tego za mało klocków. Na ten MOC zużyłem prawie wszystkie szare klocki. Nawet gdyby mi starczyło ich na zbudowanie, to zablokowałbym je sobie, a tu sporo pomysłów czeka na realizację. Po za tym moja praca jest związana z budownictwem i nie wiem jak to będzie u mnie z czasem kiedy zacznie się sezon budowlany. Nie chciałbym popsuć Wam zabawy zawaleniem terminu.
Andzia pisze:Teraz tylko powolutku budować dalej aż zbudujesz całe miasteczko
Nie zamierzam z powodu braku materiału. Brakuje mi również kobiet. A zwłaszcza czepców na głowę. I tak dopuściłem się nieobyczajności wypuszczając jedną na ulicę z gołą głową.

Dziękuję za wszystkie komentarze :o)
Ostatnio zmieniony 2008-02-24, 09:43 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

Bardzo dobrze wam to wyszło towarzyszu zgredek. Skomentować za bardzo nie ma co bo zrobili już to inni. Ja bym zainwestował w trochę ciemnoszarych płytek i okrągłych platów 1 x 1 jasno i ciemnoszarych i strzelił dobre podłoże z jakimś kawałkiem bruku. A co do tego, że figurek za mało to wcale tak nie uważam. Może ze 2 czy 3 maks bym dodał. Bo inaczej będzie straszny tłok.
Budynki bardzo przyjemne dla oka. Szczególnie ten czarno czerwony ma kapitalne zwieńczenie. Proste ale bardzo efektowne.
Tak trzymać ! ! !

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

No, oglądnąłem wreszcie wszystko :-) Piękne!
Większość komplementów zostałą już napisana, ja dodam tylko że masz świetne wyczucie szczegółu i dobre pomysły na ożywenie pracy. Wielu jest budowniczych którzy tworzą perfekcyjne konstrukce - co z tego gdy zaludniające je minifigi sztywno i bezmyślnie stoją na swoich miejscach - jak dekoracje. U Ciebie jest inaczej - ryneczek żyje.

Brakuje mi kilku zdjęć - szczególnie ujęcia całości z góry i zbliżeń architektury. Można zamówić? :-)

Praca ma bardzo oldskulowy charakter, MZ bardzo dobrze to określił - jak ze starego katalogu. Dość łatwo byłoby ją "uwspółcześnić" poprzez zakrycie studow na dachach, wymiane bazowych kolorow na "modne" - zółty na piaskowy, czerwony na ciemnoczerwony, i poprawienie bruku. Ale to szczegóły, które zapewne przyjdą same jak powiększy się zasób klocków :-)

Aha, chyba nikt nie pisał - fajnie dumią kominy. I wszystkie w jedną stronę!

PS. I nawet jest unikat - srebrny hełm rycerzy byka. Szacunek ;-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#26 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:Brakuje mi kilku zdjęć - szczególnie ujęcia całości z góry i zbliżeń architektury. Można zamówić?
Miałem jeszcze jedno zdjęcie, którego nie zamieściłem, ale już przepadło; moja małżonka lubi porządek również w komputerze i często opróżnia kosz. Zdjęcie przedstawiało widok rynku z góry, ale nie zamieściłem go bo jak na dłoni było widać jak pusto jest na rynku. Nowych zdjęć już nie będzie bo MOC rozebrany. Prawie dwa miesiące przy jednym projekcie to dla mnie stanowczo za długo. Już nie mogłem sie doczekać kiedy go rozbiorę i wezmę sie za coś następnego.

Devil_717

#27 Post autor: Devil_717 »

Bardzo fajny MOC, parskałem śmiechem widząc panią z dużą "rufą" jak to nazwał dmac, żebrak na wózku też wywołał uśmiech na mej twarzy :) Z kolei mnisi wychodzący z katedry, jako żywo przypominają tych z trailera Assassin Creed, jakoś to mi się to rzuciło w oczy...
Gratulacje udanego MOCa!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:Brakuje mi kilku zdjęć - szczególnie ujęcia całości z góry i zbliżeń architektury. Można zamówić?
A jednak nie przepadło to zdjęcie, tylko "zawieruszyło się". Znalazłem je w folderze całkiem niezwiązanym z tematem.
Obrazek

pkowalcz

#29 Post autor: pkowalcz »

Na Classic-Castle też się podoba...
http://www.classic-castle.com/forum/vie ... hp?t=13043

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#30 Post autor: V1 »

Na ujęciu z góry jest faktycznie zbyt luźno, ale na niższych ujęciach tego nie widać - jest w sam raz, albo przynajmniej prawie w sam raz :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ