Cruasader Castle

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

Cruasader Castle

#1 Post autor: tomey »

Witam, chciałbymWam zaprezentować zamek Krzyżowców - część jest oprata na zrębie zamku 6081, do tego dochodzi jeszcze jedna płytka 32x32

Widok ogólny
Obrazek

Widok2
Obrazek

Woidok3
Obrazek

Z tyłu
Obrazek

Lochy
Obrazek

Kąpiel
Obrazek

1 część
Obrazek

2 część
Obrazek

Jak widać obie części łącza się za pomocą kołeczkow, a rozszczepienie bardzo się przydaje jeśli mamy umieścić zamek gdzieś na półce czy też ogólnie przenieść

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=304978 galeria dostępna po publikacji :p
Ostatnio zmieniony 2008-03-03, 14:07 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

endrju

#2 Post autor: endrju »

Klasyczny Castlowy design, modularna budowa... kilka(naście) lat temu widząc takie cudo w katalogu Lego właśnie rozpoczynałbym negocjacje z mamą :) Ogromny plus za klimat i bawialność!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Fajniuchny. Tak na pierwszy rzut oka : o)
Taki... swojski.
W domu lepiej się przyjrzę.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

Tak, zdecydowanie należą się pochwały za klimat Catle z 80-90.
Bardzo sympatyczna konstrukcja. :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Zachowany klimat z lat 80-90. Bardzo łatwo można się pobawić takim zameczkiem. Kształt zamku jest bardzo ładny, ale dodałbym kilka wież na rogach muru. Pomyśl też o jakiś bajerach, typu: balista\katapulta czy coś w tym rodzaju. Bardzo fajny pomysł z beczułkami pełnymi trunku. Spróbuj więźniowi w zielonym wyjąć rączki, wsadzić łańcuchy i potem znowu rączki- efekt powinien być lepszy. Dorobiłbym tylko jakiegoś żebraka dla urozmaicenia scenki :)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#6 Post autor: kamzel »

KUKUS pisze:Pomyśl też o jakiś bajerach, typu: balista\katapulta czy coś w tym rodzaju.
Nie wystarczy Ci to, że LEGO do każdego zestawu wstawia gdzie się da setki katapult, balist czy jakichś maszynowych wyrzutni pocisków (vide łódź wikingów)? ;)

A teraz coś do autora MOCa:
Pomysł na wykonanie czegoś w miarę zbliżonego do "kanonicznych" konstrukcji LEGO bardzo mi się podoba i sam bardzo często tak właśnie buduję. Bardzo dobrze, że wykorzystałeś różnicę poziomów między podniesioną a płaską baseplate w jakiś sensowny sposób - czyli zrobiłeś lochy. Ogólnie zamek ten nie jest może arcydziełem klockowej twórczości, ale niewątpliwie pozostaje bardzo przyzwoitą - i jak już pisali inni - bawialną pracą, a to przecież też się liczy, no nie? :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Zamek fajny, ładnie skomponowany (na planie prostokąta), dobrze rozmieszczone wieże i budynek z czarnym dachem. Nie jestem fanem budowli w starym stylu, stąd też chętnie bym zobaczył tę budowlę wykonaną przy użyciu nowych technik i bez gotowych podstawek, ani też gotowych skał i paneli. Spodziewam się że byłaby rewelacyjna.
Drzewka są ładne, ale żadna roślinność poza krzaczkami i kwiatkami nie ma racji bytu przy murach zamkowych.

Jeszcze w imieniu mojego syna:
Tato, tato!!!!! pokaż to, pokaż jeszcze raz!!!! Aaaaaaale faaaaaaajny zaaaaaamek........ Zbudujemy taki?....
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

kamzel pisze:
KUKUS pisze:Pomyśl też o jakiś bajerach, typu: balista\katapulta czy coś w tym rodzaju.
Nie wystarczy Ci to, że LEGO do każdego zestawu wstawia gdzie się da setki katapult, balist czy jakichś maszynowych wyrzutni pocisków (vide łódź wikingów)? ;)
To tym bardziej można pozwolić sobie na coś takiego :) poza tym w classic castle też były katapulty, więc charakter 80/90 lat byłby zachowany :) Zawsze bezpieczniej z katapultą niż bez, bowiem ułatwiają one walkę z nieprzyjacielem.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

Rycerze posiadają mobilną katapulte 6039:) ale faktycznie może jakaś mała katapuklta na murach by się przydała. Wiem że roślinki nie maja prawa bytu pod murami ale z nimi budowla jest bardziej sympatyczna. Niestety teraz muszę powiedzieć to co zwykle :p brak szarnych klocków ograniczył budowe wież narożnych, ale może w najbliższym czasie rycerze zbiorą podatek i rozbudują nieco zamek :)V1, o jakie dokładnie nowe techniki zamkowe Ci chodzi ?
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Chodzi mi np. o:
- ukrycie studów
- kafelkowanie posadzek
- budowanie z małych klocków - np. klocków i płytek 1x2
- udawanie kamiennego muru przez wstawianie klocków w innym odcieniu szarego, klocków 'log 1x2', okrągłych 1x1, kafelków udających wystające kamienie
- budowanie skał ze skosów
- ozdobnie obudowane okna
- nie-gotową roślinność
...

czyli wszystko to czego w starych budowlach nie było :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#11 Post autor: tomey »

Aaaa...zawsze moża się tłumaczyć tytm, że zamek miał mieć klimat lat 80/90 :) a tak na poważnie gdybym posiadał środki na takie części chętnie bym taki "nowy" zamek wybudowal
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#12 Post autor: sszaki »

Jak dla mnie bomba! Takie konstrukcje lubie najbardziej.


P.S. Zawsze chcialem miec 6081
Noobek

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#13 Post autor: ammarmar »

sszaki pisze:P.S. Zawsze chcialem miec 6081
Ja kiedyś metodą handlu wymiennego zdobyłem prawie kompletny 6081 i 2/3 6085 :-) W połączeniu dawały "twierdze nie do zdobycia".

Muszę je w końcu wydobyć z szafy i zbudować coś fajnego.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#14 Post autor: spacelord »

Witamy :)
ammarmar pisze:Muszę je w końcu wydobyć z szafy i zbudować coś fajnego.
Koniecznie! :)

ODPOWIEDZ