7993 Service Station

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

7993 Service Station

#1 Post autor: Andzia »

Recenzja 7993 Service Station
Obrazek

Zestaw wylicytowałam na eBay, wczoraj wygrałam a dzisiaj już przyszła paczka. To się nazywa expresowe tempo :)

Seria: City
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 402
Liczba figurek: 3
Cena: 149zł http://shop.legoclub.pl/p/pl/7993/7993+ ... ation.html

Opakowanie i instrukcja:
Niestety pudełko było "zwichrowane" ale już wcześniej o tym wiedziałam. Nie będę w tym wypadku trzymać klocków w tym pudle, kupię specjalny plastikowy pojemnik.
Dwie instrukcje, cztery ponumerowane woreczki. Trzy płytki luzem, jedna duża i dwie małe.
Obrazek
Mniejsza instrukcja (klejona) z numerem "1" jest wspólna dla motocykla i samochodu. Ta druga (zszywana, formatu zbliżonego do A4) posiada numery 2+3+4 czyli w niej znajdziemy wskazówki jak zbudować całą resztę.
Obrazek

Zawartość woreczka nr 1
Obrazek
Zawartość woreczka nr 2
Obrazek
Zawartość woreczka nr 3 (wybaczcie, lampa "wybieliła" białe klocki)
Obrazek
Zawartość woreczka nr 4
Obrazek

Klocki:
Klocuszki nowiutkie, jeszcze nie macane ;-) Czyli coś co tygryski lubią najbardziej. Stacja (jak widać bardzo dobrze) na obrazku jest głównie w kolorze białym z czerwono zielonym akcentem. Zgodnie z kolorami sieci stacji paliwowych "Octan".
lista klocków http://www.peeron.com/inv/sets/7993-1

Modele:
Stacja prezentuje się przyzwoicie. Jest czym się bawić. Jak już Cię stać na "furę" to możesz podjechać i oczywiście zatankować, do tego umyć auto własnoręcznie lub skorzystać z myjni. Możesz też zagonić pracownika stacji do zamiatania. Jest też łopata ale nie wiem co można z nią zrobić na stacji. Aha, kwiatki przekopać. Ja ich jednak nie sadziłam, i tak by się nie przyjęły na tym betonie.
Niestety sklep jest pusty, znajduje się tam tylko kasa fiskalna ;) Za to przed sklepem (o ile można go nazwać sklepem, skoro nic tam nie ma) można znaleźć zimne napoje. Dodatkową atrakcją mogą być pogaduchy z innymi kierowcami spotkanymi na stacji. Oprócz samej stacji zestaw zawiera także samochód oraz motocykl. Oba pojazdy z kierowcami. Obsługa stacji jednoosobowa. Czyli razem trzy minifigi.
galeria - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2993033

Podsumowanie:
Przyznam się, że "chorowałam" na ten zestaw już od dłuższego czasu i dzisiaj przy składaniu miałam ogromną frajdę. Samo układanie zajęło mi około godziny lub dłużej. Niestety nie mierzyłam czasu, ale trochę przy tym posiedziałam.
Powiem szczerze, że się nie zawiodłam. Teraz każdy mój pojazd będzie zobowiązany odwiedzić stację kiedy tylko znajdę wolną chwilkę. Frajda jak 150 hehe

Ocena: 10/10

dodatkowe fotki...
Obrazek,Obrazek,Obrazek
Obrazek,ObrazekObrazek
Załączniki
7993  Service Station.jpg
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 11:37 przez Andzia, łącznie zmieniany 11 razy.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#2 Post autor: Duke »

No cóż, posiadam ten zestawik od pewnego czasu i przyznam, że jest bardzo fajny, całkiem bawialny i bardzo wartościowy jeśli chodzi o części, szczególnie wszystkie duże "szybki", już nie będę pisał gdzie je wykorzystam, ale możliwości jest wiele. Nie naklejałem naklejek, bo zestaw i tak został szybko rozebrany, ale przynajmniej tutaj sensownie te naklejki rozplanowano.
A przed sklepem "zimne napoje " to są owszem, ale w lodówce, te przy wejściu to oleje i chyba płyn do spryskiwaczy:)
Fajna jest nowa płytka bazowa.
Za zestaw dałem chyba 170PLN.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#3 Post autor: Andzia »

Duke pisze:A przed sklepem "zimne napoje " to są owszem, ale w lodówce, te przy wejściu to oleje i chyba płyn do spryskiwaczy:)
A ja blondynka myślałam, że to do picia a tu proszę, olej samochodowy. W sumie racja, w końcu to stacja paliw. Ah te głupie baby... ;-) hehehe

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

No to są oleje i smary :)

dziwi mnie tylko że nie ma antenek radiowych do kupienia.

Zestaw mi się podoba ale za te dwie ściany to bym lego chyba udusił a możnaby zrobić wentylację albo jakieś półki w środku.

bartemo

#5 Post autor: bartemo »

Andzio, taki mały offtop nasunął mi się na myśl... Ty trzymasz każdy zestaw osobno? Nie używasz ich wszystkich do budowania MOC-y? :)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#6 Post autor: Andzia »

bartemo pisze:Andzio, taki mały offtop nasunął mi się na myśl... Ty trzymasz każdy zestaw osobno? Nie używasz ich wszystkich do budowania MOC-y? :)

Przyznam się, że nie budowałam jeszcze MOCy. A moim marzeniem z dzieciństwa było zawsze skompletowanie zestawów, które stworzyły by Miasteczko Lego :) Miał być pociąg, główna ulica z policją, strażą pożarną, pogotowiem plus dodatki takie jak szkółka jazdy konnej, stacja paliw, pizzeria itp. A gdzieś z boczku domki mieszkalne.
Mam osobne klocki zamawiane specjalnie do swobodnego budowania ale jest ich mało i dawno nie trenowałam :) Ale może wkrótce, jak napatrzę się na Wasze wspaniałe budowle, zapragnę stworzyć coś samodzielnie.

A teraz mam pytanko: jak myślicie, co to za beczka stoi na stacji, biała z paskiem zielono czerwonym i niebieskim kranikiem. Co to jest?
Ostatnio zmieniony 2008-02-03, 19:56 przez Andzia, łącznie zmieniany 2 razy.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

przypomina mine przeciwpiechotna;)

A tak na powaznie to chyba jakies zapasy benzynki/ON.

Blaster

#8 Post autor: Blaster »

Nie za bardzo moge sie zdecydowac. Osatnio chcialem ja kupic ale nie jestem pewien, czy polecasz ja,czy ma klocki,ktore przydadza sie do innych budowli. A propos miasteczka to muj kumpel ma takie i caly czas je powieksz jak mi pzwoli to zrobie kilka fotek i ci je przysle!

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#9 Post autor: Andzia »

Blaster pisze:A propos miasteczka to muj kumpel ma takie i caly czas je powieksz jak mi pzwoli to zrobie kilka fotek i ci je przysle!
Czekam na to miasteczko ;-)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

Andzia, widzę, że nauka nie poszła w las. Miniaturki są linkami do dużych zdjęć. :)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#11 Post autor: Andzia »

szarikm pisze:Andzia, widzę, że nauka nie poszła w las. Miniaturki są linkami do dużych zdjęć. :)
Ale tylko ta pierwsza jest zrobiona fachowo :) według Twoich wskazówek. Za co jestem wdzięczna i ślę podziękowania :)

ODPOWIEDZ