[MOC] Stary Traktor

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Stary Traktor

#1 Post autor: ImpreSariO »

Budując ten traktor wzorowałem się na modelu Massey Ferguson MF35 do tego stopnia że wyszła mi jego tak jakby wierna kopia. Kolejny już raz budowałem całkiem co innego a wyszło mi to =] Koła przedniej osi można ustawiać dla uzyskania efektu skręcającego pojazdu. Jakość niektórych zdjęć pozostawia trochę do życzenia. Zapraszam do komentowania.

Obrazek

Obrazek

GALERIA po ocenzurowaniu.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#2 Post autor: Misterzumbi »

To ja pierwszy, musze powiedziec ze jak zobaczylem go w miniaturce to mi sie wlosy zjerzyly bo miales szanse zbudowac cos czego mi sie jeszcze absolutnie nie udalo. Ale model niestety "kuleje"...
Maska. O ile patent na montowanie swiatel jest genialny, to zamontowal bym ten klocek nizej, odwrocony o 180 stopni. Dwa Grille zamontowal bym inaczej, na sztorc, wiem ze zebra w prawdziwym ulozone sa wlasnie w ten sposob ale w dwoch rzedach... Mozliwe ze uzycie tych nowych grillow z Exo Force dalo by porzadany efeky, nie wiem czy istnieja czerwone... Skos ktory robi za maske przelozyl bym o jednego studa na przod. Dziwny jest ten schodek ktory powstaje...

Kierownica. Wszystko tylko nie ta, noramalna City i juz, bylo by 100000 razy lepiej. Albo zamontuj ja na kawaleczku flexa i raczke minifiga, tak prosta wydaje sie jakbys chcial ale nie umial...

Blotniki. O ile reszte moge przezyc, blotnik z tylu jest do niczego... Niby dobrze pomyslane, ale psuje caly efekt. Blotniki w orginalnym traktorze sa prawie plaskie, moglbys je albo zrobic z takiego cwierckola, plytki 4x4 albo nie wiem, choc wywalic te bricki 1x2x1,1/3 z tych hingeow? Nie wiem... Uzywajac plytek moglbys zmniejszyc rozstaw osi do szesciu czy szesciu i pol... Traktor w realu jest maluski, mniejszy chyba nawet od ciapka...

Przednie kola sa stanowczo za male, sprobuj kol ktorych uzyles do Poloneza...

Reszta super, moze nie wiedzi mi sie ta rura ktora udaje napowiertrzanie czy niewiem co ale przezyje...

Czasem wydaje mi sie ze probujesz troche na sile budowac detale (blotniki z tylu) a to chyba niedobrze. Oko to masz, pomyslow od czorta, ale czasem mniej jest wiecej...
Ostatnio zmieniony 2008-03-11, 15:42 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Fajny model traktora. Ale Masseya Fergusona MF 35 to mi za bardzo nie przypomina ;P
Tylne koła takie jak w moim hot rod-zie, bardzo mi się podobają. Super wyszły ci tylne nadkola, może troche za masywne ale fajne. Z tą kierownicą to Misterzumbi ma rację, normalna city była by lepsza.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

pkowalcz

#4 Post autor: pkowalcz »

"Old McDonald had a farm..." ;)

Ja się na markach traktorów nie znam, wiem tylko z grubsza jak wyglądają. Dla mnie to wygląda właśnie jak klasyczny, ładny traktorek. Naprawdę fajnie wyszedł.

Piekny

#5 Post autor: Piekny »

No właśnie ja tak jak pkowalcz, na traktorach się nie znam więc nie będę krytykował tego na czym sie nie znam,ale cały traktorek mi się bardzo podoba taki fajny klasyczny,jak z bajek :)


Best regards.
Piekny.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

No to jak "nieznawcy" traktorów sie odzywają to też sie odezwę. Nie wiem jak ten traktor powinien wyglądać, więc nie obciążony tą wiedzą mogę się nim do woli zachwycać. Tyle, że wolałbym jakby był np. zaprzężony do pługa i zmagał się z orką. No a za nim jakieś gawrony grzebiące w świeżo rozoranej ziemi.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

trzeba sie interesowac bo jak zapewne wszyscy wiecie Lego kiedys produkowalo ten traktor z metalu i plastiku...

Ja co prawda specjalnym sentymentem nie darze (w koncu nie polski, nie Lanz Bulldog, nie na zelaznych kolach), ale bardzo lubie. No i wpadlo mi w lapy zdjecie tego:

Obrazek

...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Version 2.0

#8 Post autor: ImpreSariO »

Miałem już nic nie zmieniać ale jakoś mnie tchnęło i w nim trochę poszperałem. Zmiany są bardzo widoczne. Zmieniłem kierownice, trochę odchudziłem silnik i tylne błotniki ale koniecznie chciałem aby nachodziły na koła a nie tak jak jest w oryginale że są prawie płaskie. Sam traktor jet już tylko inspirowany modelem MF35. Tylną oś uległa zwężeniu o tyle o ile było to możliwe. Dziękuje Misterzumbi za uwagi choć nie ze wszystkimi się zgadzam.

Obrazek

Obrazek

GALERIA!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Bardzo sympatyczny traktorek. Zmiany są korzystne dla chłodnicy i kierownicy. (Tylne błotniki nie są ani lepsze ani gorsze.)
Ludzik jest świetny. Chociaż (głównie przez muchę, ogrodniczki byłyby bardziej na miejscu) bliżej mu do naukowca ganiającego z lupą za żuczkami niż do mechanika z kluczem oczkowym :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#10 Post autor: Emilus »

A dla mnie traktor jest świetny, a podnośnik z tyłu to same superlatywy.
Ciekawe czy zbudowałbyś w tej skali jakiś większy, może johnego deera? ;-)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

A ja uwazam ze wyglada bardziej jak MF niz jego poprzednik. Naprawde. O wiele lepszy... Tyko ze kola ciagle za male :D... Dzis wieczor siadam i kopiuje. Niema co.
Ostatnio zmieniony 2008-03-12, 08:36 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

V1 pisze: Ludzik jest świetny. Chociaż (głównie przez muchę, ogrodniczki byłyby bardziej na miejscu) bliżej mu do naukowca ganiającego z lupą za żuczkami niż do mechanika z kluczem oczkowym :)
Bo to jest mechanik retro, jak sam traktor.
A może to rolnik, który jechał w niedzielę do kościoła, co może sugerować brak pola i gawronów, a obecność asfaltu i lakierek ;o) i mu się ten traktor zepsuł po drodze?

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

ja też się na traktorach nie znam, ale ten modeł bardzo ładnie wyszedł :)

pierwsza wersja mi się bardziej podobała (poza kierownicą, która jest lepsza w drugiej wersji, z kolei błotniki w drugiej mi się w ogóle nie podobają)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:Bardzo sympatyczny traktorek.
Emilus pisze:A dla mnie traktor jest świetny, a podnośnik z tyłu to same superlatywy.
spacelord pisze:ja też się na traktorach nie znam, ale ten modeł bardzo ładnie wyszedł :)
Misterzumbi pisze:A ja uwazam ze wyglada bardziej jak MF niz jego poprzednik. Naprawde. O wiele lepszy...
Dziękuje!
Emilus pisze:Ciekawe czy zbudowałbyś w tej skali jakiś większy, może johnego deera? ;-)
Kto wie. Możliwe że nawet wkrótce. Muszę najpierw skończyć mój okręt podwodny wtedy pomyśle nad kolejnym ciągnikiem.
Misterzumbi pisze:Tyko ze kola ciagle za male :D
One nie są za małe! Takie miały być i pasują. Jeśli użyłbym tych od Poloneza nie byłby już taki zgrabny.
zgrredek pisze:Bo to jest mechanik retro, jak sam traktor.
A może to rolnik, który jechał w niedzielę do kościoła,
Coś pomiędzy =]

Dziękuje za komentarze!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#15 Post autor: martinbb »

Nie no, całkiem przyjemna, swojska konstrukcja ;)
Mi tam się podoba.... :)
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ