696 Bus Stop

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

696 Bus Stop

#1 Post autor: V1 »

696 - Bus Stop - Autobus na przystanku
rok 1976
80 klocków, w tym 7 ludzików!

Peeron - spis elementów:
www.peeron.com/inv/50sets/696-1
Bricklink - jak zwykle chore ceny:
http://www.bricklink.com/search.asp?viewFrom=sa&itemType=S&q=696&searchSort=C&sz=100
Obrazek
Pewnego dnia mama powiedziała - "Synku, już drugi tydzień mija, jak mnie nie wzywali do szkoły. Nazbierało nam się parę bonów - chcesz, to pójdziemy kupić jakieś pudełeczko Lego?" HURRAAAAA!!!! NO PEWNIE!!!!!!! Kiedy weszliśmy do Pewexu - mogłem wybrać sobie jakiś zestawik, oczywiście z tych niedużych. Kolejka była okropna, dzięki czemu miałem mnóstwo czasu do namysłu i możliwość wielokrotnego zmieniania decyzji. Wreszcie zdecydowałem, że chcę ten wspaniały, niebiesko-biały autobus.
Obrazek
Długi, piękny, 6-kołowy, ze znakiem drogowym, i tyyyyyle ludzików! Tyle, żeby można było zapełnić każde z siedmiu miejsc w pojeździe. W dzisiejszych zestawach to zupełnie nierealne.
Obrazek Obrazek Obrazek

Autobus ma 6 kół, pięknie wymodelowaną maskę, 3 rzędy foteli, przeszklone okna, i lśniące, chromowane detale z przodu.
Obrazek
Ale autobus to nie wszystko! Można go przebudować np. we wspaniałą, długą limuzynę.
Obrazek
Albo w ciężarówkę, i wozić nią betonowe płyty na budowę.

Betonową nawierzchnię przystanku zdobi wspaniały znak "BUS STOP".
Obrazek
Jaka szkoda że swój zgubiłem.... żeby mieć kompletny zestaw, musiałem wywalić kilkanaście zielonych, bo teraz to unikat: http://www.bricklink.com/catalogPriceGu ... &colorID=1
Ale jak tu nie odżałować :)

Pudełko do zestawu ma zaskakujący kształt prostopadłościanu, ze wszystkich stron jest kolorowo zadrukowane. Otwiera się - tu kolejne zaskoczenie - przez rozdarcie bocznej ścianki przy pomocy palców.
Pudełka wyrzucam od razu - moje już dawno uległo rozkładowi na atomy, kilkadziesiąt metrów pod ziemią na Radiowie.
Oto pudełko, które udało mi się niedawno kupić:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Znajduje się na nim interesujący stempel:
Obrazek
130zł to była kiedyś duża kasa...

Instrukcja harmonijkowa. Przetrwała ponad 27 lat, choć w niezbyt dobrym stanie - porozrywana na każdym zgięciu.
Obrazek
Oprócz instrukcji w pudełku znajduje się też mini-katalog, również w formie harmonijki, zawierający zdjęcia wielu ciekawych zestawów z tamtych lat.

Ileż jest zabawy z tymi malutkimi ludzikami! Faceci w czapeczkach, kobitki z kucykami, kolorowe ubranka. Nawet zakonnicę można zrobić! Mogą stać, leżeć, i siadać ! Można im założyć pasek! Jedne mają wesoły, inne - zamyślony, albo też groźny wyraz twarzy.
Obrazek Obrazek
Te, wraz ze swoimi większymi kolegami od robót drogowych (oszczędzę Wam recenzji :), były i zawsze będą moimi najwspanialszymi legowymi ludzikami.
Obrazek
Nową wersję ludzika, z ruchomymi rączkami, nóżkami, uśmiechniętą główką, (i ze sprzętem kosmonauty) dostałem w swoje ręce w szóstej klasie podstawówki, od kolegi z klasy. Był świetny, długo się nim bawiłem, ale nawet w połowie nie dał mi tyle radości co ta gromadka z autobusu...
Ech, wspomnienia z dzieciństwa :)

Oto jak ewoluowały główki legowych ludzików - od najstarszych do najnowszych:
Obrazek
Te bez dziury nieco lepiej imitują łysinę :)

Na zakończenie model wirtualny, jaki udało mi się popełnić:
Obrazek

Cała galeria tutaj: [ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony 2012-01-08, 06:06 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#2 Post autor: szarikm »

V1 pisze:Pewnego dnia mama powiedziała - "Synku, już drugi tydzień mija, jak mnie nie wzywali do szkoły. Nazbierało nam się parę bonów - chcesz, to pójdziemy kupić jakieś pudełeczko Lego?"
yhy, taaaaaaaa, jasne ;)
V1 pisze:rok 1976
piękne lata dla zestawów :)
V1 pisze:Bricklink - jak zwykle chore ceny:
skąd go wykopałeś??

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Skąd co wykopałem?
Ten zestaw jest ze mną od początku podstawówki - nie, nie kompletowałem klocków żeby sobie teraz złozyć wg spisu części jakiś stary zestaw :) Ma wymienione kilka białych bricków 1x1, być może jakieś żółte, chociaż starałem się wybierać z pudełka te bardziej zużyte,czarne bricki 2x2 do kółek, bo oryginalne mają tak zjechane study że się zupełnie nie przyczepiają :) znak drogowy, i jedną szybkę 1x2 (niestety na nowszą wersję tego klocka, bez wzmocnień w ściankach).
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:Ileż jest zabawy z tymi malutkimi ludzikami!
One są genialne i można je świetnie wykorzystać do budowy różnych ciekawych detali. Chociażby tułów można przedstawić jako minifiga z dłońmi wsadzonymi w kieszenie.
V1 pisze:Oto jak ewoluowały główki legowych ludzików - od najstarszych do najnowszych:
Świetnie ci to wyszło.
V1 pisze:kolegami od robót drogowych
Z tych ludzików posiadam tylko ręce i ich mechanizm. Bardzo ciekawa część.

Bardzo fajna recenzja i do tego starego zestawu. Mam nadzieje że napiszesz więcej takich.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Eh... to były czasy, wyprawy do Pewexu, nutka sentymentu powraca- generalnie mała dostępnać iw ysoka cena - nad zestawem trzeba było się nieraz dobrze zastanowić co kupić po "zdjęciu na pudełku" nie było perrona żeby sprawdzić sobie spis częsci czy allegro żeby porównac ceny i np coś zamówić:p
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

,,jedne mają wesoły, inne - zamyślony, albo też groźny wyraz twarzy. ''

No faktycznie:) Sam miałem kiedyś ludziki bez mordek (po wuju) Modelu nie skrytykuje bo po pierwsze mi sie podoba, a po drugie wrednie jest krytykować rzeczy o tak dużej wartości sentymentalnej dla autoraXD
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#7 Post autor: bartek_mi »

model jest... paskudny :) i nikt by dzis go nie kupil :)

ale kazdemu maniakowi klockow cieplo sie robi na duszy jak widzi cos takiego - sentyment, historia.
bo to w zasadzie nie jest "recenzja" tylko podroz w przeszlosc. zaluje, ze za mlody jestem by miec w swojej kolekcji takie ludziki (i te wyjete nozki gdy "siedza" w autobusie...)

dzieki v1 za takie opisy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

bartek_mi pisze:model jest... paskudny :) i nikt by dzis go nie kupil :)
Uznam że byłeś pijany i nie wiedziałeś co piszesz. Zestaw jest genialny i bardzo chciałbym taki mieć.

ODPOWIEDZ