8292 Cherry Picker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

8292 Cherry Picker

#1 Post autor: sszaki »

Obrazek

8292 Cherry Picker


Dane techniczne:

Seria: Technic
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków:726
Liczba figurek: 0
Wymiary pudełka: 570mm x 290mm x 68mm
Ceny: 185-250zl ja kupiłem za 50euro, czyli jakieś 175zl

Lista klocków

Kupiłem ten zestaw, ponieważ chciałem zobaczyć jak buduje się ciężarówki i musze powiedzieć ze spodobało mi się to:)

Opakowanie i instrukcja

Pudełko duże, solidne. Otwierane od przodu. Przedni obrazek przedstawia ciężarówkę z podnośnikiem koszowym oraz Power Funkcje. Z tyłu widać tą samą ciężarówkę, lecz z wywrotką oraz opis możliwości.

Obrazek

Obrazek

4 grube instrukcje zszywane, przejrzyste, bez błędów po 2 na każdy model, każda ma 48 stron. Na końcu drugiej książeczki od modelu alternatywnego spis elementów.

Obrazek

Klocki

15 woreczków. Opony, najdłuższe liftarmy oraz Tile 8 x 16 lezą luzem w pudełku. Zestaw zawiera dużo ciekawych klocków,1 mały PF oraz Battery box, kilkanaście liftarmów, sporo zębatek.

Obrazek

Najciekawsze klocki:

1x Yellow Crane Arm Outside with Holes
Obrazek

2x DkStone Technic Beam 2 with Hole and Axlehole
Obrazek

6x Black Technic Pin 3L Double
Obrazek

1x Black Technic Turntable New with Hole Base and Black Top (Complete Assembly)
Obrazek

1x DkStone Tile 8 x 16

Model

1.
Nieskomplikowany jednak czerpałem ogromną przyjemność z jego budowy, która trwała około 2godzin. Nie jestem znawcą ciężarówek, ale podoba mi się modelowanie kabiny oraz umieszczenie bartery boxa. Ogólnie model wygląda bardzo realistycznie i bardzo mi się podoba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2.
Buduje się podobnie jak 1wszy jednak jest mniej skomplikowany. Paka jest średnio funkcjonalna z powodu dużej ilości dziur. Jednak całość bardziej mi się podoba niż z modelu pierwszego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

+Ładny model kabiny
+Duża bawialność

-Brak napędu na koła
-2 prawie identyczne modele

Ocena 8/10
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 14:06 przez sszaki, łącznie zmieniany 3 razy.
Noobek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

sszaki pisze:Kupiłem ten zestaw, ponieważ chciałem zobaczyć jak buduje się ciężarówki i musze powiedzieć ze spodobało mi się to:)
TAK!
Kolejny nawrócony ;)
sszaki pisze:ciężarówkę z dźwigiem
Zwyżka, lub jak kto woli, 'podnośnik koszowy'
A tipper to po prostu wywrotka :)

Ten zestaw figuruje na mojej liście zakupów od dawna (jest żółty, to ciężarówka, i ma PF Medium) ale coś nie mogę się zdecydować na zakup...

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#3 Post autor: sszaki »

M_longer, Wilelkie dzięki za pomoc. :) Juz zmieniłem opis recenzji.
sszaki napisał/a:
Kupiłem ten zestaw, ponieważ chciałem zobaczyć jak buduje się ciężarówki i musze powiedzieć ze spodobało mi się to:)

TAK!
Kolejny nawrócony ;)
hehe :) moze kolejny zestaw jaki sobie sprawie to 8285
Noobek

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#4 Post autor: Gandalf »

Model jest naprawdę fajny za w sumie nie dużą cenę(jak na lego technic) dostajemy model ze średnim silnikiem, małą skrzynią biegów i całkiem sporą liczbą klocków. Mnie osobiście podoba się bardziej pierwszy model niż drugi ze względu na funkcjonalność(lubię im jest więcej możliwości tym lepiej).

Mam ten model i szczerze polecam.
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Mi się model bardzo podoba.Na pewno się skuszę tylko poczekam jeszcze kilak miesięcy aż stanieje nieco;)

Co do recenzji to dość dobra, z każdym zestawem lepsza. Bardzo podobają mi się zdjęcia - ciekawe ujęcia i dobrej jakości. Szkoda, że nie na białym tle ale jakoś to przeżyję:)

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#6 Post autor: Przemek »

Model ciekawy, ale jednak po złożeniu wydaje się bardzo mały ;)
Kabina estetycznie wykonana. Ciekawe elementy. Niestety uważam, że w przypadku modelu alternatywnego projektanci poszli po najmniejszej linii oporu.

PS
Nie mogę jednak przekonać się do używania tych niebieskich elementów: Obrazek wziąłem stare w jedynym słusznym kolorze jakim jest czerń ;)
KKS Lech Poznań

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Ale to nie sa te same co czarne!

Te są bez wypustów!

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Przemek »

To nie zmienia faktu, że kolor paskudny! Zastosowalem te starsze i model działał tak jak miał, więc chyba to jest kosmetyczna zmiana.

Edycja: Sprawdziłem na Peeronie i według nich są to te same części.
Ostatnio zmieniony 2008-03-25, 17:24 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
KKS Lech Poznań

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

A faktycznie sorry pomyliło mi się!

Też nei rozumiem czmeu niebieskie wstawili ale mi to nie przeszkadza.

Za to światła mogłbybybyć na białych pół pinach

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Czy kołami można skręcać za pomocą kierownicy? Czy tylko atrapa?

Jeśli możesz to dopisz wszystkie funkcje modelu (nawet te najmniejsze), bo to w Technic najważniejsze, a ze zdjęć nie wszystko wiadać.
Gandalf pisze:małą skrzynią biegów
Raczej skrzynie rozdzielczą (jest jakaś fachowa nazwa?, bo w tej chcwili nic mi nie przychodzi do głowy).
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#11 Post autor: solic »

Równiez przyłączam się do prośby o opisanie funkcji, szczególnie parę słów przydałoby się o tym jak silnik radzi sobie z podnoszeniem ramienia zwyżki (może jakiś filmik?).

Dla mnie osobiście jest to jeden z najładniejszych zestawów technica z ostatnich lat, kabina jest bardzo zgrabnie wymodelowana. No i żółty kolor też jest dużym plusem.
Zestaw obowiązkowo na liście zakupów na ten rok.

Fistach

#12 Post autor: Fistach »

solic pisze:Równiez przyłączam się do prośby o opisanie funkcji, szczególnie parę słów przydałoby się o tym jak silnik radzi sobie z podnoszeniem ramienia zwyżki (może jakiś filmik?).
Mówisz - masz!;D

http://www.youtube.com/watch?v=9mrJXZRCgh0

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#13 Post autor: Gandalf »

Karol pisze:Czy kołami można skręcać za pomocą kierownicy? Czy tylko atrapa?

Jeśli możesz to dopisz wszystkie funkcje modelu (nawet te najmniejsze), bo to w Technic najważniejsze, a ze zdjęć nie wszystko wiadać.
Gandalf pisze:małą skrzynią biegów
Raczej skrzynie rozdzielczą (jest jakaś fachowa nazwa?, bo w tej chcwili nic mi nie przychodzi do głowy).
Kierownica to tylko atrapa, do tego nie ruchoma. Natomiast z mniejszych funkcji są otwierane drzwi i wysuwane ręcznie ramię, zawieszenie bez rewolucji(nie ma amortyztorów, czy dyferencjałów), to by było chyba tyle.
Ostatnio zmieniony 2008-03-26, 08:53 przez Gandalf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14 Post autor: ImpreSariO »

Z punktu widzenia osoby słabo obeznanej w technicowych realiach stwierdzam że zestaw jest bardzo fajny. Dobra cena, świetny wygląd oraz sporo ciekawych części. Długo się zastanawiałem czy nie warto go kupić ale jak zobaczyłem 8297 to już wiem na co odłożę pieniądze =]

Pietruszka

#15 Post autor: Pietruszka »

Pytanie do posiadaczy tego zestawu: czy jest miejsce na wmontowanie dodatkowego silnika(ów) PF i odbiornika podczerwieni tak by model wprawić w ruch i by można nim zdalnie sterować ?

ODPOWIEDZ