[MOC] Samochód do przewozu podłużnych dębowych skrzyń

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Samochód do przewozu podłużnych dębowych skrzyń

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Piękna słoneczna pogoda ostatnich dni natchnęła mnie do zbudowania tego pojazdu.
Nie jest to żaden konkretny model - ogólnie wzorowałem się na długich amerykańskich limuzynach z lat 50-60, to taki Wołgocadillacochevrolet.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to Fandango i Goblin, dwaj przyjaciele prowadzący ten interes. Ciekawe kogo dzisiaj podwiozą?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niektórzy mówią, że w tych trumnach jeżdżą bardzo dziwne rzeczy...

[ GALERIA ]

Najtrudniej było mi zamontować przednią rejestrację tak,żeby nieco zachodziła od spodu na osłonę chłodnicy, tylne koła (w miarę nisko - w tej chwili oś dotyka podłogi od spodu) i dach.
Drzwi trzymają się na wcisk, i czasem niestety wypadają :) Ludziki mieszczą się do środka, ale bez cylinderków - najwyżej z jakąś niską fryzurą. Wyjęcie siedzeń (kafelków) na pewno by pomogło, ale wtedy głowy byłyby zbyt nisko.
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 15:50 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Atrapa chłodnicy, lusterka, słupki - kapitalne.

Ale te wciśnięte/schowane tylne koła wyglądają kuriozalnie i psują efekt.

Opuść już te mroczne klimaty i wybuduj w tej skali VW transportera z grupą szczęśliwych hipisów na pokładzie.

mer

#3 Post autor: mer »

Trumna pierwsza klasa! Cała maska również, świetne wyczucie skali. Niestety pomysł z tylnymi kołami uważam za fatalny, ponieważ każde ujęcie inne od "bocznego od spodu", karze twierdzić, że jest to jakiś wrak :/ Aha, i jeszcze te białe słupki wewnątrz w ogóle nie pasują mi do całości - auto wydaje się wtedy jakby zbyt masywne. Wydaje mi się że zastosowane czarne elementy w zupełności by wystarczyły.
Dodam jeszcze, że podziwiam dach, który w mojej skromnej opinii jest prześliczny :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

Samochód pierwsza klasa, ale nie podoba mi się jedna rzecz, jego domniemane zadanie.
Wydaję mi się, że są pewne granice smaku, których nie powinniśmy naruszać w żadnym wypadku.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-03-29, 18:29 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Przylaczam sie do Smykowego komentarza o kolach... Naprawde psuja efekt... Zaslony moglyby byc purpuowe...

Reszta super, chociaz chcialbym zobaczyc jakis konkretny samochod w twoim wykonaniu...

A tak?

"... We goin' on a date tonight, me and my girlfriend we goin' for a ride.
We got my old black hearse, I got my rusty knife, we gonna have some fun tonight!"

Do Piotrka:

Ostatni samochod to zawsze kombi.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 4 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

Szykowna fura :-)
Przypomniał mi się "Six Feet Under", jeden z moich ulubionych seriali ostatnio.
Tylne koła faktycznie - powinny być jakimś cudem cofnięte max o 1/2 studa, teraz na niektórych ujęciach autko wygląda jak w ogóle bez kół.

Próbowałeś zrobić chromowaną maskę?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Ostatni samochod to zawsze kombi.
Vany też widziałem. ;)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

Gratuluje pomysłu na zrobienie karawanu. Moim zdaniem granicy dobrego smaku nie przekroczyłeś bo to w końcu tylko pojazd. Ale ma sporo wad. Wspomniane tylne koła są za głęboka schowane. Maska za bardzo odstaje co szpeci całkiem nie najgorszy grill. Jak zauważył Adam lepsze byłyby purpurowe zasłonki. Ogólnie nie jest zły ale warto było by go poprawić bo jeszcze nigdy nie widziałem z Lego transportera trupków.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

ja widzialem... Pierre Normandin zbudowal kiedys jecnego, a drugi stoi u mnie w domu i czeka na zdjecia...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Tylne koła mogłyby być rozstawione szerzej, ale wtedy trzeba byłoby zrezygnować z łukowatych nadkoli, które bardzo mi się podobają. A z dwojga złego zamiast prostych wolałem półokrągłe nadkola przy wąskim rozstawie kół. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wysunąć nadkola o pół studa na zewnątrz, ale to może być problematyczne... Może jutro/pojutrze.
chcialbym zobaczyc jakis konkretny samochod w twoim wykonaniu
Chwila, zanim się wezmę za coś konkretnego, muszę się poczuć w temacie, a to dopiero mój trzeci legowy samochód. Zresztą widzisz - to co mi się najbardziej podoba, okazuje się najpoważniejszym błędem :)
Wszystkie zasłonki jakie widziałem w karawanach w Polsce były białe lub beżowe. Faktycznie bywają inne?

Kiedyś kupię sobie karawan, będę jeździł po mieście, i puszczał jakiś Paradise Lost na cały regulator.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:Kiedyś kupię sobie karawan, będę jeździł po mieście, i puszczał jakiś Paradise Lost na cały regulator.
Zaliczyłem zgona =D Co do firanek to rzeczywiście masz rację że w Polsce są głównie białe lub beżowe. Zaznaczyłeś jednak że wzorowałeś się na amerykańskich limuzynach a tam właśnie karawany mają zasłonki głównie purpurowe, czerwone i szare ale może się mylę bo właściwe moja wiedza na ten temat opiera się tylko na tym co widziałem w teledyskach, filmach, reklamach itp.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#12 Post autor: Iskra »

Mnie się najbardziej trumna podoba. ;) I znaczek. Co do kół - otworzyłam jedno zdjęcie i zastanawiałam się, czemu ich nie ma.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

Następny dopracowany MOC... dużo ciekawych połączeń - zwłaszcza konstrukcja dachu, aż dziwne że się jakoś trzyma ;)
żaden 'stud' klockowy nigdzie nie wystaje - ja bym tak nie potrafił ;)

mer pisze:Aha, i jeszcze te białe słupki wewnątrz w ogóle nie pasują mi do całości - auto wydaje się wtedy jakby zbyt masywne
a mi się wydaje że bardzo pasują - dodają całości elegancji...
smyk pisze:Ale te wciśnięte/schowane tylne koła wyglądają kuriozalnie i psują efekt.
wg mnie kuriozalnie to nie wyglądają, chyba się takie robiło kiedyś... natomiast zgodzę się z niektórymi że pierwsze co mi się rzuciło w oczy jak oglądałem zdjęcia to "gdzie są tylne koła" - i dopiero po przyjrzeniu się widać że to tak ma być ;)

no i granica smaku wg mnie też nie zostałą przekroczona (w ogóle o czymś takim nie pomyślałem nawet)... chyba trudno byłoby z klocków zbudować coś co przekracza granice smaku? - ale ponoć z klocków można zbudować wszystko :)
Ostatnio zmieniony 2008-03-30, 04:33 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#14 Post autor: Benny »

"Smutni panowie, smutni panowie, smutni panowie dwaj" :)

Z przodu autko prezentuje się świetnie. Super jest wykończenie maski, chłodnica, lusterka i słupki. Fajna prezentuje się cała ogólna sylwetka pojazdu.

Do tylnych kół nie wiem jak się ustosunkować. Na niektórych ujęciach lekko wyglądając zza nadkoli wyglądają po prostu kapitalnie, gdzie indziej... no właśnie, jakby ich nie było...

Ogółem jednak model uważam za udany, z uwagi na parę interesujacych technik i niezłe oddanie oryginału ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Zmieniłem tylne błotniki, koła mają teraz taki sam rozstaw, ale nie jestem pewien, czy jest lepiej? Bo z łuku nie zrezygnuję :)
Poza tym w widoku lekko z góry w prawdziwych samochodach też nie widać tak osłoniętych kół.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 15:52 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ