[MOC] Zbroja Bolesława Chrobrego

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Zbroja Bolesława Chrobrego

#1 Post autor: V1 »

Jeden nasz bliski znajomy jest pasjonatem historii. Ostatnio dowiedział się, że zaginiona podczas II wojny światowej zbroja Bolesława Chrobrego została niedawno odnaleziona! Nie dziwne, że zaraz za zachodnią granicą... wywieziona z Krakowa przez hitlerowców w 1944 roku. Sytuacja polityczna jest, jaka jest, i wygląda na to, że szwaby nie obawiają się niczego... gdyby zażądali, żebyśmy oddali im Szczerbiec w zamian za np. Maybacha dla ministerstwa kultury, to zaraz jakiś minister zdecydowałby że to świetny interes dla Polski. Obecnie, od kilku dni zbroja Chrobrego jest wystawiana w Reichsmuseum w Berlinie.
Obrazek
Facet zaoferował nam mnóstwo kasy za odebranie jej szwabom. Długo nie musiał nas namawiać.


Muzeum jest czynne w godzinach 10-17, od wtorku do niedzieli. Otoczone ogrodzeniem z jedną bramą.
Od 18-20 trwa sprzątanie wszystkich pomieszczeń przez zewnętrzną firmę. Ekipa sprzątająca liczy dwie osoby.
W godzinach 20 - 9 Muzeum jest zamknięte na głucho, brama zostaje zamknięta. Na terenie znajdują się tylko trzy osoby - strażnicy. Ich pomieszczenie to dyżurka.
Obrazek
Non-stop wpatrują się w monitory. Zmieniają się o 7, 15, 23.
W dyżurce znajduje się sterowanie wszystkimi czujkami alarmowymi, instalacją przeciwpożarową, klimatyzacją, oraz nagrywanie obrazu z kamer.
Co godzinę jeden strażnik wychodzi na obchód. Kolejno przez:
hol - sale wystawowe - z powrotem korytarzem do schodów - na piętro - sale wystawowe - schodami na parter - z powrotem do dyżurki. Podczas obchodu czujki w drzwiach i pomieszczeniach są wyłączane kolejno, z dyżurki, na żądanie patrolującego. Po dojściu do następnych drzwi rozbrajana jest następna sekcja, a uzbrajana poprzednia. Porozumiewają się przez krótkofalówki.

Drzwi główne - dwuskrzydłowe, stalowe, obłożone imitacją drewna. Czujniki bezwzględnego położenia skrzydeł. Blokady są zwalniane przez strażników, ok. godziny 9 (przybycie pierwszych pracowników), uruchamiane po wyjściu sprzątaczek. W godz. 20-9 drzwi są otwierane tylko przy zmianach warty.

Drzwi boczne - jednoskrzydłowe, stalowe. Czujniki i zamki jak w drzwiach głównych. Te drzwi są używane wyłącznie jako droga ewakuacyjna oraz czasami podczas transportu eksponatów do i z Muzeum. To wejście jest niewidoczne z bramy.

Wyjście na dach - schody do budki na dachu, w której znajdują się drzwi zabezpieczone jedynie standardowym zamkiem.
Dach jest w jakiś sposób zabezpieczony, lecz nie posiadamy bliższych danych.

Okna - szyby pancerne, czujniki otwarcia i zbiciowe. Okna są zamknięte na stałe - nie są używane.

W każdej sali kamery, czujniki ruchu, fotokomórki w drzwiach, czujniki otwarcia drzwi.
Obrazek Obrazek

Najcenniejsze eksponaty są umieszczone w gablotach ze szkła pancernego, ze znajdującymi się pod szkłem fotokomórkami.

Przy wzbudzeniu alarmu uruchamiają się zewnętrzne i wewnętrzne syreny, sygnalizacja świetlna, oraz alarmy w centrali firmy ochroniarskiej i na policji. Muzeum ma status obiektu priorytetowego - interwencja uzbrojonej ochrony następuje w czasie do 5 minut, niezależnie od pory.


PLAN

Podstawową zasadą jest - CISZA.
Korzystamy z masek, kasków, czegokolwiek, żeby zasłonić ryje. Noktowizory. Żadnych latarek.
Broń: noże, pistolety z tłumikami.

Ok. 17:30 zajmujemy stanowiska po obu stronach ulicy, jedną przecznicę od Muzeum. Czekamy na ekipę sprzątającą i przechwytujemy ich. Banalne. Kosiarz i ja przebieramy się w ich łachy i wchodzimy do Muzeum. Siedzimy tam i krzątamy się do 19:50, żeby się ściemniło.

O 18:30 będziemy już w środku. Wtedy Kermit zabiera resztę na Cmentarną. Firana, Nobel i Hades wchodzą do kanału. Właz oznaczony jako 13c, ten przy samym murze.
Kermit - zaparkujesz tak, żeby właz się znalazł między samochodem a murem.
A wy, chłopaki, idziecie wg tej mapy aż do włazu 17d.

O 19:50 Kosiarz i ja zajmujemy dyżurkę.
Kosiarz, idziesz ze mną, bo najlepiej sobie radzisz w walce wręcz, ale pamiętaj - mamy ich tylko OBEZWŁADNIĆ. Muszą być cały czas przytomni. Od tego zależy powodzenie akcji.

Ok. 20:00 chłopaki powinni być już przy wyjściu z kanału, na trawniku przed Muzeum. Zgadamy się przez radio. Nie wątpię, że przekonamy strażnika, żeby rozbroił drzwi i was wpuścił.

Kiedy będziecie już w środku - do akcji przystępuje Hades. Przy pomocy informacji uzyskanych od strażników rozpracowuje system alarmowy i ostrzegania.
Rozbraja co się da, przede wszystkim wejścia do sal wystawowych.
Hades, Firana i ja - idziemy na górę, otwieramy gablotę, i zwijamy co trzeba.
Nobel i Kosiarz zostają w dyżurce pod radiem, pilnują strażników.

20:30 - Kermit podjeżdża pod ogrodzenie z tyłu Muzeum, w pobliżu bocznego wejścia. Czeka tam, aż się pojawimy z towarem.

Wychodzimy bocznym wyjściem, przez ogrodzenie na ulicę, ładujemy towar do pudła, pudło na samochód.
Kermit i ja odjeżdżamy, i natychmiast walimy w stronę granicy. A każdy z was na własną rękę pozbywa się kombinezonu i całego sprzętu, i przedostaje się przez granicę. 2 dni powinny wystarczyć. Spotkanie tam gdzie zwykle.


AKCJA

Ochroniarze niczego się nie spodziewali:
Obrazek
Początek sprzątania:
Obrazek Obrazek Obrazek

Po kilku minutach dołączyła reszta - Hades szuka sobie stanowiska, Kosiarz się przebiera w kombinezon, Nobel nawiązuje nowe znajomości:
Obrazek Obrazek
Szrama tak się wydzierał na strażników, że zdarł sobie gardło :)
Obrazek
Szrama, Kosiarz i Firana poszli na górę. W dyżurce został Nobel i Hades:
Obrazek
Hades zapoznaje się z podręcznikiem obsługi systemu alarmowego, przy niezwykle chętnej pomocy kierownika ochroniarzy:
Obrazek

Minęło pół godziny, kiedy Hades wyłączył fotokomórki i inne urządzenia, i mogliśmy wejść do głównej sali wystawowej. Oczywiście nie było mowy o latarkach, musieliśmy używać noktowizorów (reszta zdjęć jest 'normalna' w trosce o widzów :):
Obrazek
Rzut oka na kieckę Chrobrego:
Obrazek
I do roboty - tzn. haker do roboty - podłączył klawiaturę pod panel sterujący i zaczął szukać sposobu na podniesienie drzwi z pancernego szkła chroniących nasz łup:
Obrazek Obrazek

Wszystko szło zgodnie z planem, do momentu, kiedy się okazało że nie da się podnieść drzwi od gabloty.
Obrazek
Musiałem wrócić do dyżurki i dobrze nastraszyć strażników, żeby wreszcie powiedzieli dlaczego. Okazało się, że w ostatnim tygodniu została zamontowana w piwnicy niestandardowa centralka. Tylko jeden z nich to wiedział! Trzeba znać odpowiednią kombinację przełączników na tablicy, wyłączyć obwód ostrzegania, przestawić przełączniki, i włączyć obwód. Przy nieprawidłowym ustawieniu system blokuje zamki i oczywiście aktywuje alarmy - raczej nie mielibyśmy szans ucieczki.
Kiedy koleś poczuł ostry jak brzytwa kawałek stali na gardle - wszystko wykrzyczał.
Obrazek Obrazek

Minuty mijały jak godziny..... Wreszcie usłyszeliśmy szum instalacji hydraulicznej i pancerna pokrywa powoli uniosła się w górę:
Obrazek Obrazek
Przed nami stał... Bolesław Chrobry... Wrażenie niezapomniane:
Obrazek
Dwóch było mało. Musieliśmy się za niego zabrać we trzech:
Obrazek

Na ulicę wyszliśmy bez przeszkód. Załadowaliśmy Króla w pudło:
Obrazek
I w drogę!
Obrazek

Na spotkaniu po akcji każdy z nas stwierdził, że kiedy dotykał hełmu, czy elementów pancerza, miał silne wrażenie, że dotyka przedmiotów magicznych... Szkoda nam było rozstawać się z tą 1000-letnią magią. Ale walizka forsy, jaką za to zainkasowaliśmy czaru miała niewiele mniej !


Szrama (szef) - planowanie oraz środki łagodnej perswazji wobec strażników
Kosiarz (komandos) - obezwładnienie strażników
Firana (fixer) - załatwia noktowizory, krótkofalówki, broń, plan kanałów, papiery ekshumacyjne
Hades (haker) - rozpracowuje system alarmowy i rozbraja czujniki
Kermit (kierowca) - prowadzi samochód
Nobel (saper) - [umiejętności sapera nie wykorzystane]

[ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 15:44 przez V1, łącznie zmieniany 4 razy.
\/1 ______________

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Świetnie zrobione wajchy z rączek minifigów.
Bardzo podoba mi się też wystrój sali wystawowej.
Kawał dobrej roboty ;)

Edit: A czemu Chrobry ma tylko jedną rękę? :P
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 16:09 przez pkowalcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Blaster

#3 Post autor: Blaster »

Wszystko fajne ,ale żyrandola nić nie przebije!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

a już miałem się pytać w wątku poświęconym PiZ dlaczego jeszcze ankiety nie ma ;)

znowu dopracowana praca...
rączki (wszelkiej maści) używane są na wszelkie możliwe sposoby: przy reflektorach, przy pojemniku z wodą, przy broni, przy krześle w sali, przy przełącznikach, przy lampie i pewnie jeszcze gdzieś ;)

szkoda że salę tronową widać w miarę całą na jednym zdjęciu (tym ciemnym) i trochę słabo (galeria nie publiczna jeszcze jest)... a widać że duża jest i poskładana z małych klocków... drzwi są fajne (te brązowe)...

dopatrzyłem się oszukanej funkcjonalności szyby zabezpieczającej zbroję - nie da się jej przesunąć do góry, trzeba odczepić i przyczepić wyżej (chyba że źle widzę)...

tekst jak zwykle przeczytam później, więc pewnie wtedy coś napiszę odnośnie historyjki...

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#5 Post autor: sszaki »

cala historja jak i scenki sa extra dopracowane do najmniejszego szczegułu
Noobek

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

Wspaniale opowiedziana historia, prawdziwy gangsterski film :)

Detale takie jak ściana z kontrolkami z rączek, automat na wodę, wystrój sali i pomieszczenia ochrony są po po prosu kapitalne.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#7 Post autor: djtermoz »

Coraz bardziej niesamowite te historyjki wymyslacie. Krzesla straznikow sa po prostu super ale w sumie to bym chyba obrocil siedzenie o 180 stopni zeby study byly na gorze, zeby minifigi mogly normalnie siedziec.

Water fountain z tymi dwoma kranami do zimnej i goracej wody jest po prostu genialna.

Widac, ze calosc bardzo dopracowana.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

Benny pisze:prawdziwy gangsterski film
Gangsterzy nie bawią się w takie sprawy tylko profesjonalni złodzieje jak z filmów "Rozgrywka", "Gorączka" czy "Hudson Hawk". Długo zabierałem się do przeczytania wszystkiego ale przyznam że tekst mnie nie znudził. Fajna akcja i świetne wykonanie. Dobry pomysł z karawanem. Szkoda że nic nie zostawili w zamian za zbroje. Dobre ujęcia z obrazu kamer i noktowizorów.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

w końcu przysiadłem i przeczytałem :)
miło się czyta - nie nudnawo... ale nie mam siły wytężać umysłu na sprawdzanie czy włamywacze nie popełnili gdzieś jakiegoś błędu lub czy coś zostało przeoczone 9przez opowiadającego)... ;)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Świetnie przemyślana, opowiedziana i wykonana historia :) Jak w prawdziwym filmie gangsterskim ;) Jakość pracy - typowa dla V1.
No i te te Polskie akcenty :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Dziękuję za pozytywne opinie, cieszę się że się Wam podoba :)
szkoda że salę tronową widać w miarę całą na jednym zdjęciu (tym ciemnym) i trochę słabo
Zdjęcia wrzucałem w pośpiechu, te najpotrzebniejsze, aby pokazać całą historię.
Dzisiaj dorzuciłem m.in. to - chyba najpełniejszy widok na salę:
Obrazek
dopatrzyłem się oszukanej funkcjonalności szyby zabezpieczającej zbroję - nie da się jej przesunąć do góry, trzeba odczepić i przyczepić wyżej
W rzeczy samej :)

Za to promienie fotokomórek w drzwiach są jak najprawdziwsze - żaróweczki + antenki w kolorze neon orange (najdłużej siedziałem właśnie nad tym elementem). W ciemności prezentują się świetnie.
A czemu Chrobry ma tylko jedną rękę?
Nie Chrobry, tylko manekin :) Bo nie miałby co trzymać w drugiej? Myślałem żeby mu dać tarczę, ale nie-srebrna by nie pasowała.
Ostatnio zmieniony 2008-04-08, 02:13 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

V1 pisze:Za to promienie fotokomórek w drzwiach są jak najprawdziwsze - żaróweczki + antenki w kolorze neon orange (najdłużej siedziałem właśnie nad tym elementem). W ciemności prezentują się świetnie.
a to nieźle - zauważyłem te klocki, ale jakoś nie przyszło mi do głowy że prawdziwie świecą ;) - myślałem że na komputerze była modyfikacja zdjęcia...

i jakie żaróweczki? gdzieś tam z tyłu są i świecą? (pewnie jakieś głupie pytanie zadałem ;) )

crises

#13 Post autor: crises »

Bardzo ładna i szczegółowa praca. Świetna sala muzealna, super tablica rozdzielcza i pokój ochrony. Piekne są te wszystkie małe urządzenia: lampki różnego rodzaju, krzesła, zbiornik z wodą. Czy Ty masz wykształcenie techniczne, czy po prostu tak niesamowitą wyobraźnię? Ja nawet nie mam świadomości istnienia takich szczegółów, a Ty jesteś w stanie je zbudować.
I jeszcze łyżka dziegciu, bo ja to czasem niezłym formalistą jestem. Praca została zgłoszona grubo po terminie, a bierze udział w ankiecie. Ładnie to tak? A może frakcja Złodzei miała inny termin na wykonanie prac w tym etapie? Jeśli tak, to nie mam pretensji.

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Za dużo musiałbym się tutaj nachwalić, żeby mi się chciało. Żerandol jest najlepszy z całości.
Nie czarujmy się, wygrasz cały ten konkurs :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#15 Post autor: spacelord »

crises pisze:I jeszcze łyżka dziegciu, bo ja to czasem niezłym formalistą jestem. Praca została zgłoszona grubo po terminie, a bierze udział w ankiecie. Ładnie to tak? A może frakcja Złodzei miała inny termin na wykonanie prac w tym etapie? Jeśli tak, to nie mam pretensji.
ja też zwróciłem na to uwagę... ale udziału w konkursie już nie biorę więc nic nie pisałem więcej ;)

ODPOWIEDZ