[MOC] Bitwa na granicy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

[MOC] Bitwa na granicy

#1 Post autor: Vlado »

Hej!

Witam wszystkich. Od dawna już obserwuję tę stronę. Jednak dotychczas nie miałem dość czasu/odwagi/determinacji (tak naprawdę to nawet nie wiem czego... ) by z biernego stać się jej aktywnym uczestnikiem.

W końcu sie jednak przełamałem (przyznaję, że mocno pomógł mi w tym konkurs na cc) no i jestem.

Na dzień dobry przedstawiam mojego pierwszego (a właściwie drugiego...) MOCa. Zbudowałem go kilka dni temu i zgłosiłem do Battles Contest na cc.

MOC przedstawia bitwę (może raczej potyczkę) do jakiej doszło na granicy dwóch królestw. Rycerze księcia starają się przeszkodzić szkieletom w porwaniu księżniczki i jej służek.

No, ale jak to zwykle bywa gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta...

widok ogólny


Link do galerii


Zachęcam do oglądania i wielkie dzięki za wszelkie komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-04-09, 10:54 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#2 Post autor: Hasky128 »

Link do galerii i do "widoku ogólnego" jest ten sam:) Póki co powiem tylko, że roi się tam od wszelkiej maści żółdaków:P
...

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#3 Post autor: Misaki »

Podoba mi się ta scenka - jak się bliżej przyjrzeć to wygląda to na dobrze zaplanowaną zasadzkę na konwój z porwanymi. Podoba mi się fragment, gdzie rycerz bierze na tarcze smugę ognia, koleś dobijający włócznią kościanego konia no i oczywiście samo wykradzenie dam przez leśnych ludzi. Swoją drogą to zawsze wiedziałem, że słowo spryt pasuje idealnie do leśnych ludzi, wykradli młode damy i teraz będą mogli je przeznaczyć na okup hehe.

Jak dla mnie to mogłoby być mniej wojowników i mniej zamieszania no ale rozumiem, że sprawa warta świeczki bo w karecie koronowana głowa :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-09, 01:36 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Bardzo udany debiut.
Vlado pisze:No, ale jak to zwykle bywa gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta...
Ja najpierw obejrzałem, a potem przeczytałem opis. Wytłumaczyłem sobie tę scenkę trochę inaczej. Wyglądało mi to na próbę przedarcia sie przez granicę handlarzy żywym towarem. Tuż przed granicą ichni CeBoŚ zorganizował zasadzkę, a ci zieloni to tajniacy śledzący konwój. Jeśli zieloni są tym "trzecim" to znaczy, że akcja została spartolona.
Zdjęcie z góry ładnie pokazuje linię "frontu". Trochę brakuje mi żołnierzy na skałach, np kuszników. I co robią tam nietoperze w pozycji nietypowej?

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

ja jak zobaczyłem widok z góry to pomyślałem sobie - "o co tu chodzi?"... tyle ludków wygląda chaotycznie - może jakby było ich mniej, to od razu byłoby widać co się dzieje... no i to że damy znajdują się w pojeździe szkieletów też mnie zastanowiło... ale fakt - po przeczytaniu opisu i oglądnięciu dokładniej galerii - wiadomo o co chodzi :)

szkoda że leśni ludzie nie są od strony np. jakiegoś lasu, tylko tak po prostu z końca scenki...

Scenka OK. Czekamy na następne :)

crises

#6 Post autor: crises »

Niezła bitewna zawierucha. Leją się aż miło. Podobają mi się mini-scenki: odciąganie konia łańcuchem, pojedynki, upozowanie ludzików. Widać, że to nie bierni statyści. Na scenie jest trochę tłoczno i chaotycznie, ale taki jest koszt przedstawienia bitwy - musi się dziać. Bardzo fajny debiut. Czekam na więcej.

PS. Gdy dodasz przed tytułem pracy [MOC] to pojawi się ona na stronie głównej [URL=http://www.00453005_0000002.pl]www.lugpol.pl[/URL].

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Bardzo fajne użycie wozu nieumarłych- teraz wygląda znacznie lepiej niż w wersji do kupienia. Nieumarli w pelerynach napawają grozą. Masz sporą kolekcję rycerzy, ale każdy jest przedstawiony w jakiejś dynamicznej pozie. Podoba mi się pomysł, w jaki rycerze walczą z końmi nieumarłych. O ukształtowaniu terenu i dobrze dobranej kolorystyce już nie wspomnę :P Widzę, że zakupiłeś zestaw szachów z Lego Castle... Jak widać dzielni Forestmani skorzystali z okazji :P Bardzo podoba mi się pomysł z wiszącą klatką, gdyż kojarzy mi się z moim ukochanym Warcraftem :) ....

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#8 Post autor: Vlado »

Wielkie dzięki za komentarze!
Hasky128 pisze:Link do galerii i do "widoku ogólnego" jest ten sam:) Póki co powiem tylko, że roi się tam od wszelkiej maści żółdaków:P
crises pisze: Gdy dodasz przed tytułem pracy [MOC] to pojawi się ona na stronie głównej
Poprawki naniesione. :)
zgrredek pisze:Trochę brakuje mi żołnierzy na skałach, np kuszników. I co robią tam nietoperze w pozycji nietypowej?
No cóż... Skończyły mi się szare skosy dlatego skały są takie niewykończone. Nietoperze miały wisieć w jaskiniach po drugiej stronie skał. Przygotowałem je, ale ostatecznie o nich zapomniałem... (z sępami tak samo)
KUKUS pisze:Bardzo podoba mi się pomysł z wiszącą klatką, gdyż kojarzy mi się z moim ukochanym Warcraftem :) ....
Ufff.. Już myślałem, że nikt nie zwróci uwagi na klatkę. A to właśnie od niej zacząłem budować. Dzięki! :)
KUKUS pisze:Widzę, że zakupiłeś zestaw szachów z Lego Castle...
Zestaw Szachy oraz Kółko i Krzyżyk (Tic Tac Toe) z Lego Castle stanowią trzon powoli powstającej armii.

Tak na marginesie ceny Lego w USA są przyczyną mojej głębokiej frustracji ...
Ostatnio zmieniony 2008-04-10, 13:06 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Vlado pisze:Bitwa na granicy
Wiem, granice wchodnie zablokowane, ale żeby od razu sie bić?:D
A na serio: praca mi się podoba. Choć ten czarodziej niebieski coś strachliwy skoro w krzakch stoi:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ