7654 Droids Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

7654 Droids Battle Pack

#1 Post autor: Kirysowaty »

Obrazek

7654 Droids Battle Pack

Dane techniczne
Seria: STAR WARS
Sub-seria: EPISODE III
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 102*
Liczba figurek: 7
Spis części: PEERON
Cena MSRP: 10.00$
Cena Allegro: 40zł

Idea BATTLE PACKÓW wśród fanów LEGO Star Wars narodziła się bardzo wcześnie, ale dopiero w 2007 roku oczekiwania te zaczęły się spełniać. Z fabryk wyszły 7654 Droids Battle Pack i 7655 Clone Troopers Battle Pack. Wojny Klonów trwają!

1) OPAKOWANIE

Ascetyczne. Cienka tekturka, żadnych dodatkowych smaczków. Na odwrocie wszystkie siedem figurek w równym rządku oraz reklama. Nareszcie pudełko nie jest przerośnięte względem zawartości! Jedyna wada to pewne kłamstewko – wizerunki battle droidów na pudełku, rzekomo w skali 1:1, są wyraźnie mniejsze niż prawdziwe figurki. Wystarczy porównać.

2) INSTRUKCJA

Klejona, 24 strony. Czytelna, choć przy budowie tak prostych zdawałoby się modeli popełniłem aż dwa błędy. Zamiast loudhailerów w kolorze DkStone przez pomyłkę użyłem czarnych, a stanowisko pilota źle zamontowałem. Na wstępie mamy obowiązkowe pouczenie (dywan – be!), na końcu spis części i reklama.

3) FIGURKI

Obrazek

Tych dżentelmenów chyba nie muszę przedstawiać. Esencja zestawu, który ma służyć rozbudowie armii Separatystów. 7654 – jak na BATTLE PACK przystało – dostarcza nam aż 4 standardowe, uzbrojone battle droidy oraz 3 super battle droidy. Battle droidy bez plecaków, ale do tego już się przyzwyczailiśmy. Szkoda, że droidy nie otrzymały nowych blasterów, tak jak klony z siostrzanego zestawu...

4) KLOCKI

Zawartość pudełka:
Obrazek

Zaczniemy od tego, że w spisie części mamy 4 loudhailery, 2 kropki i jeden serek w kolorze DkStone, a po otwarciu pudełka znalazłem 6 loudhailerów, 5 kropek i dwa serki. Po skończeniu budowy zostaje aż 9 gratisów. Dwa dodatkowe loudhailer-blastery pojawiają się tylko na odwrocie pudełka, gdzie wszystkie cztery battle droidy trzymają broń. Dziwna sprawa, czyżby mój egzemplarz tego zestawu był wyjątkowy?

Elementy są dość ciekawe, dostajemy m. in. dwie płytki 8 x 4, dwa serki i kilka innych rzeczy. Brąz, czerń i dwa odcienie stone, charakterystyczne dla pojazdów CIS. Części powtarzają się, ale ja zaliczam to na plus – na pewno znajdą zastosowanie w różnego rodzaju StarWarsowych MOC-ach.

5) MODELE

Obrazek

W skład zestawu wchodzi STAP oraz rodzaj małego czołgu-transportera.

STAP jest świetny, o wiele bardziej niż poprzednia wersja przypomina filmowy pojazd. Znów zastosowano elementy clear, z pewnej perspektywy są one prawie niewidoczne i odnosi się wrażenie, że droidy naprawdę potrafią latać! Nie jestem pewien, czy potrzebne są te rączki lightsaberów jako końcówki działek. Są chyba troszkę za długie.

Transporter – tu się nie zgodzę z wieloma zagranicznymi recenzentami – wygląda dobrze, choć nie wzorowano go na żadnym konkretnym modelu z „Zemsty Sithów”. Jeśli komuś transporter się nie podoba – może go przecież rozebrać na części i zbudować coś innego. To w końcu BATTLE PACK, a nie piękny model do podziwiania. IMO konstrukcja jest w porządku. Przeszkadzają mi tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, zbyt mały kąt obrotu działek (równie dobrze mogłyby być nieruchome), po drugie: model aż błaga o wzmocnienie go jeszcze dwiema dodatkowymi „poduszeczkami”, które umożliwiają poślizg na dywanie. Poduszeczek jest 5, przy siedmiu konstrukcja jest znacznie bardziej solidna. Denerwuje mnie taka chora oszczędność, nie lubię cuztomizacji oryginalnych modeli, a w tym wypadku było to po prostu konieczne. Po zabiegu model już nie grozi rozpadem i można się bawić do woli. Uzbrojona w działka maszyna zabiera na pokład pięciu droidów (prócz pilota) i dwa blastery.

6) PODSUMOWANIE

Za naprawdę rozsądną cenę mamy możliwość szybkiego rozbudowania armii CIS! Już wkrótce Republika zostanie zmiażdżona. Po zwłokach klonów przejadą transportery, a w powietrzu zaroi się od STAP-ów... 9/10, zdecydowanie jeden z najlepszych zestawów Star Wars. Warto kupić nawet kilka sztuk.

Za
  • korzystna cena
  • rozsądne rozmiary pudełka
  • siedem droidów!
  • ciekawe elementy
  • duża ilość gratisów
  • ładne modele

Przeciw
  • wady w konstrukcji transportera
  • stara broń...
GALERIA

Zdjęcia nie są moje. Za ich udostępnienie dziękuję Aredhel.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 10:48 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 3 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Kirysowaty pisze:Po zwłokach klonów przejadą transportery, a w powietrzu zaroi się od STAP-ów...
Raczej odwrotnie:)
Recenzja fajna. Zestaw również, jeden z najładniejszych battle packów.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Fajna recenzja. Kupić kilka battle paków z droidami i klonami i odtworzyć wonjy klonów. Trochę szkode że te blastery nie są takie jak mają klony. Ale te też pasują.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Mikolaj pisze:Raczej odwrotnie
Eeee, tam. THE REPUBLIC SUCKS!!! ;D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Jedyny problem jest taki, że niedługi czas potem wprowadzono rączki do robotów trzymające broń pionowo i dano im w łapę prawdziwe blastery. Sam zestaw całkiem przyzwoity, ale transporter jest do kitu - trzeba być napraaawdę ostrożnym, żeby roboty nie poprzewracały się jeden na drugiego. To nie jest ten transporter jak z "Mrocznego Widma" niestety...ale że to Battle Pack to tak nie razi ;) Jedyny problem to cena - początkowo kosztowało to nawet 60 zł co było przesadą.
Sama recenzja okej ^^

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

W każdym zestawie z nowym typem rączek jest przynajmniej jedna (a w którymś z serii Clone Wars nawet dwie) zapasowe. Można dokonać łatwej zamiany.
Sam transporter może faktycznie jest niezbyt wytrzymały i takiej sobie konstrukcji, ale mając dwa battle packi można zrobić jeden, duży i fajniejszy.
Piterko pisze:To nie jest ten transporter jak z "Mrocznego Widma" niestety
Długie transportery droidów, o których mówisz, występowały też w "Zemście Sithów". W scenie z bitwy o Kashyyyk, gdy amfibie klasy Persuader i spider droidy wychodzą z jeziora na plaże, tuż za nimi ciągną te właśnie maszyny:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-08-26, 14:53 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ