[MOC] Kfz. 69 Krupp "Protze" - ciągnik kołowy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Kfz. 69 Krupp "Protze" - ciągnik kołowy

#1 Post autor: pit »

Dobry wieczór!
Przedstawiam model niemieckiej ciężarówki z czasów drugiej wojny - Kfz. 69 Krupp "Protze" z napędem 6x4. Pojazd był produkowany w kilku wariantach; z czego najbardziej znane to właśnie Kfz.69 - transporter i ciągnik dla działa przeciwpancernego PaK 35/36 L/45 kal. 37 mm oraz Kfz.70 - służący do transportu wojska. W sumie powstało około 7000 sztuk tej ciężarówki.

Zbudowany przeze mnie model to wersja Kfz.69 jednak bez działa.
Początkowo miałem go zrobić do 1. etapu PiZ, ale po zmianie drużyny projekt zarzuciłem - jednak pomysł pozostał, a teraz doczekał się realizacji.
Co do samego modelu, to do końca nie jestem zadowolony z przednich błotników. Są zbyt kanciaste i nieco blokują "skrętne" koła. Ale nie miałem lepszego pomysłu.

A teraz dwa zdjęcia na zachętę:
Obrazek
Obrazek
a reszta w galerii.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

I co ja mam powiedzieć...? Mmm.. a więc powiem, że świetne. Rewelacyjnie oddany kształt (ta charakterystyczna krzywizna przedniej maski.. miód!). W sumie nawet nie jestem w stanie znaleźc jakiejś wady.. No po prostu świetny, udany model.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Fajny ;D Zbliżony do orginału, a orginał śmieszny. Szkoda że nie zdecydowałeś się jednak na zbudowanie tego działa, ale i tak jest ok :)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#4 Post autor: Vlado »

Bardzo fajny zrobiony pojazd i jego załoga. :)
Model dopracowany w najdrobniejszych szczegółach (tak mi sie przynajmniej wydaje...).

Fajnie zrobiłeś karabin maszynowy.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Jak zwykle bardzo fajny, szary pojazd mechaniczny : o)

Ale coś mi się z przodem nie podoba : o(
Czemu dachówki na masce podzieliłeś na 3 paski? (środkowy wyżej, boczne niżej)
Tutaj moim zdaniem, maska wygląda bardziej płasko niż wypukle:
http://www.panzerbaer.de/models/news_2004_messe-a.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Krupp_Protze
(nie wiem czy to adekwatne do Twojej wersje są tu na zdjęciach)

Tak sobie myślę, że jakby podnieść te boki maski do góry, to i błotnik można podnieść i może spróbować mu dodać jeszcze jedną krawędź z tyłu i stworzyć lepsze półkole.
Ale z myślenia wiele pożytku nie ma : o)


Tak czy inaczej, to bardzo ładny eksponat do Muzeum będzie : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Wyglada na Kruppa i tak ma byc. Masz talent do tych swoich pancerniakow... Moze by tak cos polskiego dla odmiany?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Super:) Pojazd świetny, bardzo podobają mi się lusterka. Bok z kołem zapasowym wygląda fajnie, choć mam wątpliwości co do jego trwałości.
Ale poza tym ekstra:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#8 Post autor: Benny »

Oryginalny pojazd raczej mi się nie podoba, brzyyyydal... no ale wiadomo, ze pojazdy wojskowe nie muszą być piękne ;)

Do samego modeliku zaś nie mogę się przyczepić. Jakkolwiek pojazd szpetny to w klockowej wersji został odwzorowany bardzo dobrze a to się liczy ;) Bardzo fajne lusterka ^^
Ostatnio zmieniony 2008-04-29, 14:18 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

Dzięki za komentarze.
TruckeR pisze:W sumie nawet nie jestem w stanie znaleźc jakiejś wady..
Pomogę Ci :)
Tył - pod kołem zapasowym - jest nieco niedorobiony. Brakuje haka. :)
Ciamek pisze:Czemu dachówki na masce podzieliłeś na 3 paski? (środkowy wyżej, boczne niżej)
Chciałem nadać mu trochę krzywizny. Wydaje mi się, że bez tego maska byłaby za płaska.
Misterzumbi pisze:Moze by tak cos polskiego dla odmiany?
Cały czas mnie to mierzi. Chciałem zrobić tankietkę, już właściwie byłem przygotowany do budowy, kiedy pojawił się model, który chyba nawet Ty podlinkowałeś. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.
Mikolaj pisze:Super:) Pojazd świetny, bardzo podobają mi się lusterka. Bok z kołem zapasowym wygląda fajnie, choć mam wątpliwości co do jego trwałości.
Ale poza tym ekstra:)
To nie są lusterka. Właściwie nie jestem pewien do czego są te elementy, ale mam koncepcję, że określają one szerokość pojazdu, tak aby kierowca widział, czy się zmieści.
Ktoś coś wie na ten temat?

A przy okazji taka ciekawostka.
Te boczne koła zapasowe są również umieszczone na wspólnej osi. Miało to zapobiegać zawieszeniu się pojazdu na ramie w trudnym terenie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

To nie są lusterka. Właściwie nie jestem pewien do czego są te elementy, ale mam koncepcję, że określają one szerokość pojazdu, tak aby kierowca widział, czy się zmieści.
Ktoś coś wie na ten temat?
Jeśli chodzi o czułki montowane kiedyś na błotnikach ciężarówek (i wojskowych i cywilnych, chyba aż do 50-tych lat), to tak jak piszesz - są po to, żeby kierowca wiedział czy się mieści w wąskim przejeździe, np. w bramie. Kiedyś bramy były wąskie, i samochody mieściły się w nie prawie na styk. Te antenki były najszerzej rozstawionymi oraz doskonale widocznymi z kabiny elementami samochodu. Patrząc na nie kierowca wiedział, czy samochód zaraz przytrze, czy też nie. Oprócz tego nawet bez patrzenia podobno przy uderzeniu w coś lub przytarciu powodowały rezonans błotników, który był słyszalny przez kierowcę, ale tego rezonansu nie miałem okazji sprawdzić na własne oczy/uszy.

(Nie mówiąc o możliwości przyczepiania chorągiewek :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-29, 21:16 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

eee, Panie vaueins, na chorogiewki byly ekstra patyczki ;D... Te czulki sa dokladnie tym o czym mowiles. Montowane do lat 60tych na europejskich Ciezarowkach i do konca lat 80tych na amerykancach... Dzis mozna je dokupic jako ekstra...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#12 Post autor: makorol »

Twoj model pojawił się na blogu yfol.blox.pl
http://yfol.blox.pl/2008/04/Kfz69-Krupp-Protze.html
Pozdrawiam, Makorol.

ODPOWIEDZ