Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] BR01
Autor Wiadomość
Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-03, 22:49   [MOC] BR01

BR01 to niemiecka lokomotywa parowa, oznaczenie 01 wskazuje na przeznaczenie do ekspresow pasazerskich. Wiecej informacji mozna znalezc tutaj lub tutaj

W oryginale wyglada tak:

A w wersji LEGO tak:

Zbudowanie tego modelu zajelo mi ponad 50 godzin pracy, na pierwszy rzut oka pewnie tego nie widac ale stoczylem ciezka walke z oporem materii :-)
Wszystkie kola pochodza z www.bigbenbricks.com

Z ciekawostek polecam swobodnie zwisajacy sprzeg, nie spotkalem sie wczesniej z takim rozwiazaniem oraz oryginalne bilety z epoki i tutaj

Tender pozwolilem sobie nieco zaokraglic bo w oryginale jest potwornie nudny, bylo ich zreszta kilka wersji.

Model nie jest w pelni funkcjonalny tzn nie pokona zakretu na torach LEGO. Jest to tylko kwestia wyboru, zbudowalem wersje skrecajaca ale model tej dlugosci (ponad 50 studow) na luku torow LEGO wyglada fatalnie. Srodkowe kola napedowe wychodza poza tory a przedni i tylni wozek wychodza na dobre dwa study poza obrys podwozia. Wyglada to tak. Po glebszym namysle postawilem na estetyke.

Galeria bedzie tutaj
Indywidualne obrazki (01 - 19): www.brickshelf.com/gallery/nexus7/BR01/01.jpg

Zaczalem rowniez budowanie pasazerskiego wagonu ekspresowego z tej samej epoki, powinien powstac wkrotce.

PS: proponuje wpisac dzien 03.05.08 do kroniki LugPolu jako ten kiedy zaprezentowane zostaly 3 nowe MOCe w dziale Stalowe Szlaki.
Ostatnio zmieniony przez Nexus 7 2008-05-04, 00:19, w całości zmieniany 3 razy  

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2128
Wysłany: 2008-05-03, 22:54   

Podziwiam dokladnosc tego modelu :D
Jest piekny, doskonaly, szczegolowy, gladziutki...
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2008-05-03, 23:09   

Piękny, niesamowity, i... chciałbym mieć taki !

Może zrobisz naklejki? Bo już teraz jest niemal nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka od modelu redukcyjnego, a z naklejkami byłby diabelsko bardziej 'niemal' !
Kierownica na drzwiczkach od kotła (jak się to nazywa fachowo?) pewnie nie pasowała, co?

Czy te blachy z przodu to są 'dymnice'? I po co one w ogóle są w parowozach?

Dlaczego bilet Breslau nach Warschau ma strefę do 75km?

Pierwszy raz widzę te wąskie zawiasy z których zrobiłeś wózki pod tendrem, muszę się w nie zaopatrzyć.

Piękny, piękny!

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-05-04, 00:02   

DAMN! Stworzyłeś porażająco dobry model. Nie idzie się do niczego przyczepić. Wygląda jakby została wyrzeźbiona.

Nexus 7 napisał/a:
Po glebszym namysle postawilem na estetyke.

I chwała ci za to! Szkoda tylko że nie podoczepiałeś klocków w kilku miejscach.

3 maja dniem kolei na LugPolu =D

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-05-04, 05:37   

Mowę mi odjęło. Na szczęście czucie w palcach zostało, żeby to napisać.

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1099
Wysłany: 2008-05-04, 06:57   

Nexus 7 napisał/a:
proponuje wpisac dzien 03.05.08 do kroniki LugPolu jako ten kiedy zaprezentowane zostaly 3 nowe MOCe w dziale Stalowe Szlaki.

V1 napisał/a:
chciałbym mieć taki !

Coś czuję, że za moment TrTr pójdzie w las a LUGPol zasypany zostanie kolejkami... ;)
Gdybym wczoraj nie darował sobie wagonów kolejowych i fafki, to by było 6 nowych konstrukcji tutaj ;)

Model bardzo fajny, stylowy i widać, że dopieszczony. Przesympatyczny. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o zdjęcia z perspektywy minifiga / takiej jak fotki oryginału :(

Na pewno nie pokusisz się o wersję funkcjonalną ? Na zakrętach każdy wagon skalowany jak nalezy wygląda pokracznie. Funkcjonalność jednak zachowa i zawsze w przypływie radości możesz go na szlak wypuścić... Chyba że masz duży dom, to zakręty można przeplatać prostymi odcinkami ;)

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2128
Wysłany: 2008-05-04, 13:47   

Maciej Drwięga napisał/a:
Coś czuję, że za moment TrTr pójdzie w las a LUGPol zasypany zostanie kolejkami... ;)
Wypluj te slowa!!!!
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2008-05-04, 14:55   

Śliczny jak każdy parowóz. Mimo to lokomotywy w 'polskiej wersji' są i tak lepsze :-P

V1 napisał/a:
Czy te blachy z przodu to są 'dymnice'? I po co one w ogóle są w parowozach?

Te blachy to wiatrownice. Dymnica, to jakby to określić, ten element przed walczakiem kotła, na którym zamontowany jest komin.. Trudno to opisać słownie, lepiej by było na jakimś schemacie ;-P No i te drzwi z przodu określa się mianem 'drzwi dymnicy'.

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-04, 15:41   

Dziekuje za mile przyjecie modelu! Nameczylem sie troche bo nie jest to kolejna kamieniczka :-)

V1 napisał/a:
po co one w ogóle są w parowozach

Wiki: element konstrukcyjny parowozu, mający na celu takie skierowanie powietrza, aby - przy większych prędkościach - wypychało ono do góry dym z komina

Naklejki chyba trzeba bedzie zrobic.
Kierownica nie pasowala - zdecydowanie za duza.

V1 napisał/a:
Dlaczego bilet Breslau nach Warschau ma strefę do 75km?

Nie mam pojecia! Sam sie zastanawialem.
Waskie zawiasy sa dosc rzadkim elementem, wystepuja w ktoryms nowym malym zestawie Ferrari F1.

Maciej Drwięga napisał/a:
Na pewno nie pokusisz się o wersję funkcjonalną ?

Spodobaly mi sie lokomotywy i przymierzam sie do duzo krotszej BR64, ta chyba zrobie funkcjonalna.

pit 
VIP

Wpisy: 670
Wysłany: 2008-05-04, 22:20   

Naprawdę świetny model!
Faktycznie naklejki dodadzą smaczku.
Mógłbyś ewentualnie spróbować wymienić niektóre elementy w podwoziu (w tej czerwonej części) na czarne. Na zdjęciach prawdziwej lokomotywy widać, że np. nad tym "okrągłym" czerwonym zbiornikiem jest czarno.
W rzeczywistości Twój model zapewne lepiej wygląda, ale na niektórych zdjęciach czerwony kolor zlewa się i, że się tak wyrażę, podwozie jest płaskie.
To jednak tylko szczegół.

Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2008-05-05, 00:19   

Piekny parowóz, zarówno model jak i orginał!! :D
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

dzulian 

Wpisy: 105
Wysłany: 2008-05-05, 06:06   

Witam
Obejrzałem cała galerię, cóż mogę powiedzieć : jest świetny,super,piękny normalnie brak mi słów. Powiem szczerze wygląda jak Model "PIKO" w skali minifig.
Jednak jak byś dołożył parę czarnych bricków w podwoziu tak jak powiedział kolega
pit
było by napewno lepiej.
Pozdrawiam

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1450
Wysłany: 2008-05-05, 08:02   

Podoba sie. Bardzo nawet, bezstudowa, ladny ksztalt niczym nie odbiega od konstrukcji Benneke (chyba ze funkcjonalnoscia, ale ja nie bawie sie ciuchciami)...

Teraz cos Polskiego. Ale juz!

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Robson 

Wpisy: 709
Wysłany: 2008-05-05, 08:51   

Piekne ...
Lokomotywa doskonała ...
Bardzo dużo podobnych projektów ludzie wystawiaja na sprzedaż na ebay.de wiec V1 masz szanse kupić .. :P

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2008-05-05, 21:21   

Mistrzostwo na szynach. No dobrze, może nie znam się na modelarstwie kolejowym Lego, ale idę o zakład że ten model niczym nie ustępuje aktualnym mistrzom, kimkolwiek są. Zgadzam się z uwagą V1 odnośnie czarnych dodatków na dole, ale to naprawdę drobiazg jest.

Mam tylko jedno... no, bardziej pytanie, mianowicie: wydaje mi się że obszar "czerwony" w Twoim modelu jest odrobinę zbyt niski. Oryginał na zdjęciu ma proporcje 50/50, albo nawet 47/53 z przewagą obszaru "czerwonego", natomiast model zdaje się mieć więcej "czarnego". Jak bardzo karkołomne było by obniżenie całego "czarnego" bez ruszania "czerwonego", o powiedzmy 1 plate?
Ostatnio zmieniony przez Jerac 2008-05-05, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu