[MOC] BR01

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] BR01

#1 Post autor: Nexus 7 »

BR01 to niemiecka lokomotywa parowa, oznaczenie 01 wskazuje na przeznaczenie do ekspresow pasazerskich. Wiecej informacji mozna znalezc tutaj lub tutaj

W oryginale wyglada tak:

Obrazek

A w wersji LEGO tak:

Obrazek

Zbudowanie tego modelu zajelo mi ponad 50 godzin pracy, na pierwszy rzut oka pewnie tego nie widac ale stoczylem ciezka walke z oporem materii :-)
Wszystkie kola pochodza z www.bigbenbricks.com

Z ciekawostek polecam swobodnie zwisajacy sprzeg, nie spotkalem sie wczesniej z takim rozwiazaniem oraz oryginalne bilety z epoki i tutaj

Tender pozwolilem sobie nieco zaokraglic bo w oryginale jest potwornie nudny, bylo ich zreszta kilka wersji.

Model nie jest w pelni funkcjonalny tzn nie pokona zakretu na torach LEGO. Jest to tylko kwestia wyboru, zbudowalem wersje skrecajaca ale model tej dlugosci (ponad 50 studow) na luku torow LEGO wyglada fatalnie. Srodkowe kola napedowe wychodza poza tory a przedni i tylni wozek wychodza na dobre dwa study poza obrys podwozia. Wyglada to tak. Po glebszym namysle postawilem na estetyke.

Galeria bedzie tutaj
Indywidualne obrazki (01 - 19): www.brickshelf.com/gallery/nexus7/BR01/01.jpg

Zaczalem rowniez budowanie pasazerskiego wagonu ekspresowego z tej samej epoki, powinien powstac wkrotce.

PS: proponuje wpisac dzien 03.05.08 do kroniki LugPolu jako ten kiedy zaprezentowane zostaly 3 nowe MOCe w dziale Stalowe Szlaki.
Ostatnio zmieniony 2008-05-04, 00:19 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Podziwiam dokladnosc tego modelu :D
Jest piekny, doskonaly, szczegolowy, gladziutki...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Piękny, niesamowity, i... chciałbym mieć taki !

Może zrobisz naklejki? Bo już teraz jest niemal nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka od modelu redukcyjnego, a z naklejkami byłby diabelsko bardziej 'niemal' !
Kierownica na drzwiczkach od kotła (jak się to nazywa fachowo?) pewnie nie pasowała, co?

Czy te blachy z przodu to są 'dymnice'? I po co one w ogóle są w parowozach?

Dlaczego bilet Breslau nach Warschau ma strefę do 75km?

Pierwszy raz widzę te wąskie zawiasy z których zrobiłeś wózki pod tendrem, muszę się w nie zaopatrzyć.

Piękny, piękny!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

DAMN! Stworzyłeś porażająco dobry model. Nie idzie się do niczego przyczepić. Wygląda jakby została wyrzeźbiona.
Nexus 7 pisze:Po glebszym namysle postawilem na estetyke.
I chwała ci za to! Szkoda tylko że nie podoczepiałeś klocków w kilku miejscach.

3 maja dniem kolei na LugPolu =D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Mowę mi odjęło. Na szczęście czucie w palcach zostało, żeby to napisać.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

Nexus 7 pisze:proponuje wpisac dzien 03.05.08 do kroniki LugPolu jako ten kiedy zaprezentowane zostaly 3 nowe MOCe w dziale Stalowe Szlaki.
V1 pisze:chciałbym mieć taki !
Coś czuję, że za moment TrTr pójdzie w las a LUGPol zasypany zostanie kolejkami... ;)
Gdybym wczoraj nie darował sobie wagonów kolejowych i fafki, to by było 6 nowych konstrukcji tutaj ;)

Model bardzo fajny, stylowy i widać, że dopieszczony. Przesympatyczny. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o zdjęcia z perspektywy minifiga / takiej jak fotki oryginału :(

Na pewno nie pokusisz się o wersję funkcjonalną ? Na zakrętach każdy wagon skalowany jak nalezy wygląda pokracznie. Funkcjonalność jednak zachowa i zawsze w przypływie radości możesz go na szlak wypuścić... Chyba że masz duży dom, to zakręty można przeplatać prostymi odcinkami ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Maciej Drwięga pisze:Coś czuję, że za moment TrTr pójdzie w las a LUGPol zasypany zostanie kolejkami... ;)
Wypluj te slowa!!!!
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#8 Post autor: TruckeR »

Śliczny jak każdy parowóz. Mimo to lokomotywy w 'polskiej wersji' są i tak lepsze :-P
V1 pisze:Czy te blachy z przodu to są 'dymnice'? I po co one w ogóle są w parowozach?
Te blachy to wiatrownice. Dymnica, to jakby to określić, ten element przed walczakiem kotła, na którym zamontowany jest komin.. Trudno to opisać słownie, lepiej by było na jakimś schemacie ;-P No i te drzwi z przodu określa się mianem 'drzwi dymnicy'.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za mile przyjecie modelu! Nameczylem sie troche bo nie jest to kolejna kamieniczka :-)
V1 pisze: po co one w ogóle są w parowozach
Wiki: element konstrukcyjny parowozu, mający na celu takie skierowanie powietrza, aby - przy większych prędkościach - wypychało ono do góry dym z komina

Naklejki chyba trzeba bedzie zrobic.
Kierownica nie pasowala - zdecydowanie za duza.
V1 pisze:Dlaczego bilet Breslau nach Warschau ma strefę do 75km?
Nie mam pojecia! Sam sie zastanawialem.
Waskie zawiasy sa dosc rzadkim elementem, wystepuja w ktoryms nowym malym zestawie Ferrari F1.
Maciej Drwięga pisze:Na pewno nie pokusisz się o wersję funkcjonalną ?
Spodobaly mi sie lokomotywy i przymierzam sie do duzo krotszej BR64, ta chyba zrobie funkcjonalna.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Naprawdę świetny model!
Faktycznie naklejki dodadzą smaczku.
Mógłbyś ewentualnie spróbować wymienić niektóre elementy w podwoziu (w tej czerwonej części) na czarne. Na zdjęciach prawdziwej lokomotywy widać, że np. nad tym "okrągłym" czerwonym zbiornikiem jest czarno.
W rzeczywistości Twój model zapewne lepiej wygląda, ale na niektórych zdjęciach czerwony kolor zlewa się i, że się tak wyrażę, podwozie jest płaskie.
To jednak tylko szczegół.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Piekny parowóz, zarówno model jak i orginał!! :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#12 Post autor: dzulian »

Witam
Obejrzałem cała galerię, cóż mogę powiedzieć : jest świetny,super,piękny normalnie brak mi słów. Powiem szczerze wygląda jak Model "PIKO" w skali minifig.
Jednak jak byś dołożył parę czarnych bricków w podwoziu tak jak powiedział kolega
pit
było by napewno lepiej.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Podoba sie. Bardzo nawet, bezstudowa, ladny ksztalt niczym nie odbiega od konstrukcji Benneke (chyba ze funkcjonalnoscia, ale ja nie bawie sie ciuchciami)...

Teraz cos Polskiego. Ale juz!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

Piekne ...
Lokomotywa doskonała ...
Bardzo dużo podobnych projektów ludzie wystawiaja na sprzedaż na ebay.de wiec V1 masz szanse kupić .. :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Mistrzostwo na szynach. No dobrze, może nie znam się na modelarstwie kolejowym Lego, ale idę o zakład że ten model niczym nie ustępuje aktualnym mistrzom, kimkolwiek są. Zgadzam się z uwagą V1 odnośnie czarnych dodatków na dole, ale to naprawdę drobiazg jest.

Mam tylko jedno... no, bardziej pytanie, mianowicie: wydaje mi się że obszar "czerwony" w Twoim modelu jest odrobinę zbyt niski. Oryginał na zdjęciu ma proporcje 50/50, albo nawet 47/53 z przewagą obszaru "czerwonego", natomiast model zdaje się mieć więcej "czarnego". Jak bardzo karkołomne było by obniżenie całego "czarnego" bez ruszania "czerwonego", o powiedzmy 1 plate?
Ostatnio zmieniony 2008-05-05, 21:22 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ