[MOC] Lotus Esprit

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Monter

[MOC] Lotus Esprit

#1 Post autor: Monter »

Zbudowałem model słynnego samochodu Lotus Esprit z 1976 roku. Taki sam, jakim jeździł Roger Moore w filmie "Szpieg, który mnie kochał". To jeden z moich wymarzonych samochodów - narazie jednak pocieszyłem się jedynie budową miniatury i jazdą po blacie biurka (koła się kręcą bez zastrzeżeń). Zachowałem proporcje oryginału i zrobilem też wnętrze. Podwozie 6 / 15 kołków. To moja pierwsza praca na forum. Jestem ciekaw Waszej opini, krytyki i uwag.


Obrazek


Obrazek
Wersja podstawowa nie zamienia się w łódź podwodną


Obrazek
Kierownica oczywiście po stronie prawej
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 18:00 przez Monter, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

Pojazd rzeczywiście przypomina Lotusa, mimo zbyt masywnego tyłu.
Zdjęcia spróbuj zamieścić na brickshelfie, żeby nie zawalać naszego serwera, bo zaraz ci się skończ miejsce
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

trubal pisze:Zdjęcia spróbuj zamieścić na brickshelfie, żeby nie zawalać naszego serwera, bo zaraz ci się skończ miejsce
Z przystawionym pistoletem do głowy nie da się go zmusić do założenia konta na brickshelfie.

Jestem zaskoczony bo myślałem że już go nie opublikujesz. Na wstępie od razu zaznaczę że zdjęcia słabo oddają bardzo fajny wygląd tego modelu. Na żywo zdecydowanie lepiej się prezentuje. No i przydało by się ich trochę więcej.

Tyle ci już mówiłem o tym MOCu że nie wiem co tu jeszcze mogę dodać. Uważam że te koła zdecydowanie niekorzystnie wpływają na jego wygląd. Poza tym raczej do niczego się nie przyczepie. Wyszło dobrze.
trubal pisze:mimo zbyt masywnego tyłu.
Czy ja wiem. Na tym zdjęciu idealnie widać że tył jest całkiem spory względem reszty mimo że samochód jest niski. Przód jest za to nieco za wysoki.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 00:30 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

#4 Post autor: pushpull »

model mi się podoba, aczkolwiek w pierwszej chwili myślałem że to Delorean (jak z Back to the Future), ale może to dlatego że do końca nie wiedziałem jak wygląda ten Lotus :) bardzo fajnie Ci wyszedł, chociaż też mam wrażenie że tył jest zbyt masywny, ale takie są uroki modeli z klocków :]

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#5 Post autor: Benny »

Bardzo ładnie zachowany kształt oryginału :) Generalnie wszystko mi się podoba, także koła, ale najbardziej właśnie ogólna bryła pojazdu ^^

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Bardzo lubię ten wóz, zwłaszcza te trochę późniejsze wersje z v8 a nie v4 pod maską.... Piękny tył pojazdu, ładna szyba przednia:D

EDIT: szkoda że zamiast zdjęć wsadziłeś załączniki (choć ja w pierwszym MOCu zrobięłm tak samo). Proponuję http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=56207#56207 :D
Ostatnio zmieniony 2008-05-06, 14:31 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Monter

#7 Post autor: Monter »

Dziękuję za Wasze pierwsze opinie. Proszę wybaczyć brak profesjonalizmu przy tworzeniu pierwszej wersji postu. Już go poprawiłem, a uwaga ImpreSariO na temat zdjęć przekonała mnie do wykonania i zamieszczenia kilku innych (może lepszych) fotek.
Miło mi, że samochodzik się Wam podoba, a co do "zbyt masywnego tyłu", to był to już na początku pracy dokonany przez mnie wybór pewnej syboliki zastępującej prawdziwy element. Uważam, że na tym właśnie polega sztuka budowania z klocków Lego - na dążeniu do realizmu przez dobór najlepszej symboliki, przynajmniej w przypadku budowli z założenia realistycznych.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Nowe zdjęcia i o wiele lepiej się prezentuje:) Mam tylko pytanie co do klamek: ty je namalowałeś czy zawsze były na elemencie? :D

EDIT2:
Monter pisze:Co do klamek Mikołaju, to są zrobione z wyciętych przeze mnie czarnych naklejeczek
Wow, wyglądały jak oryginał:) W każdym razie dobrze ze tak zrobiłes bo trudno by było zrobić jakieś inne klami w tej skali.... A przynajmniej ja bym chyba nie umiał:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-07, 13:49 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Nie przepadam za tym samochodem ;P Ale twój model wyglada całkiem spoko :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Monter

#10 Post autor: Monter »

Co do klamek Mikołaju, to są zrobione z wyciętych przeze mnie czarnych naklejeczek. ImpreSariO przestrzegał mnie przed używaniem jakichkolwiek naklejek w formie zastępczych elementów. W sumie jestem jemu winny podziękowania, bo jego cenne rady i uwagi miały wpływ na ostateczny wygląd mojego modelu.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#11 Post autor: szarikm »

Monter pisze:Dziękuję za Wasze pierwsze opinie. Proszę wybaczyć brak profesjonalizmu przy tworzeniu pierwszej wersji postu. Już go poprawiłem, a uwaga ImpreSariO na temat zdjęć przekonała mnie do wykonania i zamieszczenia kilku innych (może lepszych) fotek.
Monter pisze:ImpreSariO przestrzegał mnie przed używaniem jakichkolwiek naklejek w formie zastępczych elementów. W sumie jestem jemu winny podziękowania, bo jego cenne rady i uwagi miały wpływ na ostateczny wygląd mojego modelu.
Po to jesteśmy :)

Modelik piękny.

FlyeThemoon

#12 Post autor: FlyeThemoon »

Prawie jak DeLorean :P fajny jest bardzo dobrze zbudowany nic poza minifiga jako bond dodać obok niego postawić, ale bez niego też jest git.
Ostatnio zmieniony 2008-05-13, 10:08 przez FlyeThemoon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ