7656 General Grievous Starfighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

7656 General Grievous Starfighter

#1 Post autor: trubal »

ObrazekObrazekObrazek
Recenzja 7656 General Grievous Starfighter

Dane techniczne
Seria: Star Wars
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 232
Liczba figurek: 1
Spis cześci: http://peeron.com/inv/sets/7656-1
Cena: MSRP: $20.00, Polskie sklepy: widziałem po 115 PLN, Allegro: ok. 89,00 PLN

Opakowanie i instrukcja
Pudełko jest duże-zmieściłyby się tam dwa takie zestawy. Jest też sztywne, z grubej tektury i dzięki temu wytrzymałe. Z wyglądu nie różni się za bardzo od innych Pudełek z SW. Na górnej ściance zdjęcie Grievousa w skali 1:1, na bocznej logo Star Wars 30th Anniversary.
Zdjęcie z przodu jest całkiem ładne.
Obrazek

Instrukcja jest prosta i przejrzysta. Książeczka jest zszywana jak zeszyt. Na ostatnich stronach prezentacja innych zestawów z SW, spis części oraz jakiś konkurs :)

W pudełku są 4 woreczki i pare klocków luzem. Tych większych:)
Obrazek

Klocki
Ilość klocków za tą cenę nie jest za duża, ale mało ich też nie jest. Jako że to jest mój pierwszy nowy zestaw od 10 lat kilka klocków jest dla mnie kompletną nowością, np:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
i oczywiście dużo ever-popular serków w kolorze RedBrown (12+1)
Obrazek

Pojawiło się też pare ciekawych klocków kolorze piaskowym:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dodatkowo jeżeli ktoś potrzebuje uzupełnić kolekcję mieczy świetlnych to tu ich jest aż 4, oraz dwie rękojeści użyte jako lasery statku.

Modele
Model jest tylko jeden za to całkiem udany. Dużo zaokrąglonych części sprawia że myśliwiec jest ładnie opływowy i ciekawie wygląda, również dzięki kolorystyce. Motyw, który mi się spodobał to odsuwana "maska" razem z owiewką kokpitu, dzięki czemu można wsadzić GG do środka. Fajnie też wyglądają ruchome lasery (stawiające opór dzięki tym pinom).
Sam Generał Grievous wygląda ładnie, mimo że jest Koloru białego, co nijak się ma do filmu. Natomiast, żeby go zbudować trzeba otworzyć 3 woreczki, w tym jeden z dużymi częściami... Żeby zbudować stojak na miecze też trzeba otworzyć 3 woreczki, z tym że nie te same i wychodzi na to że już na samym początku wysypujemy na stolik wszystkie klocki.
Obrazek
Generał Grievous:
ObrazekObrazek
Statek:
ObrazekObrazek

Budowa
Kolejne stadia budowy:
05Obrazek08Obrazek
13Obrazek15Obrazek
18Obrazek21Obrazek
22Obrazek23Obrazek
25Obrazek26Obrazek
Po zakończeniu budowy zostaje nam parę części zapasowych:
Obrazek

Podsumowanie
Uważam że ten zestawik jest na prawdę udany, szczególnie że to mój pierwszy zakup po tak długiej przerwie. Nawiasem mówiąc kupiłem go przy okazji, bo synowi znajomych kupowałem Imperial Dropship i Rebel ScoutSpeeder na komunię, to pomyślałem że zaoszczędzę na przesyłce :) i sobie też coś w końcu kupię. Model polecam zarówno do zabawy i jako dawcę części. Podejrzewam że część z nich użyję do budowy mojej kamienicy do Klocków Zdroju.

Ocena:7/10

Za
  • Bawialność
  • Ciekawe części
  • Niska cena allegro
Przeciw
  • Szczerze mówiąc uważam że to jeden z lepszych moich zakupów ostatnio i minusów za bardzo nie znalazłem :)
  • A jednak: kumpel zwrócił mi uwagę, że cena MSRP jest dużo niższa od ceny allegro...
    Gdzie to S@H się tyle podziewa?!?!
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 12:06 przez trubal, łącznie zmieniany 5 razy.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Ten ludzik jest strasznie pokraczny :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Niska cena? Przyznam szczerze że poluję na ten zestaw od dłuższego czasu, ale prawie 100 zeta za 200 części mnie lekko dobija. To się po prostu nijak nie opłaca... a szkoda, bo jest fajny, zarówno pod względem doboru części jak i wyglądu.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#4 Post autor: trubal »

podejrzewam że to głównie ze względu na figurkę, która jest dość nietypowa...
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Uduszę cię. Nie żartuję. Parę godzin kleciłem recenzję, jutro zdjęcia miałem wstawić a ty znów mnie wyprzedziłeś.

A co do samego zestawu: mam go już trochę czasu i muszę przyznać że jest statek jest ładny, klocki przydatne, cena niewygórowana, grievous straszny. Czemu? ok, niech sobie będzie pokraczny ale jest niesamowicie kruchy: mój ma już tylko jedną rękę sprawną, 2 pozostałe jakimś cudem same się rozwaliły, a 3 załatwił mój kuzyn. Lightsabery też przydatne, dobrze że nie chromowane(bo by jak zwykle farba schodziła). Sam zestaw wart kupna.

PS: Ok, no dobra. Daruję Ci życie:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#6 Post autor: grevious27 »

OK. Model fajny, ale nie za taką cenę. 100zł to lekka przesada. Ale takie już są zestawy z Star Wars. Za licencje trzeba płacić. Tylko czy warto kupić zestaw ze względu na grievousa który i tak się rozleci? Zestaw raczej na części.

Mistrz seller

#7 Post autor: Mistrz seller »

Mikolaj pisze: Czemu? ok, niech sobie będzie pokraczny ale jest niesamowicie kruchy: mój ma już tylko jedną rękę sprawną, 2 pozostałe jakimś cudem same się rozwaliły, a 3 załatwił mój kuzyn. Lightsabery też przydatne, dobrze że nie chromowane(bo by jak zwykle farba schodziła).
Moje droid armsy z droidów federacji (zestaw 7204) też się rozleciały (z 5 zostały zostały 2). A co do mieczy faktycznie chrom zbyt łatwo schodził i może dobrze, że teraz miecze już nie są chromowane.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#8 Post autor: trubal »

ja dałem za niego 89zł +15 za przesyłkę w sumie 3 zestawów, więc nie aż tak źle, choć przyznaję że poważnie się zastanawiam nad kupnem za granicą następnych klocków

MIKOŁAJ: wrzucaj recenzję, nie ma przecież problemu :) zobaczymy na czym ty się skupiłeś, co było dla Ciebie istotniejsze
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 22:42 przez trubal, łącznie zmieniany 1 raz.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

trubal pisze:MIKOŁAJ: wrzucaj recenzję, nie ma przecież problemu :) zobaczymy na czym ty się skupiłeś, co było dla Ciebie istotniejsze
A to tak można? Dwie recenzje tego samego zestawu? Jak tak to myslę że już dzis powinienem mieć aparat by zrobić zdjęcia do recenzji:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Mistrz seller

#10 Post autor: Mistrz seller »

Mikolaj pisze:A to tak można? Dwie recenzje tego samego zestawu?
Tak, zresztą 7009 The Final Joust ma na 00453005_0000002u dwie recenzje (Iskry i Martin_TP).

Z przyjemnością poczytam kolejną recenzje tego myśliwca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

A to tak można?
Można ;)
Hippotam pisze:Co jeśli ktoś już napisał recenzję mojego zestawu?
Nie przejmuj się, nic straconego. Zawsze możesz napisać swoją. Aby jednak nie znudzić czytelników, którzy znają już przecież poprzedni tekst, sprobuj skupić się na tych aspektach recenzji, które zostały za pierwszym razem pominięte. Może modele alternatywne nie zostały opisane? A może recenzent nie dostrzegł wszystkich zalet (lub) wad zestawu? A może Ty porównasz recenzowany zestaw z innym, podobnym? Dodatkowo, druga recenzja byłaby ciekawsza, gdybyś miał odmienną opinię od pierwszego recenzenta.

lordofdragonss

#12 Post autor: lordofdragonss »

Mam pytanie. Czy głowe Grievousa da sie włożyc na zwykły tors ludzika?

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#13 Post autor: trubal »

tak!
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Ok, rozmyśliłem sie - pożyczanie zdjęć i robienie drugi raz tej samej recenzji jest bez sensu. Dodam więc tylko parę rzeczy o których nie wspomniałeś:
1. Mechanizm otwierania kabiny jest bardzo niepewny. Wszystko trzyma się na dwóch, często łamiących się klockach
2. Kabina: brak jakichkolwiek siedzeń, sterów, dziwna pozycja Grievousa.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

Świetna recenzja, trubal! To dziwne, ale ja chyba tego pojazdu nie widziałem w filmie. Myślałem, że Grievous sobie neimoidiańskim wahadłowcem latał. Ale tak to jest, jak się na YouTube ogląda. XD Upadły u nas jedyne dwie wypożyczalnie filmów i przez to nie idzie załatwić DVD. Psiakość.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ