7655 Clone Troopers Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

7655 Clone Troopers Battle Pack

#1 Post autor: Kirysowaty »

Obrazek

7655 Clone Troopers Battle Pack

Dane techniczne
Seria: STAR WARS
Sub-seria: EPISODE III
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 58 (!)
Liczba figurek: 4
Spis części: PEERON
Cena MSRP: 10.00$
Cena Allegro: 40zł

Recenzja będzie tym razem krótka, bo i o zestawie niewiele można (dobrego) powiedzieć.

1) OPAKOWANIE

Cienka tekturka, ascetyczne. Tej samej wielkości, co 7654.

2) INSTRUKCJA

Klejona, 24 strony. Nieco większego formatu niż ta od 7654, objętościowo jest tam więcej reklam. Tyle papieru!... Aż się chce za Koterskim powtórzyć: Widzę oczyma myśli padające lasy!.

3) FIGURKI

No, figurki. To o nie przede wszystkim chodzi. Reszta – dodatki. Zestaw dostarcza nam dwóch standardowych Klonów z Epizodu III, jednego Shock Troopera (czerwone oznaczenia) i jednego żołnierza Star Corps z elitarnego 327 Legionu. Dolna część („usta”) wizjera na każdym hełmie jest namalowana, górna część to po prostu otwór, przez który widać jednolicie czarne łebki. Dobre rozwiązanie, ale wyklucza zmianę czarnej głowy na inną. Torsy są drukowane obustronnie i ładnie błyszczą. Jako broń dla żołnierzy Republiki dostajemy trzy blastery nowego typu i trochę kiczowatą strzelbę snajperską.

4) KLOCKI

Części, zapakowanych w dwa duże woreczki, jest bardzo niewiele – dwa razy mniej, niż w siostrzanym zestawie, który przecież kosztuje tyle samo. Kilka części może się przydać, osobiście potrzebowałem przednich rurek do speeder bike’ów, poza tym dwie sztuki elementu 44728, lornetka optyczna, sześć części w kolorze DkRed i biała płytka 2x10. Nic specjalnego.

5) MODELE

Obrazek

W skład zestawu wchodzą dziwny speeder (nie wzorowany na konkretnym modelu) i stanowisko snajpera. Ale się ktoś wysilił, projektując to! Stanowisko dla snajpera podobało mi się (m. in. ze względy na oryginalne zastosowanie białego błotnika), dopóki nie zauważyłem, że od frontu przypomina... krowi pysk.

Obrazek

Speeder wygląda na niedokończony – ot, coś takiego złożyłoby kilkuletnie dziecko, gdyby się mocno nudziło. Dobór części jakiś taki przypadkowy, brał ktoś z kupki jak leci. Niestabilna konstrukcja, użycie dwóch syfonów jako steru, bo handlebarów się szukać nie chciało. Genialnie. I co za kretyn zamontował silniki tył na przód? Może to jest taki speeder, co lata do tyłu? Jedyna pociecha, że mając trochę części własnych można zrobić coś dużo lepszego.

6) PODSUMOWANIE

Mocno średni zestaw – jeśli kupować, to tylko dla figurek. Reszta jest milczeniem.

Za
  • Figurki
  • Hmmm...
  • Hmm...

Przeciw
  • Skandalicznie mało części
  • Beznadziejne modele
  • Za duża instrukcja
  • Cena
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 11:20 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 3 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Za: Figurki...hmmm w sumie chyba taka rola Battle Pack-ów, że dostarczają zwykle figurek lub paru potrzebnych drobiazgów. Z opisu i przede wszystkim ze zdjęć widać, że dla modeli tego zestawu się nie kupuje, napewno nie za taką cenę. Ilość klocków w zestawie jest śmieszna.
jeśli kupować, to tylko dla figurek. Reszta jest milczeniem.
Dlatego nie powiem więcej ani słowa ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: 7655 Clone Troopers Battle Pack

#3 Post autor: Sariel »

Kirysowaty pisze:Stanowisko dla snajpera podobało mi się (m. in. ze względy na oryginalne zastosowanie białej felgi)
Nie wiem jak w uniwersum SW, ale w naszym ziemskim to nie felga, tylko błotnik:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Nie jestem jakimś wielkim fanem motoryzacji i nie cierpię podróżować samochodem. Ja tam od dziecka mówiłem na toto felga i nikt mnie nie poprawiał, a szkoda.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Nigdy nie jest za późno na poprawki :) Przykładowa klockowa felga wygląda tak:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

A na to zawsze mówiłem: dekle. :D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Akurat dekli w Lego jest mało, a nawet te które są imitują felgi, a nie dekle. O tej części mowa. Tak dla ścisłości: Oponę zakłada się na felgę, w tanich samochodach jest ona stalowa i zakryta deklem. Istnieją także felgi aluminiowe, czego dobrym przykładem jest ta którą pokazał Sariel.

A odnośnie recenzji - wszystko ok, tylko kto bez sprawdzania wie co to jest "element 44728"? - nie mogłeś wrzucić linka do zdjęcia chociaż? :>

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Zestaw - kiepski. Kupiełem za 30 zł z kumplem na spółkę, on dostał troche części, ja trochę części. Zestaw kupiełem jako dodatek klonów do swojej armii (2 scoutów i 2 battle droidów)., choć to i tak nie zmienia faktu że model brzydki. A za te stery to projektanta bym chętnie na coś skazał:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

pkowalcz

#9 Post autor: pkowalcz »

Kirysowaty pisze:mając trochę części własnych można zrobić coś dużo lepszego.
No właśnie. I chyba jest to dużo bardziej opłacalne, zważywszy, że dostajemy 4 klony i trochę elementów od czapy, płacąc dużo więcej, niż za ostatnio recenzowanego 8112 ^^

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Zestaw (jak już mówiono) kiepski, ale kupić dwa takie i dwa z droidami i już wojna klonów jak się patrzy. Ja mam ten zestaw (jego połowę, kupiony na spółę) ze względu na klony, które przydają się w MOCach ze Star Wars. Modele kiepskie ale to battle pack to czego innego można się spodziewać. :P

Rahsed

#11 Post autor: Rahsed »

No cóż, moim zdaniem to zestaw jest cienki, ale to rzecz gustu. Speeder faktycznie taki niezbyt ciekawy (już lepsze były w pierwszych zestawach z serii, gdzie byli Scout Trooperzy z Lukiem), stanowisko snajpera (chociaż ja to bardziej odbieram jako stanowisko dowodzenia) też nie przekonuje, a figurki klonów osobiście preferuje w wersji z hełmem z AotC, niestety są w niewielkiej ilości zestawów więc poniekąd "trzeba" lubić te w wersji późniejszej. Ogólnie dla samych figurek można kupić. Ale bardziej polecałbym coś z droidami. :p

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Grevious27 - masz połowę zestawu i dałeś dychę, a Mikołaj za drugą połowę aż 30zł? Ktoś tu chyba zrobił kogoś w konia. :P
Rahsed pisze:Speeder faktycznie taki niezbyt ciekawy (już lepsze były w pierwszych zestawach z serii, gdzie byli Scout Trooperzy z Lukiem)
Myślałem z początku, że to BARC speeder, ale ten jest przecież w zestawie 7261 i wygląda zupełnie inaczej.
Rahsed pisze:Ale bardziej polecałbym coś z droidami.
Więc nie tylko ja tutaj uważam, że THE REPUBLIC SUX!
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#13 Post autor: grevious27 »

Kirysowaty pisze:Grevious27 - masz połowę zestawu i dałeś dychę, a Mikołaj za drugą połowę aż 30zł? Ktoś tu chyba zrobił kogoś w konia. :P

Chciałbym tak, ale zestaw kupiliśmy płacąc tyle samo kasy. Model kosztował 54 zł( o ile dobrze pamiętam), czyli na pół to 27 zyla. Mikolaj napisał że dał 3 dychy, zaokrąglił więc 27 do 30może żeby ładniej wyglądało, albo tak dla zasady, nie mnie to osądzać ;P
Ostatnio zmieniony 2008-05-20, 11:57 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Rahsed pisze:Speeder faktycznie taki niezbyt ciekawy (już lepsze były w pierwszych zestawach z serii, gdzie byli Scout Trooperzy z Lukiem
Ech, ten zestawik był fajny:D
Kirysowaty pisze:Grevious27 - masz połowę zestawu i dałeś dychę, a Mikołaj za drugą połowę aż 30zł? Ktoś tu chyba zrobił kogoś w konia. :P
Płaciliśmy po równo, 64 zł, ja dałem 32 i ty 32, tylko ja dałem więcej kasy bo nie maiłem rozmienione i mi potem musiałeś oddawać:D
Matti, skleroza cię chwyta...
POza tym mocno przepłaciliśmy patrząc na ceny na allegro...
Ostatnio zmieniony 2008-05-20, 12:50 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

No może to było 64 zł, i dziwię się czemu sklepy tak bardzo naciągają ceny zestawów lego.Ale i tak było warto, jako fan star wars chciałem mieć kilka klonów, a i części (tych fajnych) kilka wpadło.
Ostatnio zmieniony 2008-05-20, 14:26 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ