[MOC] Ford Trimotor 5AT

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Ford Trimotor 5AT

#1 Post autor: ImpreSariO »

Nie wiem czy ten model kwalifikuje się do ostatniej kategorii ale warto zaryzykować. Samolot wystąpił w filmie "Świątynia Zagłady". Indy próbował uciec przed wrednym chińczykiem. Jak się okazało samolot którym Dr. Jones chciał zwiać, należał właśnie do Lao Che. Nie będę was dłużej zanudzał więc zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

GALERIA z większą ilością zdjęć po opublikowaniu.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Kwalifikuje się! Wiecej nie powiem, bo nie chcę komentowac prac konkursowych.
EDIT: Eeee tam, piekny jest :-)
Ostatnio zmieniony 2008-06-13, 21:21 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#3 Post autor: pit »

No piękny "samolocik". Fajnie zrobiłeś malowanie, szczegóły podwozia i silniki. Jedynie te łopaty śmigieł jakoś dziwnie wyglądają.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#4 Post autor: trubal »

ale pomysł na ne na pewno ciekawy :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

pit pisze:Jedynie te łopaty śmigieł jakoś dziwnie wyglądają.
Nie będę się bronił bo miałem z tym dylemat. Miałem trzy firmowe śmigła które mogłem dać ale każde jest w innym kolorze. Trochę głupio by to wyglądało. Miałem w ogóle nie brać udziału w tym konkursie więc cieszę się że w ogóle udało mi się go skończyć bo mocno nadwyrężył zasoby mich białych klocków. Dziękuje za pozytywne, aczkolwiek krótkie komentarze =]

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Brawo!

Sam chciałem się wziąć za ten temat, ale widzę że to nie byłby dobry pomysł : o)
Sprytnie wykonane silniki. Jedyne co jest słabe to płaty śmigieł z mieczy : o(

Bardzo dobra praca. No i temat. Początkowe sceny Temple of Doom, aż do końca spływu pontonem, to jak dla mnie najlepsza introdukcja ze wszystkich 4 części IJ.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

SUPER!!

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że trzecia kategoria należy do Ciebie! Jeżeli jej nie wygrasz, to oznacza tylko, że konkurs był ustawiony (żart :P).

Piękny model!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Powiem Ci że samolocik wyszedł bardzo ciekawie. Kolorystyka w porządku, detale takie jak silniki i podwozie na najwyższym poziomie. Ciekawe jakby przód wyglądał wraz z szybką z zestawu Speed Racer ;)

A konkursy zawsze były ustawione ;) :D
Ostatnio zmieniony 2008-06-13, 23:01 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

czekoladowyboss

#9 Post autor: czekoladowyboss »

Bardzo fajnie Ci wyszło to ażurowe podwozie. Kadłub - pękaty, taki jak powinien być.
Za to śmigła zdecydowanie zbyt wątłe - sprawiają wrażenie jakby nie miały siły wznieść w powietrze tego przysadzistego samolotu :) Ogólnie super.

Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubie budować z "białych klocków" - zawsze wkradnie się trochę tan a nawet jasnej żółci ;)
Ostatnio zmieniony 2008-06-13, 23:05 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

martinbb pisze:Ciekawe jakby przód wyglądał wraz z szybką z zestawu Speed Racer ;)
Ta szybka jest półokrągła a samolot ma zdecydowanie kanciatą. Nie ma chyba z Lego takiej co by pasowała do tego modelu. Zostałem skazany na zrobienie swojej składanej.
czekoladowyboss pisze:Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubie budować z "białych klocków" - zawsze wkradnie się trochę tan a nawet jasnej żółci ;)
Mam tak samo. Mogłem zrobić ten samolot w szarym kolorze ale w filmie w dziennym świetle wyglądał jak biały. Zresztą w grze Lego Indiana Jones też jest biały. Więc tak już postanowiłem. Z szarych mógłbym nie dać rady go skończyć.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

A mi pomysł z mieczami sie podoba. Podwozie świetne i drzwi też ciekawe. Ogólnie - cacuszko!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#12 Post autor: Benny »

Może i faktycznie firmowe śmigła wyglądałyby lepiej, no ale na bezrybiu trza sobie jakoś radzić i efekt jakiś taki strasznie rażący nie jest ;)

Cała reszta za to piękna, zwłaszcza podwozie.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Model wygląda imponująco. I od razu widać, z której części pochodzi ;) Super pomysł ze śmigłami i opływowym kształtem skrzydeł...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Świetny model. Nie widziałem i pewnie długo nie zobaczę równie dobrze dopracowanego modelu samolotu. Lecz pomimo to (a może właśnie dlatego? :) pozwolę sobie przedstawić kilka zastrzeżeń. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że musiałeś pójść na pewne kompromisy podczas budowy, jednak model jest na tyle bliski oryginałowi, że drobne niedociągnięcia, przez które nie jest idealny, łatwo jest zauważyć, i gdybyś je poprawił - model z sympatycznego zabawkowego modeliku stałby się doskonałym modelem Fokkera 3m.
Podwozie ma nieco za duży rozstaw i jest zbyt cofnięte w tył - sprawia wrażenie rozjechanego. W oryginale jest mniej niż w 1/4 długości kadłuba - stawiam wszystkie swoje legowe motorki, że Twój skapotowałby przy pierwszym lądowaniu. A gdybyś przesunął je do przodu dodatkowo musiałbyś jednocześnie wydłużyć golenie (nawet teraz sprawia wrażenie, że ma zbyt mało podniesiony dziób), co również poprawiłoby wygląd.
Płat powinien być nieco (przynajmniej o jednego grubego klocka) wyżej (górna krawędź kabiny pilotów powinna być mniej więcej na równi ze spodem płata), i mieć przy kadłubie grubszy profil, wtedy i silniki poszłyby nieco w górę, (przy tym mam wrażenie że też są nieco zbyt szeroko rozstawione), i podwozie nie musiałoby się tak rozjeżdżać (a koła nie powinny wystawać rozstawem poza silniki).
Przesadnie obciąłeś ster kierunku.
Lecz mimo to (bo nie na każdym zdjęciu rzuca się to w oczy) samolot jest naprawdę znakomity. Śmigła - pomysł oryginalny, choć niezbyt tu pasuje, za to patent z silnikami jest pierwszorzędny.

Dokumentację na pewno masz, bo bez dokumentacji żaden modelarz nie zaczyna roboty, więc załączam tylko dla poparcia moich uwag.
RYSUNEK TECHNICZNY
[ 1 ]
[ 2 ]
[ster kierunku]

Dla porządku powiem jeszcze (niezainteresowanym :) że Ford Trimotor nie jest samolotem Forda, lecz licencyjną, nieco zmodyfikowaną wersją samolotu Fokker FVIIb/3m powstałym w 1925r. (wersja FVIIa) jako modyfikacja jednosilnikowego Fokkera FVIIb. Licencyjne Fokkery powstawały również w Polsce, w firmie Plage&Laśkiewicz. Fokker był w okresie międzywojennym firmą holenderską kierowaną przez Holendra Anthony Fokker'a.
Trzysilnikowe Fokkery były szeroko używane w okresie międzywojennym również przez różne polskie linie lotnicze (również 'LOT', który powstał 29 grudnia 1928r.).
Ostatnio zmieniony 2008-06-15, 17:00 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

Zgodzę się z twoimi zastrzeżeniami V1 ponieważ świadomie popełniłem część błędów. Zbudowanie tego modelu było dla mnie bardzo trudne. Przez dłuższy czas nie dawałem sobie z nim rady bo chciałem żeby miał idealne proporcje. Oczywiście korzystałem z tych samych materiałów co pokazałeś Noddy ale przez to mi wiele rzeczy nie wychodziło bo albo brakowało mi klocków albo nie widziałem jak rozwiązać niektóre problemy. Przez to musiał kilka razy pójść na łatwiznę. Szukając zdjęć Trimotora zauważyłem (nie wiem czy słusznie) że ten samolot musiał mieć kilka wersji. Mimo że szukałem go po nazwie to prawie na każdej fotce czymś się różnił. To także trochę mi przeszkadzało bo nie wiedziałem do końca jaki dokładnie był w filmie mimo że porobiłem mnóstwo screenów. Dziękuje za przychylne i konstruktywne komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-06-15, 17:21 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ