[MOC] Man TGX 41.680 8x6 WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#16 Post autor: Maciej Drwięga »

No więc tak. Choć czuję pewien wstręt zarówno do klockowych MANów nowszych niż rocznik 90 (strasznie dużo się tego buduje) jak i do czerwonych klocków, to ten wzbudza pewną sympatię. Fajnie oddałeś "balastowy" charakter pojazdu, pracujące zawieszenie - też plus, bo przy dość znacznej wadze pojazdu to przestaje być łatwym gadżetem (nawet jeśli nie pracuje tak jak w oryginale).
Teraz trochę na nie - możesz te uwagi uwzględnić albo je zlekceważyć.
Oczywiście krzywizna dolnej krawędzi szyby w drzwiach - jak już Koledzy zauważyli, tak samo skos przedniego słupka nie są takie jak być powinny. Koła tradycyjnie są za małe i choć w źródłowych fotkach które podałeś rzeczywiście duże nie są i kabina je przytłacza, to u Ciebie są jeszcze mniejsze. Nie chcę się spierać, bo przy okazji Kamaza wywołało to burzę wielką, ale po prostu takie są. Zbuduj go na kołach od 5571, będzie o niebo lepiej. Nawet jeśli z wymiarówką Ci się to w 100% zgadza, to optycznie psuje efekt. Lepiej przeskalować tak aby koła wyszły te 10% za duże niż za małe. Tym bardziej, że kabinę masz potężną.
Nie podoba mi się też użycie naklejek - albo zrezygnuj z tych czarnych pasów, albo zrób je białe i z klocków. Generalnie czarny i czerwony nie są najszczęśliwszym połączeniem, użycie białego poprawiło by sytuację. Dodatkowo detale (wszystko za kabiną, tylne błotniki i tym podobne) proponuję zrobić szare.
Co jeszcze mogę zasugerować - tylne błotniki odsuń od ramy podwozia choć o pół kropki, doda sporo realizmu.

Pracuj dalej, dociskaj mocno klocki i rób zdjęcia na jasnym tle - pamiętaj, że prezentacja to połowa sukcesu :)

Teraz mam prośbę organizacyjną. Robson choć podpadał wielokrotnie, to jednak nie cieszy się całkiem złą opinią. Jest troszkę porywczy i kompletnie nie toleruje nawet kszty krytyki. Co jakiś czas coś nam pokazuje i to jak dla mnie duży plus. Grand chyba jeszcze specjalnie nic nie pokazał (przeszukałem forum dość dokładnie), ale liczbą awantur i zadym Robsonowi dorównuje. Bardzo Was chłopcy proszę o odrobinę spokoju. Jeden podpuścił drugiego (co strasznie trudne nie było jak widać) i zamiast względne konstruktywnej dyskusji o ciężarówce zaraz rozpęta się piekiełko - nikt pewnie na tym dobrze nie wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 2008-06-20, 20:18 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Roug

#17 Post autor: Roug »

Robson1903, jak krytykujemy to dobrze, znaczy że dokładnie przypatrzeliśmy się twojemu modelowi.
Całość ma zadatki na bycie dobrą konstrukcją ale popraw dach i połączenia między klockami.
Aha no i musisz się teraz starać bo póki co twoja ScaniaR580 bardziej mi się podoba:)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#18 Post autor: Robson »

Dziekuje Maćku że wyraziłeś swoje zdanie w mojej konstrukcji. W realu jak na niego patrzę to te słupki wcale nie są aż tak pochylone myślę że podobnie jak w oryginale może wydaje się tak przez grubość ich. Ale bardzo chciałem żeby były razem z drzwiami. Co do łuku nad drzwiami trzeba go przesunąć o 2 kropki ku przodowi co popieram i zaraz czynie. Zmiana kół byla by bardzoooo dużym przedsięwzięciem nie zdajesz sobie sprawy ile mi zajeło łączenie tego w całość przy takiej gietkość. Co do zawieszenia też nie jest idealne przód trochę opada od takiego cięzaru. Co do błotników i kolorystyki mogę powiedzieć że to była pomyłka żałuje że nie połaczyłem czerwieni z szarością czy bielą. Te paski/naklejki są po to żeby nie straszyła taka duża powieszchnia nie zagospodarowana bo co tam zrobie? Chciałbym jeszcze dodać że bardzo trudne było zrobienie przejścia z czarnego na czerwony jest tam takie wgłebienie jak w oryginale myślę że nie dostrzegane przez was ale trudne w wykonaniu :).
Klocki są naprawę po dociskane ale coś kurcze na tych zdjęciach dziwnie wyszło :/ Reczem głową że są dobrze:P
Teraz bedzie coś innego pokazane mam nadzieje że do końca nastepnego tygodnia :) Może bardziej przypadnie wam do gustu :) Ps bo coś ten Man musi wieść na naczepie ^^
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

Roug pisze:Aha no i musisz się teraz starać bo póki co twoja ScaniaR580 bardziej mi się podoba:)
Wlasnie, postawiles sobie scania poprzeczke wysoko, teraz musisz trzymac poziom, bo sie wkopales ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ