[MOC] Pokręcona maszyna dosyć ryzykownie nazwana 'motocyklem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Pokręcona maszyna dosyć ryzykownie nazwana 'motocyklem

#1 Post autor: V1 »

Dobry wieczór!

Podczas lektury dzisiejszych maili w pewnym wątku w pewnym momencie przyszedł do mnie do głowy mały brodaty ludzik, który zawsze przychodzi, kiedy się go nie spodziewam, i mówi różne dziwne rzeczy. Ostatnio gadał coś o Elvisie.... Dziś powiedział mi - Zbuduj ten pokręcony motocykl z 'Wernera'. Jak zawsze po jego wizycie gdy otwieram oczy, zaczynam działać prawie bezwiednie. Tym razem ręce same zaczęły mi chodzić i wyciągać z pudełeczek różniste elementy.

Po kilku godzinach potworek był prawie skończony, zaś ja byłem gotowy do przekroczenia pewnej bariery. Mianowicie zdecydowałem, że na klocku coś namaluję :)

Maszyna ta została zbudowana na podstawie komiksu i filmu pt.'Werner'. Silnik 1440cm3 nie mam pojęcia od czego, być może od jakiejś stacjonarnej maszyny - pompy?
Zbiornik paliwa stanowi walcowaty element na kierownicy, przody są zrobione z.... drewna, zaś siedzeniem jest łopata :) I właśnie owa łopata do tej pory była tym, co mnie powstrzymywało od zbudowania tego motocykla - nie wyobrażałem sobie jak zmieszczę trzonek, który będzie wystawał daleko do przodu i w dodatku nie pozwoli zamontować silnika.
Z konieczności (czyt.: z braku pomysłów) zrezygnowałem z prawej rury wydechowej (z tego powodu z prawej strony wygląda gorzej niż z lewej), oraz z przedniego (drewnianego) błotnika.
Wydaje mi się też, że jako felgi najlepsze byłyby stare malutkie felgi technicowe, niestety nie mam takich czarnych, a legowych zakupów do końca wakacji (a może i dłużej) nie planuję.

Koniec pitolenia - przedstawiam jedną z najbardziej pokręconych konstrukcji zwanych 'motocyklem':

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zdjęcia oryginału pochodzą ze strony http://www.werner-broesel.de/kultschmiede/kultliter.html

V1
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

V1 pisze:Ostatnio gadał coś o Elvisie....
A co? Jeśli można wiedzieć.
V1 pisze:Mianowicie zdecydowałem, że na klocku coś namaluję :)
A nie dało się zrobić naklejek?

Motorek taki trochę dziwny, ale taki jak oryginał :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

Karol pisze: A co? Jeśli można wiedzieć.
Mnie też interesuje co mówił o Elvisie:)
V1 pisze:Zbuduj ten pokręcony motocykl z 'Wernera'
Wernera.... Czy to nie ta kreskówka, z oldsmobilem MisterZumbiego?
No ale co do samej maszyny: Jest dziwna. Nawet bardzo. Mimo iż patent z łopatką jest bardzo fajny, niezbyt podoba mi się przód.... ogólnie sam już nie wiem co sądzić o tej maszynie - napewno jest ekstrawagancka a to duży plus:)

EDIT: Zapomniałem się spytać - V1, czemu Twój avatar co chwila znika?:)
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 20:22 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Tak, to właśnie film, który uwielbia Misterzumbi, i dzięki temu że ostatnio sporo wspominał o tym filmie, i ja zainteresowałem się tymi maszynami. Jest tam jeszcze 'Porsche Killer', długi czerwony motocykl z kilkoma singlami, chyba 'Horexa', ale do niego bez zapasu czerwonych flexów nie będę podchodził.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Hmmmm... Podoba mi sie, ale chyba malo masywny. Niby wszystko jest naprawde super i dokladnie tak jak sie nalezy, ale jakos niedosc zwarcie. Moze warto by bylo pociagnac rame pod silnki i wszystko by znowu gralo? Niewiem niewiem... Ale patenty super. chociaż wlasciwie chyba musial bym sobie sam zkopiowac zeby widziec czy naprawde jest tak jak mysle.

Werner to ta kreskowka z Oldsmobilem. To juz trzeci model z kreskowki (2x V1; 1x MZ), najciekawsze jest to ze chociaż bardzo naciagane, trudno jest budowac pojazdy Wernera...

Edyta (edith, dzis jakos niektorzy niebardzo kumaja ironie) Mowi yze MZ zapakuje zapas czerwonych flexow ktore mu zostaly z DETa i drzuci do Kurtek Skortanych odlozonych dla Karwika do Kielc.

Aha, Cylinder jest czescia z traktora marki Deutz. Reszta silnika to samorobki. Orginal juz niestety nie istnieje, skonczyl na drzewie. Moze kiedys zostanie odbudowany...
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 20:28 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Mister jesteś wielki, stawiam Ci w tych Kielcach flachę albo szluga co wolisz :)

Widzisz a mi się akurat wydawało że jest zbyt masywny i dlatego zrezygnowałem m.in. z gaźnika. Spróbuję w takim razie za chwilę go trochę 'rozdmuchać'.

UUUU szkoda tej maszyny (że się rozbiła), piękna, ale jedynie do postawienia i patrzenia, przejechać się bym się nie odważył. Wolę coś nawet szybkiego i czułego, ale co jest stateczne.

Ale rozwiercony cylinder? Chyba nie ma nawet w traktorach silników w których jeden garnek miałby półtora litra?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Lanze mialy i dzesiec.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Juz wiem. Brakuje dolnej czesci ramy, i caly widelec powinien byc blizej silnika, ten Clip na korym jest napisany numer powinien byc normalna plytka 1x1 i caly widelec przesunie sie blizej motoru... Chyba... A te Technicowe male Felgi to jakie? Nie kojarze...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

Fascynujacy steampunk!
Drewniany motocykl z siedzeniem z lopaty - bezcenne!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Fajny drewniak. Nic tylko przejechać się po mieście i uważać by się nie rozpadł po drodze :P
Why so serious?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Nie mam czasu, gdyż jestem na komputerze w kawiarence internetowej, więc proszę nie bijcie z powodu krótkiego i bezwartościowego postu:
Rewelacja! :)
Ostatnio zmieniony 2008-07-24, 16:38 przez pitrek02, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#12 Post autor: V3speer »

Pokręcony. I to na max :D Siedzenie na łopacie to musi być wielka przyjemność :D

ODPOWIEDZ