[MOC] Balon

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Balon

#1 Post autor: V1 »

Dobry wieczór!

Przedstawiam balon.
Balon jest w całości z Lego, wliczając olinowanie. Rakenski pożyczył mi legową piłeczkę z czasopisma 'Wyścig Przygód', która stanowi czaszę ( Dzięki!)
Piłka jest jakby malutka, przez co balon wygląda zabawkowo, ale za to jest 100% politycznie :)
Kosz jest prawie okrągły - obwód składa się z 10 elementów. Podłoga to skrzydełka - cała jest wypełniona, z prawie niewidocznymi szczelinami. Do balonu mieści się do 5-6 ludków.
Olinowanie jest takie jakie jest - nic lepszego z legowych elementów nie byłem w stanie wykombinować.
Baloniarzy-praktyków przepraszam za kotwicę i osprzęt :)
Gdyby się dało i nikt nie miał nic przeciwko temu, to można go powiesić na nitce nad miasteczkiem.
Powstanie balonu było zainspirowane balonem Dzuliana i dyskusją w tamtym wątku.
Obrazek Obrazek

[ Galeria ]
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 20:04 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Super!! Wygląda jak prawdziwy!
Czym go wypełniłeś? Helem?
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 20:07 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek

#3 Post autor: Arek »

No, no - super!
Niby wydaję się proste, a zadziwia, fascynuje i..
..na pewno nie było łatwe w wykonaniu.


Brawo!

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Ale bomba! :D
Rewelacja, wygląda naprawdę super!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

kris kelvin

Re: Balon

#5 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze: Gdyby się dało i nikt nie miał nic przeciwko temu, to można go powiesić na nitce nad miasteczkiem.
Koniecznie musi zawisnąć nad miasteczkiem ! ! !
Naprawdę przedni pomysł.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#6 Post autor: liwnik »

Balon jest świetny. Wykorzystanie piłki(też mam taką) jako czaszy jest niesamowity. Kosz również bardzo fajnie zrobiony. Tylko szkoda, że w tle na drugim zdjęciu nie ma więcej wieżowców.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#7 Post autor: dzulian »

Witam
Balon rewelacja na makietę jak ulał. Powinien zawisnąć jak najbardziej z moim to by nie wyszło z racji tej że waży ponad kilo :)
Więc co jeszcze?
Pozostało pogratulować, a mi myśleć do czego wykorzystać parę setek żółtych tejli :)
Myślę że w tym wypadku nie mam co zawracać sobie d... i zabierać żółtego kanciaka.
Jeden balon wystarczy jeszcze raz gratuluję.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

crises

#8 Post autor: crises »

Jak to u V1 balon jest super wypas. Wszystko na swoim miejscu i wygląda bardzo ładnie.

I mała dygresja. Myślę, że pokazanie tego modelu jest lekko nie w porządku wobec Dzuliana. Napracował się chłopak, zrobił balon, który spotkał się z pewną krytyką, no i trzeba było pokazać, że można lepiej, ładniej i w ogóle. I jak na razie wychodzi na to, że nad Klockami-Zdrojem zawisnie balon V1, a Dzulian swojego nawet nie chce zabierać. Może jestem zbyt honorowy, albo "miętki", ale to mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#9 Post autor: smyk »

A mi się wydaje, że Dzulian jest na tyle dojrzały, że się nie przejmie. Chyba nawet sam zaproponował takie rozwiązanie. Męski mężczyzna jednym słowem.

ps. balonik milutki, malutki i tylko szkoda, że przezroczysty ;P

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Wygląda jak z bańki mydlanej : o))
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

I mała dygresja. Myślę, że pokazanie tego modelu jest lekko nie w porządku wobec Dzuliana. Napracował się chłopak, zrobił balon, który spotkał się z pewną krytyką, no i trzeba było pokazać, że można lepiej, ładniej i w ogóle. I jak na razie wychodzi na to, że nad Klockami-Zdrojem zawisnie balon V1, a Dzulian swojego nawet nie chce zabierać. Może jestem zbyt honorowy, albo "miętki", ale to mi się nie podoba.
Ano ano. Też tak pomyślałam, trochę to nie na miejscu.
Co nie zmienia faktu, że piłka w roli czaszy balonu sprawdza się swietnie, a całość efektownie się prezentuje.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

No i nam wykwitł wątek moralny. Narazie nie będę go poruszać, skupię się na samym zagadnieniu budowy balonu.

W dużym skrócie, albo piłka, albo gumowy balon, albo konstrukcja z klocków. Jeśli chcemy zostać przy klockach... chyba najlepsza była by typowa piłka ze studami (stosowana przez ludzi już wielokrotnie), aczkolwiek chodzi mi po głowie nieco karkołomna konstrukcja z flexów, tiles i clipów. Wyglądało by to tak:
-Budujemy pierścienie z flexów, o różnej średnicy;
-w jakiś sposób budujemy z nich kulę, tak aby między pierścieniami było 2 study odległości. Można wewnątrz każdego pierścienia zamontować trójramienną gwiazdę z axli, w centrum której było by to:
Obrazek. Gotowe pierścienie po prostu nadziewamy na długiego axla.
-do flexów przyczepiamy tile na clipach, ewentualnie kwadratowe bądź trójkątne znaki drogowe bez clipów.

Tak zbudowany balon byłby ewidentnie z klocków (choć dziwnych), ale łatwo uformowac baloniasty kształt. Wadą jest cena - dla mnie całkowicie zaporowa - no i tekstura, jakby nie patrzeć będzie widać że balon jest złożony z cegiełek.

No i druga sprawa, kosz. W Twojej wersji jest okrągły, i bardzo fajnie.... ale ja w życiu nie widziałem balonu z okrągłym koszem. Nigdy. A mieszkam tuż koło lotniska z którego dość często startują wyścigi balonów, i nie raz zdarzało się że przelatywały mi dosłownie nad domem, tak więc mogłem się przyjrzeć. Google co prawda troche mnie zatkały bo na pierwszym miejscu jest balon z trójkątnym koszem, ale pozostałe - przynajmniej na pierwszej stronie - to typowe, kwadratowe kanciaki.

Nie żebym mógł cokolwiek Twojej konstrukcji zarzucić, bo jest bardzo pomysłowa a poziom wykonania jest jak zawsze doskonały - ale okrągły kosz....?

Aha - może lepiej by było tą piłkę owinąć w jakiś materiał? (legowa koszulka? :D) Mimo wszystko nieprzezroczysty byłby bardziej baloniasty :>
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 22:09 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

crises pisze:Jak to u V1 balon jest super wypas. Wszystko na swoim miejscu i wygląda bardzo ładnie.

I mała dygresja. Myślę, że pokazanie tego modelu jest lekko nie w porządku wobec Dzuliana. Napracował się chłopak, zrobił balon, który spotkał się z pewną krytyką, no i trzeba było pokazać, że można lepiej, ładniej i w ogóle. I jak na razie wychodzi na to, że nad Klockami-Zdrojem zawisnie balon V1, a Dzulian swojego nawet nie chce zabierać. Może jestem zbyt honorowy, albo "miętki", ale to mi się nie podoba.
Nie bądźmy mientkie fajki :D
Dzulian ma dwie świetne budowle do makiety więc chyba mu nie przeszkadza, że balon (no lepszy balon nie czarujmy się) zajmie jego miejsce.
Jak się bierze udział we wspólnym projekcie to własne ego powinno schodzić na plan dalszy, a priorytetem powinno być "dobro makiety". Każdy bez żalu powinien być gotowy na zastąpienie swojego projektu innym lepszym. Jak 80% makiety będzie świetne a 20% słabe to i tak ludzie zwrócą uwagę przede wszystkim na niedoróbki.
Takie to brutalne klockowe życie :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Przezroczystość dodaje balonowi lekkości, bo widać, że w środku jest powietrze. Nie byłoby tego efektu, gdyby czasza była z klocków, albo owinięta jakąś szmatą. Nie wiedziałem, że gondola nie bywa okrągła i pewnie mało kto o tym wie. Balon i tak ma charakter komiksowy, a nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Sznurków faktycznie trochę mało, może pomogłoby wplecenie kilku takich siatek
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#15 Post autor: Maciej Drwięga »

V1, Dzulian - zabierzcie obaj swoje balony do Kielc, dobrze ?
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ