[MOC] Marynistyka (dawne statki, okręty)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

[MOC] Marynistyka (dawne statki, okręty)

#1 Post autor: PatrykZ »

Postanowiłem wybudować model jednego z pierwszych pancerników. Prezentowany okręt to jednostka Rosyjskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Wybudowany został, oczywiście nie ten z Lego, jeszcze pod koniec XIX wieku. Służył dość krótko, a zatonął nie gdzieś pod Cuszimą w walce z japońcami, tylko wchodząc na skały. Po za jakością zdjęć, która znów ma wiele do życzenia, mało podobają mnie się szalupy, wolałbym zrobić podobnie do techniki stosowanej przez budowniczych krążownika pancernego Hood w olbrzymiej skali.
Warstwy powinny składać się ze śliskich płytek ustawianych na sztorc warstwowo, stępka z płaskich wąskich płytek połączonych z łukowmi skośnymi (dziobnica + tylnica) - tylko zabrakło mi budulca, stąd hamskie warstwy ze zwykłych konstrukcyjnych. Może ma ktoś podobne realizacje? :-)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=335003
Ostatnio zmieniony 2008-08-08, 15:29 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 3 razy.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

upgrade

#2 Post autor: upgrade »

Dawno niczego nie komentowałem więc teraz napisze pierwszy:) BARDZO mi się podoba. Jest budowany tak [według mnie] old schoolowo. Bez wygładzania wszystkiego titlami ale jest naprawde "fajowski" :) , szczegulnie załoga;)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Dzięki! Widzę, że lubujesz się w seriach Space :-) Bardzo interesujący mroczny battlescooter w Twoim portfolio. Muszę spróbować sił kiedyś na tym polu. A ja zapraszam do odtwórstwa historycznego. Może kuter torpedowy z tego samego okresu z załogą, np. w barwach japońskich, albo cesarskich niemieckich. Mój okręt nie byłby sam... :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

D.

#4 Post autor: D. »

Świetny model :) Mogę tylko życzyć więcej klocków ;)
No i mimo wszystko przydałoby się wprowadzić trochę więcej życia na pokładzie. Zbyt sterylne to jak dla mnie.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

ajajaj... MOC robi wrażenie, bardzo fajny - głównie ze względu na wielkość... nie było tu chyba jeszcze takiego statku :)
Więcej potem napiszę ale jeszcze szybko dość ważnych parę uwag, zanim ktoś jakimś ostrzeżeniami zacznie rzucać :/

- zmniejsz zdjęcia na BS (i zerknij na regulamin forum 00453005_0000002u)
- i przydałoby się jedno (po zmniejszeniu) wkleić do postu (oprócz linka) - przyjemniej się chyba taki post czyta
- po tym wszystkim - dodaj sobie [MOC] w tytule postu (jeśli chcesz), to będziesz miał linka z głównej strony lugpolu...

to tyle :)
tutaj link jak zdjęcie wstawić (pewnie już czytałeś): LINK


i na koniec: bardzo udany debiut! :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-08, 12:04 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Hej,
Wszystkich zdjęć nie oglądałem, nie chciało mi się czekać, mimo to mam pytanie:
czy statek ma wnętrze?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Dzięki za opinie :-) Już odpowiadam. Co do życia na pokładzie, oczywiście, że tak. Mam problem z aparatem, stąd pokazałem tylko kilka scenek. Fotograf na szalupie dopływający do okrętu, jakiś mądry łowiący pod lodem. Reszta statyczna, tzw. gala, czyli najwyżsi oficerowie na mostku obserwacyjnym, pozostali dokonują przeglądu części prezentującej się załogi. Fajnie byłoby pokazać kapitana w swojej kajucie. Jest na statku. Kajuta wyposażona jest w łóżko, biurko, szafkę, jest obrazek na ścianie i kwiatek na konsolce. Są też dwie kajuty gościnne, też z biureczkami i składanymi (podnoszonymi - opuszczanymi) łóżkami. Zaraz obok łazienka z natryskiem i WC.
Centrum dowodzenia okrętem pod mostkiem obserwacyjnym. W centrum stanowisko sternika, "przepustnica", tuby telekomunikacyjne. Stanowiska telegrafisty, oficera nawigacji nie zrobiłem. Ostatnim "pomieszczeniem" jest wieżyczka działa głównego, dwukondygnacyjna. Na dole mechanizm windy ładujący pociski do armaty, drabinka, mechanizmy regulacji wieży. W kwestii pomieszczeń tylko tyle, pozostałych nie ma.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Zdjęcia...
Zmniejsz zdjęcia, proszę...
Teraz są zdecydowanie zbyt duże...
Choć doceniam pomysł, okręt to dość oryginalny MOC ;)

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#9 Post autor: kosci »

Bardzo fajna konstrukcja, czekam na zdjecia wnetrza:)
I na ktoryms zdjeciu widzialem brudne klocki:P

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Widać że ktoś się tutaj sporo namęczył ;) ale MOC wyszedł ci naprawdę świetny! Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: ile to cacuszko waży :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Ach te zdjęcia... Muszę nad nimi popracować, dzięki Wam za uwagi..! Spróbuję zrobić zdjęcia wnętrza. Sam wygląd okrętu był rzeczywiście dziwny, część dzibowa niższa od pozostałej części okrętu, w większości przypadków było odwrotnie. Wieżyczka działa głównego z przodu, prawie na samym dziobie to norma w jednostkach cesarskich rosyjskich: http://www.modellmarine.de/phpwebsite/i ... GE_id=1254
Co do wagi, waży nie mało :-) Gdybym próbował go podnieść do góry, byłoby jak z tonącym Titaniciem, złamałby się w pół. Ale nasz kolega z serwisu Brickshelf wybudował z podobnego okresu (I WŚ) jeszcze większy od mojego, choć w tych samych proporcjach kajzerski krążownik liniowy, jest super! (ten okręt był też większy od Ganguta, który był w sumie małym pancernikiem): http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=5599
I z czystszych klocków, u mnie brudnych niestety nie brakuje :-)

Zapraszam do reazliacji również z tego okresu, zróbmy wirtualny zlot, a może i rzeczywisty. Proponuję nawet zblizony okres (koniec XIX w, początek XX i I WŚ). Można wybudować coś małego: kuter torpedowy, kanonierkę, może niszczyciel. Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony 2008-08-08, 18:15 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#12 Post autor: Pepin Krootki »

Imponujące. Wpuściłeś morską bryzę do "Oddechu historii" bo oprócz statku Tobiasza, dawno nie widziałem morskiego MOCa. Szczególnie w takich realiach historycznych :). Okręt prezentuje się okazale i podoba mi się jego potężna bryła. Tylko traci trochę na atrakcyjności bez większego rozgardiaszu na pokładzie. Więcej życia, bo na razie pokład troszku pustawy ( niby tu robią zdjęcia, tam pykają fajeczkę ale trochę tego za mało. Możesz dodać marynarzy grających w karty, jakąś bójkę itp. itd. ). Wg. mnie, okręt prezentuje się też dobrze w tych kolorach. Koniecznie popracuj nad zdjęciami. Przede wszystkim zmniejsz je do normalnych rozmiarów ( 800x600, 640x480 ). Nie mogę się doczekać wnętrzności statku :).
spacelord pisze:nie było tu chyba jeszcze takiego statku :)
A Złota Dama Ciamka?
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Gratuluję udanego MOCa. Duży plus za tematykę morską. Jeśli zadajesz sobie trud na wykonanie wnętrz, to może rób przekroje statków, tak, że np odejmujesz część kadłuba i widać co jest w środku.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#14 Post autor: Emilus »

Brawo!

Mimo, że budowałeś starą techniką, model jest piękny i imponujący.

Choć sam okręt wyglądał (kw. gustu) niezbyt, to twoje dzieło jest świetne.
Jeszcze raz brawo!

PS. Następny zbuduj Yamato:)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#15 Post autor: spacelord »

Pepin Krootki pisze:A Złota Dama Ciamka?
możliwe ;) szukałem MOCa Ciamka ale jakoś nie znalazłem, pamiętasz może jak się nazywał?
ps. da się tu jakoś sensownie znaleźć wszystkie tematy (nie posty) danego autora? bo jakoś nie mogę wyklikać :/
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 08:03 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ