[MOC] Junak M10

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Junak M10

#1 Post autor: Jerac »

Nie jestem fanem motocykli. Jestem z gatunku leniwców którzy wolą mieć dach nad głową, drugie siedzenie obok, bagażnik z mnóstwem miejsca i klimę. Nie mogę jednak przejść obojętnie koło czegoś co zwyczajnie jest ładne. A że znalazłem kiedyś to... i spodobało mi się na tyle żeby spróbować odtworzyć ten motocykl z Lego... oto efekty. Motocyklowych specjalistów proszę o wyrozumiałość.

Obrazek
Obrazek

Nie zastanawiało Was czasem dlaczego tak rzadko na BSie pojawiają się motocykle w skali innej niż minifig lub technic? Ja już wiem. To zdecydowanie najtrudniejszy model za jaki zdarzyło mi się zabrać. Co gorsza, pomimo absurdalnej ilości straconego czasu (na przemyślenia - bo budowa sama w sobie to ze 3-4 godziny), wciąż daleko mi do doskonałości. Przede wszystkim jednak, czy wciąż jest to budowanie z Lego?

Aha - uprzedzam pytanie - pomimo iż użyłem taśmy izolacyjnej, równie dobrze można by użyć standardowych naklejek Lego, są nawet lepsze, ale niestety nie dysponuję nimi w kolorze czarnym. Analogicznie gumki.


Galeria będzie tu, tymczasem zapraszam do zdjęć:

Z wózkiem bocznym: 1 2 3 4 5 6
Bez wózka: 7 8 9 10 11

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Rama razem z silnikiem piękne, ale błotniki to już CZIT :>
Robi się z tego model klejony...
Chociaż inaczej takich błotników chyba nie dałoby rady poskładać :(

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Nie znam się na motorach, ale bardzo podoba mi się silnik i wózek (chyba tak to się nazywa :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Dla mnie bomba - bardzo ładny silnik, choć zastanawiam się po co w junaku rewolwer:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Jakub

#5 Post autor: Jakub »

Ale super:)
Jeszcze nie widziałem takiego motoru z klocków :)
Ale model piękny ,od razu mi się spodobał .ładnie zrobiłeś błotniki i amortyzatory :P
A nie uważasz ,że ten jeżdżący fotel ma trochę za duży otwór ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 17:39 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.

D.

#6 Post autor: D. »

Model jest świetny :)

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#7 Post autor: V3speer »

Cóż, czyżby V1 powinien czuć się zagrożony? :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Jest kapitalny. Bez dwoch zdan. Lepiej wyglada z wozkiem... Silnik i rura wydechowa same w sobie sa juz niezlym modelem. jedyne co mi nie pasi to lampa ktora wydaje sie troche duza... No ale nie mozna miec wszystkiego...
Nie wiem jak tam z tymi naklejkami, dla mnie moze zostac, czy sam bym tak zrobil nie wiem... Chociaz takie podejscie do sprawy ulatwilo by mi znacznie budowanie tego:

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#9 Post autor: kosci »

Przepiekny, silnik mistrzostwo, blotniki, swiatelka, normlanie cudo. Do tego koszyk.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

Re: Junak M10

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Jerac pisze:Przede wszystkim jednak, czy wciąż jest to budowanie z Lego?
Niezaprzeczalnie model jest piękny.
Osobiście jednak ja jestem zwolennikiem bardziej prostych rozwiązań kosztem nawet flexów. Jakoś idea przycinania ich na krótkie odcinki i używanie ich do "klejenia" klocków nie trafa do mnie
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

Taśma iizolacyja to jak dla mnie już lekkie przegięcie, ale model jest piękny.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#12 Post autor: bartek_mi »

model sliczny - szczegolnie podoba mi sie silnik

ale klejenie klockow tasma... hm.... no nie za bardzo mnie to przekonuje (nawet przy uzyciu LEGOwych naklejek - moze jestem zbyt ortodoksyjny ale dopuszczam gumki i z wielkim bolem ciecie fleksow..... klocki powinno sie laczyc na STUDy :) )

Rakenski

#13 Post autor: Rakenski »

No cóż co prawda izolaka to już z pewnością nie Lego, ale muszę Ci powiedzieć ,że model na prawdę jest piękny. Tym modelem pokazałeś że nie odstajesz od V1

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Rakenski pisze:Tym modelem pokazałeś że nie odstajesz od V1
Chciałbym zauważyć że modele V1 są mniejsze od wózka motocykla Jeraca :>

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Nie konkuruję z V1 bo przecież to zupełnie inna skala, inne problemy (geometria ramy! ARGH!!).

Odnośnie taśmy, cięcia flexów i innych takich: Prawie macie rację. "prawie" dlatego że bez tych technik można zapomnieć o budowie sensownie wyglądającego motocykla w tej skali. Mało tego, w następnej wersji pokuszę się o łączenie flexów drutem, aby nie było tych paskudnych zgrubień... :> Tak czy owak, zdawałem sobie oczywiście sprawę z tego że technika budowy jest w najlepszym razie "lekko kontrowersyjna", ale zarazem pozwala na stworzenie czegoś nowego.

Zumbi, Ty nie musisz uciekać się do takich sztuczek - clipy w kadłub, do tego tiles i po problemie... ja nie miałem do czego ich zamontować zwyczajnie :O

Dziękuję za uznanie!
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 21:48 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ