Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Construction Truck
Autor Wiadomo¶ć
shaggie 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 04 Cze 2004
Wpisy: 170
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2005-09-10, 22:22   [MOC] Construction Truck

Uwaga - proszę się nie śmiać! Oto moja pierwsza konstrukcja Model Team. Nie jest to model żadnej konkretnej ciężarówki, jedynie swobodna impresja na temat najstarszych zestawów MT - wyraźnie widać wpływ kolorystyki 5590 (choć przyjęte kolory wynikały bardziej z wyboru klocków, jakie akurat miałem pod ręką).
Model bardziej kojarzy mi się z ciężarówkami stosowanymi podczas prac budowlanych, niż z pojazdami highwayowymi, choć nie był to efekt zamierzony. Model napędzany jest silnikiem 9V, obroty zredukowane w stopniu 1:3 i przekazane przez parę dyferencjałów na dwie tylne osie. Układ kierowniczy napędzany mikromotorkiem. W tylnej części kabiny znajdują się styki do podłączenia kabelków od szalenie ergonomicznego i fantazyjnego sterownika.
Model jest zbyt lekki, a te stare opony zbyt śliskie, by właściwości jezdne były zadowalające; niewystarczająca moc silnika uniemożliwia jazdę po nierównym terenie.
Inne mankamenty dotyczą strony wizualnej modelu: z pewnością zauważyliście brak przedniej szyby - nie dysponuję po prostu tym elementem (może ktoś ma na zbyciu szybę 3x10x3? Chętnie odkupię). Naklejki na drzwiach pochodzą z mojej kolejki 7715 - nie miałem serca ich zerwać, ale przy odrobinie fantazji można przyjąć, że to ciężarówka służbowa erefenowskich kolei :)
Link do galerii jest pod zdjęciem:

Później dodam filmik przedstawiający machinę w ruchu i jakiś render. Zapraszam do oglądania i wydawania opinii, których jestem wielce ciekawy. Mogą być nawet krytyczne i złośliwe :)

Maciej Drwięga 

Doł±czył: 08 Sie 2004
Wpisy: 1098
Wysłany: 2005-09-10, 22:40   

:) no prosze prosze, dzial forum, ktory jeszcze w grudniu nie istnial dzisiaj przezywa renesans :) !!
jesli chcesz znac moje zdanie, to modelik ten jest duzo bardziej ksztaltny niz 5590 - tamten byl jakas poczwarka, ten na pierwszy rzut oka przypomina mi scanie... (szczegolnie ujecie 156_5644).
jak na pierwszy MT to moim skromnym zdaniem naleza sie duze brawa... no i elektryka... marzy mi sie cos takiego, ale zawsze sa "potrzebniejsze" rzeczy do kupienia :)

co do szybki, to "przeindeksuje zasoby" i dam znac.

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2005-09-10, 23:02   

Maciej Drwięga napisał/a:
:) no prosze prosze, dzial forum, ktory jeszcze w grudniu nie istnial dzisiaj przezywa renesans :) !!

To zresztą główny powód powstania mojego modelu - siedziałem nad tramwajem i nowym MOC-em Castle, ale nic mi nie wychodziło, więc dla odprężenia postanowiłem zająć się czymś skrajnie odmiennym. Oczywiście nie muszę dodawać, że to Wasze konstrukcje zainspirowały mnie do zbudowania tegoż pojazdu.

jesli chcesz znac moje zdanie, to modelik ten jest duzo bardziej ksztaltny niz 5590 - tamten byl jakas poczwarka, ten na pierwszy rzut oka przypomina mi scanie... (szczegolnie ujecie 156_5644).
jak na pierwszy MT to moim skromnym zdaniem naleza sie duze brawa...

Dziękuję za słowa uznania - bardzo interesuje mnie Wasza opinia, bo sam mam na temat swojego modelu bardzo mieszane uczucia - niektóre jego elementy wydają mi się całkiem udane, podczas gdy inne wręcz rażą mnie brzydotą.

no i elektryka... marzy mi sie cos takiego, ale zawsze sa "potrzebniejsze" rzeczy do kupienia :)

Elektryka pochodzi głównie z 8480, który nabyłem MISB ze trzy lata temu i do dziś co chwilę przekonuję się, jak udany był to zakup. Chciałem dodać jeszcze oświetlenie, ale zabrakło mi miejsca - może w następnym modelu :)

co do szybki, to "przeindeksuje zasoby" i dam znac.

Naprawdę? Super, dzięki.

k1089 

Doł±czył: 01 Lip 2005
Wpisy: 147
Sk±d: Częstochowa
Wysłany: 2005-09-11, 08:19   

Ja tam się na model team za bardzo nie znam ale mnie się podoba. Brak szyby nie razi az tak bardzo, ale z szybą byłby lepszy.
Ogólnie 5+

dmac 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 17 Cze 2004
Wpisy: 2192
Sk±d: Szczecin
Wysłany: 2005-09-11, 10:27   Re: [MOC] Construction Truck

shaggie napisał/a:
Zapraszam do oglądania i wydawania opinii, których jestem wielce ciekawy.

Słuchaj, musi coś w nim być, skoro po obejrzeniu galerii z miejsca zachciało mi się zbudować małą, zgrabną (jak Twoja!) ciężaróweczkę z wykorzystaniem szyby od Black Cata (za którą nigdy nie przestanę dziękować Maćkowi D. :) )
Jest naprawdę w porządku. Nie wiem jak to określić... jest kompaktowa. Zwarta, sprawia solidne wrażenie, rzeczywiście nawiązuje duchem do dawnego Model Team, a jednocześnie ma napęd i sterowanie, co lubię. Gratuluję!

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Bielsko-Biała
Wysłany: 2005-09-11, 11:11   

Miła "ciężaróweczka" podobna do scani z nosem :) Napęd jest, wszystko jest. No to OK!

Korn 
Tytan

Doł±czył: 30 Lis 2004
Wpisy: 133
Sk±d: Łuków
Wysłany: 2005-09-11, 14:23   

Jak na debiut to WIELKIE brawa się należą. Jak sobie na to patrzę to myślę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi :P

Dr@GuN
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-11, 15:15   

coś mi sie źle patrzy na tylnie osie.... żadnego zawieszenia , coś mi sie zdaje że to nawet na dywan nie wiedzie... ale pozatym spoX :D i tak jak pisał TT podobna do scani z "nosem"

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2005-09-11, 15:48   Re: [MOC] Construction Truck

dmac napisał/a:
Jest naprawdę w porządku. Nie wiem jak to określić... jest kompaktowa. Zwarta, sprawia solidne wrażenie, rzeczywiście nawiązuje duchem do dawnego Model Team, a jednocześnie ma napęd i sterowanie, co lubię. Gratuluję!

Dzięki. Te cechy, które wspomniałeś, kompaktowość i solidność, zawsze podobały mi się w zestawach MT, zwłaszcza w połączeniu z ażurowymi ozdobami w postaci licznych lampek, anten itp. - próbowałem odtworzyć to w swoim modelu. Co do napędu - jest naprawdę symboliczny, bo ciężarówa ledwo się toczy, co uwidocznię na filmiku.

TT napisał/a:
Miła "ciężaróweczka" podobna do scani z nosem Napęd jest, wszystko jest. No to OK!

Fireblast napisał/a:
Jak na debiut to WIELKIE brawa się należą. Jak sobie na to patrzę to myślę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi

Hehe, dzięki za komplement, ale jest oczywiście znacznie przesadzony. Maciej jest niedościgniony w dziedzinie ciężarówek, nie tylko ze względu na talent i pomysłowość w odwzorowywaniu tychże maszyn w miniaturze, ale też dzięki ogromnej wiedzy na ich temat - a ja, szczerze mówiąc, o ciężarówkach wiem tylko tyle, że mają duże silniki i dużo kół :)

Dr@GuN napisał/a:
coś mi sie źle patrzy na tylnie osie.... żadnego zawieszenia , coś mi sie zdaje że to nawet na dywan nie wiedzie... ale pozatym spoX i tak jak pisał TT podobna do scani z "nosem"

Nie wjedzie na dywan... :) Ma problemy nawet z przejechaniem przez własny kabel. Zawieszenia nie ma, bo nie mam pojęcia, jak je zainstalować w tak małym modelu. I tak musiałem poszerzyć ramę, aby zmieścić dyferencjały (w starych ciężarówkach MT rama ma 4 study szerokości), przez co tylne osie są szersze od przedniej.

szejk
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-11, 20:06   

wg mnie troche za nisko zbiornki z paliwem pozatym model calkiem ok ;)

Maciej Drwięga 

Doł±czył: 08 Sie 2004
Wpisy: 1098
Wysłany: 2005-09-11, 21:36   Re: [MOC] Construction Truck

shaggie napisał/a:
Fireblast napisał/a:
Jak na debiut to WIELKIE brawa się należą. Jak sobie na to patrzę to myślę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi

Hehe, dzięki za komplement, ale jest oczywiście znacznie przesadzony. Maciej jest niedościgniony w dziedzinie ciężarówek

ciach :)
ja bym bardzo prosil bez takich komentarzy, bo sie zarumienilem... :)

Dj Brabus
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-12, 12:19   

Scania T143 - to jest dokładnie to!! Bardzo miodzio ta ciężarówka - mnie się podoba! Gdybyś shaggie potrzebował szybkę, to daj znać!

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2005-09-13, 02:02   

Dj Brabus napisał/a:
Scania T143 - to jest dokładnie to!! Bardzo miodzio ta ciężarówka - mnie się podoba!

Dzięki. Faktycznie, nieco podobna - choć było to kompletnie niezamierzone. Może spróbuję kiedyś bardziej upodobnić swój model do tej machiny.
Dj Brabus napisał/a:
Gdybyś shaggie potrzebował szybkę, to daj znać!

Właśnie Maciej zaoferował mi szybkę, tak więc dziękuję.

Wrzuciłem do galerii video dzisiaj nakręcone - zapraszam do ściągnięcia, trwa niecałą minutę i jest skompresowane DivX-em:
http://www.brickshelf.com.../video_divx.avi

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Bielsko-Biała
Wysłany: 2005-09-13, 17:11   

shaggie napisał/a:
Wrzuciłem do galerii video dzisiaj nakręcone - zapraszam do ściągnięcia, trwa niecałą minutę i jest skompresowane DivX-em:

No cóż należałoby troche nad tym popracować :)

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2005-09-13, 18:37   

TT napisał/a:
shaggie napisał/a:

No cóż należałoby troche nad tym popracować :)

Nad czym? Nad filmem, czy nad ciężarówką czy nad jej właściwościami jezdnymi?

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu