[MOC] Construction Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

[MOC] Construction Truck

#1 Post autor: shaggie »

Uwaga - proszę się nie œmiać! Oto moja pierwsza konstrukcja Model Team. Nie jest to model żadnej konkretnej ciężarówki, jedynie swobodna impresja na temat najstarszych zestawów MT - wyraŸnie widać wpływ kolorystyki 5590 (choć przyjęte kolory wynikały bardziej z wyboru klocków, jakie akurat miałem pod rękš).
Model bardziej kojarzy mi się z ciężarówkami stosowanymi podczas prac budowlanych, niż z pojazdami highwayowymi, choć nie był to efekt zamierzony. Model napędzany jest silnikiem 9V, obroty zredukowane w stopniu 1:3 i przekazane przez parę dyferencjałów na dwie tylne osie. Układ kierowniczy napędzany mikromotorkiem. W tylnej częœci kabiny znajdujš się styki do podłšczenia kabelków od szalenie ergonomicznego i fantazyjnego sterownika.
Model jest zbyt lekki, a te stare opony zbyt œliskie, by właœciwoœci jezdne były zadowalajšce; niewystarczajšca moc silnika uniemożliwia jazdę po nierównym terenie.
Inne mankamenty dotyczš strony wizualnej modelu: z pewnoœciš zauważyliœcie brak przedniej szyby - nie dysponuję po prostu tym elementem (może ktoœ ma na zbyciu szybę 3x10x3? Chętnie odkupię). Naklejki na drzwiach pochodzš z mojej kolejki 7715 - nie miałem serca ich zerwać, ale przy odrobinie fantazji można przyjšć, że to ciężarówka służbowa erefenowskich kolei :)
Link do galerii jest pod zdjęciem:
Obrazek

PóŸniej dodam filmik przedstawiajšcy machinę w ruchu i jakiœ render. Zapraszam do oglšdania i wydawania opinii, których jestem wielce ciekawy. Mogš być nawet krytyczne i złoœliwe :)
shaggie.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

:) no prosze prosze, dzial forum, ktory jeszcze w grudniu nie istnial dzisiaj przezywa renesans :) !!
jesli chcesz znac moje zdanie, to modelik ten jest duzo bardziej ksztaltny niz 5590 - tamten byl jakas poczwarka, ten na pierwszy rzut oka przypomina mi scanie... (szczegolnie ujecie 156_5644).
jak na pierwszy MT to moim skromnym zdaniem naleza sie duze brawa... no i elektryka... marzy mi sie cos takiego, ale zawsze sa "potrzebniejsze" rzeczy do kupienia :)

co do szybki, to "przeindeksuje zasoby" i dam znac.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#3 Post autor: shaggie »

Maciej Drwięga pisze::) no prosze prosze, dzial forum, ktory jeszcze w grudniu nie istnial dzisiaj przezywa renesans :) !!
To zresztš główny powód powstania mojego modelu - siedziałem nad tramwajem i nowym MOC-em Castle, ale nic mi nie wychodziło, więc dla odprężenia postanowiłem zajšć się czymœ skrajnie odmiennym. Oczywiœcie nie muszę dodawać, że to Wasze konstrukcje zainspirowały mnie do zbudowania tegoż pojazdu.
Maciej Drwięga pisze:jesli chcesz znac moje zdanie, to modelik ten jest duzo bardziej ksztaltny niz 5590 - tamten byl jakas poczwarka, ten na pierwszy rzut oka przypomina mi scanie... (szczegolnie ujecie 156_5644).
jak na pierwszy MT to moim skromnym zdaniem naleza sie duze brawa...
Dziękuję za słowa uznania - bardzo interesuje mnie Wasza opinia, bo sam mam na temat swojego modelu bardzo mieszane uczucia - niektóre jego elementy wydajš mi się całkiem udane, podczas gdy inne wręcz rażš mnie brzydotš.
Maciej Drwięga pisze:no i elektryka... marzy mi sie cos takiego, ale zawsze sa "potrzebniejsze" rzeczy do kupienia :)
Elektryka pochodzi głównie z 8480, który nabyłem MISB ze trzy lata temu i do dziœ co chwilę przekonuję się, jak udany był to zakup. Chciałem dodać jeszcze oœwietlenie, ale zabrakło mi miejsca - może w następnym modelu :)
Maciej Drwięga pisze:co do szybki, to "przeindeksuje zasoby" i dam znac.
Naprawdę? Super, dzięki.
shaggie.

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#4 Post autor: k1089 »

Ja tam się na model team za bardzo nie znam ale mnie się podoba. Brak szyby nie razi az tak bardzo, ale z szybš byłby lepszy.
Ogólnie 5+

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Construction Truck

#5 Post autor: dmac »

shaggie pisze:Zapraszam do oglšdania i wydawania opinii, których jestem wielce ciekawy.
Słuchaj, musi coœ w nim być, skoro po obejrzeniu galerii z miejsca zachciało mi się zbudować małš, zgrabnš (jak Twoja!) ciężaróweczkę z wykorzystaniem szyby od Black Cata (za którš nigdy nie przestanę dziękować Maćkowi D. :) )
Jest naprawdę w porzšdku. Nie wiem jak to okreœlić... jest kompaktowa. Zwarta, sprawia solidne wrażenie, rzeczywiœcie nawišzuje duchem do dawnego Model Team, a jednoczeœnie ma napęd i sterowanie, co lubię. Gratuluję!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Miła "ciężaróweczka" podobna do scani z nosem :) Napęd jest, wszystko jest. No to OK!
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#7 Post autor: Korn »

Jak na debiut to WIELKIE brawa się należš. Jak sobie na to patrzę to myœlę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi :P
Pozdrawiam.
KoRn

Dr@GuN

#8 Post autor: Dr@GuN »

coœ mi sie Ÿle patrzy na tylnie osie.... żadnego zawieszenia , coœ mi sie zdaje że to nawet na dywan nie wiedzie... ale pozatym spoX :D i tak jak pisał TT podobna do scani z "nosem"

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

Re: [MOC] Construction Truck

#9 Post autor: shaggie »

dmac pisze:Jest naprawdę w porzšdku. Nie wiem jak to okreœlić... jest kompaktowa. Zwarta, sprawia solidne wrażenie, rzeczywiœcie nawišzuje duchem do dawnego Model Team, a jednoczeœnie ma napęd i sterowanie, co lubię. Gratuluję!
Dzięki. Te cechy, które wspomniałeœ, kompaktowoœć i solidnoœć, zawsze podobały mi się w zestawach MT, zwłaszcza w połšczeniu z ażurowymi ozdobami w postaci licznych lampek, anten itp. - próbowałem odtworzyć to w swoim modelu. Co do napędu - jest naprawdę symboliczny, bo ciężarówa ledwo się toczy, co uwidocznię na filmiku.
TT pisze:Miła "ciężaróweczka" podobna do scani z nosem Napęd jest, wszystko jest. No to OK!
Fireblast pisze:Jak na debiut to WIELKIE brawa się należš. Jak sobie na to patrzę to myœlę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi
Hehe, dzięki za komplement, ale jest oczywiœcie znacznie przesadzony. Maciej jest niedoœcigniony w dziedzinie ciężarówek, nie tylko ze względu na talent i pomysłowoœć w odwzorowywaniu tychże maszyn w miniaturze, ale też dzięki ogromnej wiedzy na ich temat - a ja, szczerze mówišc, o ciężarówkach wiem tylko tyle, że majš duże silniki i dużo kół :)
Dr@GuN pisze:coœ mi sie Ÿle patrzy na tylnie osie.... żadnego zawieszenia , coœ mi sie zdaje że to nawet na dywan nie wiedzie... ale pozatym spoX i tak jak pisał TT podobna do scani z "nosem"
Nie wjedzie na dywan... :) Ma problemy nawet z przejechaniem przez własny kabel. Zawieszenia nie ma, bo nie mam pojęcia, jak je zainstalować w tak małym modelu. I tak musiałem poszerzyć ramę, aby zmieœcić dyferencjały (w starych ciężarówkach MT rama ma 4 study szerokoœci), przez co tylne osie sš szersze od przedniej.
shaggie.

szejk

#10 Post autor: szejk »

wg mnie troche za nisko zbiornki z paliwem pozatym model calkiem ok ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

Re: [MOC] Construction Truck

#11 Post autor: Maciej Drwięga »

shaggie pisze:
Fireblast pisze:Jak na debiut to WIELKIE brawa się należš. Jak sobie na to patrzę to myœlę że MOŻE kiedys dorównasz Maciejowi
Hehe, dzięki za komplement, ale jest oczywiœcie znacznie przesadzony. Maciej jest niedoœcigniony w dziedzinie ciężarówek
ciach :)
ja bym bardzo prosil bez takich komentarzy, bo sie zarumienilem... :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Dj Brabus

#12 Post autor: Dj Brabus »

Scania T143 - to jest dokładnie to!! Bardzo miodzio ta ciężarówka - mnie się podoba! Gdybyœ shaggie potrzebował szybkę, to daj znać!

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#13 Post autor: shaggie »

Dj Brabus pisze:Scania T143 - to jest dokładnie to!! Bardzo miodzio ta ciężarówka - mnie się podoba!
Dzięki. Faktycznie, nieco podobna - choć było to kompletnie niezamierzone. Może spróbuję kiedyœ bardziej upodobnić swój model do tej machiny.
Dj Brabus pisze:Gdybyœ shaggie potrzebował szybkę, to daj znać!
Właœnie Maciej zaoferował mi szybkę, tak więc dziękuję.

Wrzuciłem do galerii video dzisiaj nakręcone - zapraszam do œcišgnięcia, trwa niecałš minutę i jest skompresowane DivX-em:
http://www.brickshelf.com/gallery/shagg ... o_divx.avi
shaggie.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#14 Post autor: TT »

shaggie pisze:Wrzuciłem do galerii video dzisiaj nakręcone - zapraszam do œcišgnięcia, trwa niecałš minutę i jest skompresowane DivX-em:
http://www.brickshelf.com/gallery/shagg ... o_divx.avi

No cóż należałoby troche nad tym popracować :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#15 Post autor: shaggie »

TT pisze:
shaggie pisze:Wrzuciłem do galerii video dzisiaj nakręcone - zapraszam do œcišgnięcia, trwa niecałš minutę i jest skompresowane DivX-em:
http://www.brickshelf.com/gallery/shagg ... o_divx.avi
No cóż należałoby troche nad tym popracować :)
Nad czym? Nad filmem, czy nad ciężarówkš czy nad jej właœciwoœciami jezdnymi?
shaggie.

ODPOWIEDZ