[MOC] Peterbilt 362

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#16 Post autor: Misterzumbi »

Tyle przychylnych komentarzy (Bo ladnie wyglada), to ja ponarzekam...

Czego ty sie tak znecasz nad tymi kolami? Ostatnio malo co pokazujesz gdzie kola byly by po prostu kolami a nie jakimis patentami na perwersyjne kombinacje kolo-felga... Czego zes nie uzyl normalnych felg do przednich kol, zamiast po prostu uzyc ich jak byly pomyslane? A czego tylne kola za szprychami (uuuargh) na wierzch?
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 09:16 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#17 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:A czego tylne kola za szprychami (uuuargh) na wierzch?
Gdyby były odwrotnie, to tylna oś była by szeroka na 9st, a nie na 8,5 jak jest teraz. :(
Misterzumbi pisze:Czego zes nie uzyl normalnych felg do przednich kol, zamiast po prostu uzyc ich jak byly pomyslane?
Bo nie miałem "normalnych" w kolorze czarnym... :( A czemu te są niby "nie normalne"? Przy naczepie się zgadzam, ale przy ciągniku? Zwykła opona założona na zwykłą felgę (troszkę szerszą).
Misterzumbi pisze:Bo ladnie wyglada
Dzięki!

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 09:22 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

bizek

#18 Post autor: bizek »

ty to potrafisz budować ;P

nieźle zmieściłeś PF Medium pomiędzy zbiornikami!

Brawo!
ale ta naczepa..
przydała by się druga oś ale rozumiem brak klocków:(

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#19 Post autor: Maciej Drwięga »

Wygląda fajnie, oldskulowo, dość naturalnie. Koledzy czepiają się pojedynczej osi w naczepie i mają rację. Jeśli chcesz w naczepie mieć pojedynczą, dobrze by było mieć też pojedynczą w ciągniku i tak zwaną "day cab" - bez leżanki. Taki zestaw by był dużo bardziej naturalny - takie cuda wykorzystywane są głównie do zadań miejskich i to powszechnie w Stanach. U Ciebie dość duży rozstaw osi ciągnika niezbyt komponuje się z miejską naczepą... No chyba że dorobisz drugą naczepę w systemie dolly :)
Strasznie spodobał mi się majestatyczny przejazd w okolicy 25-30 sekundy filmu. Bardzo naturalny, majestatyczny i strasznie "ciężarówkowy".
Co bym zmienił ? Chrzanić naczepę, bo krótka czy coś. Zrób tylko jedną, PIONOWĄ rurę wydechową (po stronie pasażera) a po stronie kierowcy zrób chwytak powietrza.

Fajne, fajne, fajne. Żona mnie zabije jak usiądę do klocków dzisiaj ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#20 Post autor: pitrek02 »

Maciej Drwięga pisze:Koledzy czepiają się pojedynczej osi w naczepie i mają rację.
No jasne że mają! Już szukam kółeczek i części, aby móc poprawić naczepę!
Maciej Drwięga pisze:Zrób tylko jedną, PIONOWĄ rurę wydechową (po stronie pasażera) a po stronie kierowcy zrób chwytak powietrza.
Okej, poszukam zdjęć i do Kielc postaram się już zawieść poprawioną wersję! :)
Fajne, fajne, fajne. Żona mnie zabije jak usiądę do klocków dzisiaj ;)
Kurcze... teraz będę miał Cię na sumieniu... :P
Maciej Drwięga pisze:Fajne, fajne, fajne.
bizek pisze:ty to potrafisz budować ;P
Dzięki!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 09:44 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#21 Post autor: TruckeR »

Właściwie wszystko już powiedziano, łącznie z tym, że ciągnik wygląda rewelacyjnie, naczepa fajnie gdyby nie koła, a skrętna oś jest do chrzanu ;-P

I widzę, że sporo osób buduje napędzane ciężarówki.. Ja też ;-)
Maciej Drwięga pisze:Jeśli chcesz w naczepie mieć pojedynczą, dobrze by było mieć też pojedynczą w ciągniku i tak zwaną "day cab" - bez leżanki.
Piotrek, mówiłem Ci to samo i nie chciałeś uwierzyć.. :-P
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 09:53 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Piotrek builder pisze:Okej, poszukam zdjęć i do Kielc postaram się już zawieść poprawioną wersję! :)
http://www.autowp.ru/pictures/peterbilt ... _352_1.jpg
Nie jest ważne jak to zamontujesz... byle by do ramy podwozia a nie tyłu kabiny - chyba tylko day-cab miały tak montowane chwytaki powietrza i wydech...
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 10:17 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Mikey

#23 Post autor: Mikey »

Model bardzo ładny. Podoba mi sie. Jedym co jest nie tak w wygladzie to zbyd wysoko zawieszona kabina w stosunku do zderzaka z przodu przez to wychodzi nieladna szpara, ale pewnie to wina mechnizmu skretu kół jest. Model bardzo ładny

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ramzes »

Całkiem fajna ciężarówka. Te 2 tygodnie ciężkich prac nie posły na marne:)
Ale mam nadzieje, że to tylko mały skok w bok i kombinujesz coś przy trialówkach ;]
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#25 Post autor: Pietruch »

Jak zwykle spóźniony, ale trzeba coś napisać, bo model jest cudny. Czy przypomina oryginał to nawet nie wymaga komentarza, jest śliczny i funkcjonalny jak na taki mały model. Wszystko zgrabnie upchnięte, wygląda jak "zwykła" ciężarówka, a serce ma wielkie. ;) Piękna... Gratuluję.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#26 Post autor: pitrek02 »

Maciej Drwięga pisze:Nie jest ważne jak to zamontujesz... byle by do ramy podwozia a nie tyłu kabiny - chyba tylko day-cab miały tak montowane chwytaki powietrza i wydech...
Nie pasuję to do owiewki na dachu, więc albo będę musiał ją usunąć, albo zrezygnować z chwytaka powietrza. :(
Pietruch_15 pisze:Jak zwykle spóźniony, ale trzeba coś napisać, bo model jest cudny.
Ramzes pisze:Całkiem fajna ciężarówka.
Mikey pisze:Model bardzo ładny. Podoba mi sie.
Dzięki!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#27 Post autor: Maciej Drwięga »

Piotrek builder pisze:Nie pasuję to do owiewki na dachu, więc albo będę musiał ją usunąć, albo zrezygnować z chwytaka powietrza. :(
Zamiast owiewki na dachu zrób mu chlodnicę klimatyzacji :) Wprawdze to raczej element typowy dla 352 starszego o dekadę, ale kto to wie ;)
O taka krzynka:
Obrazek
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ