[MOC] Pojazd kosmiczny Exploriens

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

[MOC] Pojazd kosmiczny Exploriens

#1 Post autor: kamzel »

Obrazek
Jakiś czas temu kupiłem sobie małą bazę kosmiczną z serii Exploriens 6899. Czegoś mi jednak brakowało... pojazdu! Postanowiłem go więc zbudować. Nie jest to zapewne szczytowe osiągnięcie techniki, myślę jednak, że wyszedł mi całkiem zgrabny pojazd kosmiczny. Jest w nim miejsce dla pilota i małego ładunku (np. przenośnego reaktora lub kontenera z serii M-Tron ;)) Oto kilka zdjęć:

ObrazekObrazekObrazek

GALERIA

Zapraszam do komentowania!

PS: A to z kolei minipojazd zrobiony w stylu serii Blacktron I: Obrazek

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#2 Post autor: Benny »

Bardzo fajny oldschoolowy pojaździk. Udało ci się uchwycić klimat serii ;)
Ostatnio zmieniony 2008-08-27, 09:46 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Klimat serii - tak, ale to zasługa głównie użytych kolorów... co do pojazdu - to nie jest zły, ale bardzo prosty, przez co nie bardzo jest czym się w nim zachwycać... no i kształt wydaje się nieładny (przynajmniej dla mnie)...
ale ten mały z serii blacktron mi się podoba - ładny jest :)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#4 Post autor: Bartex0805 »

Mi się podoba bardzo prosty ale jak cieszy oko na tle innych budowli z tej serii, gratuluje.

Wookashek

#5 Post autor: Wookashek »

Gdybym nie wiedzial, ze to twoja konstrukcja, pwenie bym pomyslal, ze to jakis stary zestaw Lego. Jak najbardzie trzymaja klimat epoki. Troche tylko male. Ta antna na czubku pojazdu zdecydowanie psuje aerodynamike.

Przyznac sie musze, ze nie gustuje w Blacktronach. Moim zdaniem najladniesze kosmiczne zestawy to te wczesniejsze (kolory glownie szaro - niebieskie). Chyba nie tylko ja tak mysle, bo na Allegro osiagaja one czasami kosmiczne ceny.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

nigdy nie podobała mi się ta seria :) godne uwagi są tylko te zielone antenki ;]
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#7 Post autor: kamzel »

Wookashek pisze:Ta antena na czubku pojazdu zdecydowanie psuje aerodynamikę.
Kosmonauci LEGO są w skafandrach i mają butle z tlenem, więc pewnie pracują na jakichś pozbawionych atmosfery asteroidach...;)

EDIT:
Wookashek pisze:Napisz prosze, ze antenka sie sklada i przestane sie czepiac :)
No pewnie, że się składa..;) A tak poważniej - tego typu antenka, tyle że z hologramową naklejką jest w serii Exploriens pozycją obowiązkową, znajduje się w każdym prawie pojeździe, więc w moim tez nie mogło jej zabraknąć.
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 08:52 przez kamzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Wookashek

#8 Post autor: Wookashek »

kamzel pisze:Kosmonauci LEGO są w skafandrach i mają butle z tlenem, więc pewnie pracują na jakichś pozbawionych atmosfery asteroidach...;)
A ja dalej bede uparcie polemizowal. Minifigi maja butle tlenowe, bo atmosfera jest kwasna albo calkowicie szkodliwa w inny sposob. Ok. Moge sie zgodzic, ze na malych asteroidach nie ma atmosfery wcale. A jak im sie zechce poleciec na planete? A prawie kazda planeta jakas atmosfere ma. I co wtedy? :)

Generalnie chodzi mi o to, ze lubie pojazdy ktore rozumiem. Wiem, ze dany element jest skrzydlem a inny silnikiem a jeszcze inny czyms tam innym. Wszystko jakos trzyma sie kupy i jest logiczne. Twojego pojazdu najwyrazniej nie ogarniam :)

Napisz prosze, ze antenka sie sklada i przestane sie czepiac :)

ODPOWIEDZ