[MOC] Pomagając innym pomagasz sobie

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

[MOC] Pomagając innym pomagasz sobie

#1 Post autor: kosci »

Dzisiaj będzie filozoficznie, ot taka mała historyjka z morałem :P


Obrazek
Pewnego wieczora wracał sobie Pan do domu po ciężkim dniu pracy. Zauważył bandziorów tłumaczących komuś coś dosadnie. Zawahał się. Pomoc i się narazić czy nie wtrącać się..

Obrazek
To mnie nie dotyczy, od jutra mam urlop, to nie moja sprawa - pomyślał i udał się w swoja stronę.

Obrazek
Nasz pobity osobnik wylądował w szpitalu. W sumie nie wiadomo co gorsze szpital czy obrażenia (niby nieszczęścia chodzą parami...). Jego przyjaciel z pracy akurat go odwiedza.
A nasz Pan udał się do biura podroży aby kupić sobie jakąś wycieczkę, może tak w góry ?

Obrazek
Ach te trudne szlaki górzyste! Kusza swoimi pięknymi widokami a straszą trudnymi przeprawami. Plecaki trochę ciężkie ale ten smak przygody !

Obrazek
No i te wypadki.. już się nie dowiemy czy plecak był za ciężki, czy mocowanie zbyt przerdzewiałe czy sumienie przybrało na wadze...


Przewińmy trochę czas...
Obrazek
Tym razem Pan wybrał pomoc.. Wystarczył krzyk i widok pędzącej walizki tfu człowieka z walizka a zdezorientowany bandzior osłabił uścisk. Zaskoczeni napastnicy szybko uciekli.

Obrazek
Życie toczy się dalej, każdy poszedł w swoja stronę. W zasadzie jeden popłynął

Obrazek
I znowu te trudy i uciechy górskich ścieżek. No i kto tu jest naszym przewodnikiem, ach ten dowcipny los

Obrazek
A jednak się dowiedzieliśmy, to jednak było zardzewiałe mocowanie. Dobrze ze odpowiednia osoba była na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Galeria: BrickShelf

Dziękuje za uwagę i przebrnięcie :)
Zapraszam do skomentowania (albo choć uśmiechnięcia się:P)
Ostatnio zmieniony 2008-08-27, 18:42 przez kosci, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#2 Post autor: rh »

Bardzo ciekawy pomysł :) (aż się prosi by przypomnieć stare powiedzenie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"). Ciekawi mnie tylko, co skłoniło Cię do takiej opowiastki? Czyżby jakieś przemyślenia odnośnie panującej obecnie znieczulicy, czy po prostu samo z siebie to wyszło?

PS: W pierwszej części linki do zdjęć działają, a w drugiej już ich brak (na szczęście galeria publiczna :) ).

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#3 Post autor: kosci »

Linki poprawione.
A co do genezy historyjki to mialem wczoraj dola i sie zrobila scenka. Jakos tak czasem dopada czlowieka :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajne scenki. Wizualnie pierwsze podobają mi się najbardziej.
Chyba powinien powstać nowy dział do zamieszczania MOCy społecznie zaangażowanych.
Aaa, zapomniałem się uśmiechnąć!
:o)

crises

#5 Post autor: crises »

Podoba mi się górska ścieżka, chociaż na dnie przydałoby się kilka skałek. Przewodnik ma niezłą parę w łapach. Latarnia na pierwszej fotce troszkę dziwna. Fajne drzewko, niby proste, ale dobrze wygląda.
Przesłanie MOCa jak najbardziej słuszne :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Jeszcze mi sie przypomniało. Przepaść mało "przepaścista". Lepiej by było zrobić wyższą i bez płyty bazowej, a kolesia w trakcie lotu - nie wiadomo jak długo będzie spadał, ani na co spadnie.

Marcinojad

#7 Post autor: Marcinojad »

smutna historia ;( aż łezka się w oku kręci

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#8 Post autor: kosci »

dzieki za opinie :)
Lepiej by było zrobić wyższą i bez płyty bazowej, a kolesia w trakcie lotu
Faktycznie masz calkowita racje, lepiej by wygladalo. Nastepnym razem bede mial to na uwadze :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Dobra scenka.Najbardziej podoba mi sie motyw z "każdy poszedł w swoją strone " :)
zgrredek pisze: Przepaść mało "przepaścista" (...) nie wiadomo jak długo będzie spadał, ani na co spadnie.
Z tym sie zgodze,mnie też rzuciło się to w oczy

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Bardzo fajne scenki choć.... myślałem że będzie tak: minifig chce pomóc bliźniemu a "bandziory" biją go tak, że ląduje w szpitalu ze złamaną szczęką i połamanymi żebrami, dzięki czemu nie może jechać w góry, a co za tym idzie nie spadnie w przepaść.... Ech.
Mimo iż tak się nie stało naprawdę udany MOC:)
Ostatnio zmieniony 2008-08-29, 08:53 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ