[MOC] Krematorium

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#16 Post autor: kosci »

widzialem zdjecia na makiecie i wygladalo super. ale dopiero osobne zdjecia pokazuje ze jest to cos genialnego. tyle motorow, kupa akcji, miodzio:)

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Praca pod kazdym wzgledem genialna. Moge sie tylko dolaczyc do wszystkich ochow i achow. Ten klimat, szczegoly, poszczegolne male scenki, techniki, kolory. Mam sie od kogo uczyc!


[quote="Misterzumbi"]Poza tym ma klimat. Naprawde. Wedlug mnie to bardzo ciezko oddac z Lego atmosfere inna niz "happiness"... Udaje sie do tej pory Legohaulicowi i V1... Reszta probuje. Nawet wieza Lolasa (chyba?) i operacja kaczka, niby w sredniowieczu a jednak happy...[quote]

A [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6847]Oberza[/URL] crisessa?

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#18 Post autor: dzulian »

No V1 jak zwykle genialna praca ,ilość szczegułów rozbrajająca, klimat życia ROCKMENA w stu procentach oddany. No i oczywiście takie typowe życie. Pewnie wiele takich knajpek :) w Polsce . Byłeś może w podobnej co było insparacją do zbudowania tego ?
Wielki Szacunek
Ostatnio zmieniony 2008-09-05, 19:58 przez dzulian, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Rakenski

#19 Post autor: Rakenski »

MOC ROKU!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#20 Post autor: V1 »

Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i za odpowiedzi! (Ze wszystkich sił starałem się nie dać plamy w moich początkach odwzorowywania architektury :)
Tym bardziej, że na miejscu w Kielcach patrząc na to świeżym, krytycznym okiem doszedłem do wniosku, że wiele rzeczy powinienem poprawić lub zrobić inaczej, ale nie miałem już środków. Może kiedyś.

Misterzumbi -
Dzięki za uznanie.
Niestety nie mam tego przy sobie, więc nie mogę zrobić zdjęć.
Dach składa się z dwóch części połączonych od spodu czymś takim:
Obrazek
Poprzeczki przylegają do ścian szczytowych, dzięki czemu dach trzyma się bardzo ciasno.
Tylko stare zawiasy płytkowe dawały wystarczającą swobodę w ustawieniu kąta dachu i wystarczająco mocno trzymały.
Ściany szczytowe mają skos zrobiony z dowolnych klocków, byle jak najbardziej zbliżony do kąta nachylenia dachu; boczne listwy z kafli idealnie zasłaniają szczelinę, którą i bez nich ledwo widać.
Drzwi trzymają się przy pomocy 'plate 1x1 w clip vertical' zamontowanych w drzwiach, które są przyczepione do takich samych 'plate 1x1 w. clip vertical' umieszczonych na odpowiednich wysokościach w futrynie. Nie zamykają się, ale jest duża swoboda w ich ustawieniu.
Drzwi od garażu mają od tyłu 'plate 1x2 w. handle', który wchodzi w 'plate 1x1 w. clip vertical' w futrynie. Można je otwierać w dużym zakresie, ponad 90 stopni, choć całkiem się nie zamkną. Za drzwiami i oknami jest cokolwiek czarnego - albo tile 8x16, albo ścianka z czarnych bricków, byle zaślepić.

Dzulian -
Dzięki, to miłe co piszesz. Inspiracją były tego typu knajpy, głównie z W-wy - trochę '2 Koła', trochę Baszta, ale najbardziej stare forty przy ul. Lazurowej, gdzie kiedyś mieliśmy w parę osób klub z barem. (Teraz nie mam pojęcia czy coś tam jeszcze zostało.)

Pietruszka:
Tytuł pracy to zupełne nieporozumienie, brak wyczucia i arogancja ...
Jestem zbulwersowany, że praca pod taką nazwą najpierw funkcjonowała w Klockach Zdrój jak gdyby nigdy nic, a teraz trafiła na forum.
Dziękuję :)))

Jeszcze raz dziękuję Wam za miłe słowa, jak i za udostępnienie powierzchni budowlanej w miasteczku.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: Qworg »

...ach...och i jeszcze parę innych ochów... Nie wierzę ze ty to wszystko z głowy budujesz.. Tego jest po prostu za dużo( za dużo jak na normalnego człowieka :P). Czy ty jak coś budujesz szukasz podobnych zdjęć rzeczywistych konstrukcji na internecie, w filmach? Ilość detali w twoich pracach jakie do tej pory widziałem jest po prostu powalająca. I to nie detali wciskanych na siłę, lecz takich które w rzeczywistości właśnie w tym miejscu powinny się znajdować. Już sam wygląd dachu... jakaś szklanka, opona...
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Przyznam się że dopiero teraz dokładniej oglądnąłem Twój model, i to co stworzyłeś jest wprost niesamowite. Niesamowite pod względem szczegółów, na pierwszy rzut oka wygląda jak ot, fajny budynek (nie zrozum mnie źle - to fajny jest tu bardzo łagodnym określeniem ;-)), ale po bliższym przyglądnięciu - powtórzę się - wrażenie jest niesamowite ! Przecież dopracowałeś KAŻDY szczegół, sam dach wygląda rewelacyjnie, a tu mamy jeszcze piorunochron, rynny, kratki zabezpieczające... Nawet te skrzynki i drabina na podwórku są po prostu idealnie ułożone. A przecież jest jeszcze tyle do podziwiania....
Brak mi słów, po prostu wielkie gratulacje.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#23 Post autor: Benny »

Ręka na teblaku...

Nie mam słów...

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#24 Post autor: tobiasz »

Po prostu świetne !!, mnóstwo detali, ciekawych pomysłów, na zdjęciach Klocków-Zdroju widziałem tę budowlę i od razu mi się spodobała tylko nie moglem jej się dobrze przyjrzeć i nie wiedziałem co to jest - ogólna bryła budynku przypominała mi takie stare budynki budowane z czerwonej cegły - fragmenty jakichś XIX wiecznych lub z początku XX wieku fabryk, magazynów i myślałem, że to coś podobnego - a tu proszę - krematorium, jeszcze raz - naprawdę cudo !!

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#25 Post autor: Ramzes »

No wreszcie można się wszystkiemu lepiej przyjrzeć :)
Całe to krematorium na prawdę ciężko ogarnąć. ilość szczegółów, które cieszą oczy, i sprawiają, że można się uśmiechnąć jest ogromna!
Można by się tak zachwycać, bo jest czym, ja swoim skromnym zdaniem początkującego powiem, że to na prawdę świetna robota, i z całym szacunkiem, ale Twoje patenty są tak niebanalne w swojej banalności, że nie zdziw się jak pokuszę się o ich wykorzystanie:]
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2008-09-06, 12:52 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#26 Post autor: TruckeR »

I co ja tu mam napisać... Że Krematorium to chyba najbardziej klimatyczny budynek z LEGO, jaki widziałem.. Że na makiecie wywarł na mnie piorunujące wrażenie.. Że to jest genialne.. Że to jeden z najpiękniejszych chaosów, jakie widziałem.. Szkoda tylko, że nie ma tu jakiegoś większego złomowiska ;-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Kaczor

#27 Post autor: Kaczor »

Niesamowita ilość detali :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#28 Post autor: szarikm »

V1 pisze:Szarikm - dzięki za pomysł wykorzystania ducha :)
nie ma za co. hehe, nawet na zdjęcie załapała się SMka :)


http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3401008 przesłonka w drzwiach oraz śmiecie na dachu :) to najbardziej utkwiło mi w pamięci :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-06, 17:06 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#29 Post autor: caro »

Dachówki,motory- miodzio :D Nawet sama nazwa poraża :) Gdy zobaczyłem na początku tytuł pracy troszke się przestraszyłem :P
Powoli Astra GSI

lolas

#30 Post autor: lolas »

Spedzilem mnostwo czasu na ogladaniu z otwarta paszcza zdjec tego modelu. Ilosc detali i poziom wykonania sa po prostu porazajace.
Tu nie ma nic do dodania. Komentarz jest zbedny. Wpisuje sie tylko dlatego, ze nalezy Ci sie szacun i basta ;-)

ODPOWIEDZ