[MOC] BB turret

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
sivo

[MOC] BB turret

#1 Post autor: sivo »

Witam, jako, że jakoś mało się tu dzieje na podforum mindstormowym to chciałbym przedstawić moją pierwszą konstrukcja na tym forum. Jest to szybkostrzelne działko :) Strzela ono plastikowymi kulkami 6mm typu BB jak do tanich odpustowych pistolecików ;) (zostało mi ich prawie 2k, więc jak sie pogubią to mała strata)
W magazynku mieści się ich ok 220 sztuk...
jak na razie jak liczyłem to wychodzi ok 2-3 kulek na sekundę, czyli cały zapasik może wystrzelać w niecałe 1,5 minuty....
Co do wyglądu to się chciałbym usprawiedliwić, bo jak na razie to mam tylko zestaw NXT plus jakieś pojedyncze klocki, więc cierpię na mocne braki elementów wszelakich :(
Druga uwaga... na razie brak filmiku, bo baterie mi siadają i już robot sie prawie nie rusza... nowych nie chce kupować, bo zamówiłem na allegro akumulatorki to w poniedziałek powinny być :)
Na razie chyba tyle...
Obrazek
Parę fotek na BS
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 16:10 przez sivo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#2 Post autor: Iskra »

Druga uwaga... narazie brak filmiku, bo baterie mi siadają i już robot sie prawie nie rusza... nowych nie chce kupować, bo zamówiłem na allegro akumulatorki to w poniedziałek powinny być :)
I nie można było poczekać z publikacją do poniedziałku?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Khem, a w międzyczasie zapoznać się ze słownikiem ortografii?

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#4 Post autor: kosci »

a ja chcialbym sie dowiedziec jak daleko kulki leca, czy przebijaja papier ? na jakiej zasadzie sa wystrzeliwane ? i w ogóle cos wiecej, jakis opis by sie przydal

sivo

#5 Post autor: sivo »

I nie można było poczekać z publikacją do poniedziałku?
w sumie może i można... ale właściwie całość miałem już tydzień temu gotowe, w tygodniu byłem zajęty kursami poprawkowymi i w końcu chciałem sie pochwalić (choć może i nie ma czym)...a tu podczas kręcenia ujęcia padły baterie :(
jeśli uważacie, że troche za wcześnie to wrzuciłem to może lepiej np. skasować topic a jak zrobie filmik to zrobie nowy temat (i postaram się jakoś bardziej postarać ;))

Jakub350

#6 Post autor: Jakub350 »

Zastanawia mnie czemu procesor leży luzem. Myślę, że całość wyglądałaby lepiej, gdybyś przyczepił NXT'eka do całości. Klocków powinno Ci wystarczyć. Patrząc na zdjęcie mogę wywnioskować, że MOC jest dość tandetny. Kusi mnie jednak film. Na nim może zilustrowane jest całe przesłanie projektu.

ODPOWIEDZ