[MOC] Star 1142

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#16 Post autor: Robson »

No ja nie mowie że to jest złe. Pewnie jak ja zrobie dobrą trialówke, to bedzie lepiej wyglądała niż jeździła. Coś jednak mam z tym MT w głowie...
Cb1100RR

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

No co tu dużo mówić - BOMBA ! ! !
Jest po prostu przepiękny.
Ale też trochę smutno mi jakoś. Zawsze byłeś Aro takim ostatnim Mohikaninem - dziurawe "niewiadomoco" na kołach, ale jeżdżące "niewiadomoco". A teraz...
Ech ta estetyka :D

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#18 Post autor: aro_kal »

makorol pisze:Możesz pokazać jakieś zdjęcia podwozia, bo galeria jeszcze niepubliczna??
Nawet gdy się stanie publiczną, nie zobaczysz tam zdjęć zbyt wielu szczegółów. Na razie ich nie zrobiłem. Może jeszcze dodam. Bardziej skupiłem się na prezentacji samego wyglądu.
TT pisze: Brązowy kolor paki sugeruje, że jest ona drewniana, a tak chyba w tych starach nie było, prawda?
Niekoniecznie jest drewniana. Jest po prostu brązowa. Taki kolor mi pasował do zieleni. Bardziej chciałem pomarańczowy, no ale nie ma wielu klocków w tym kolorze. A pakę to sobie można zrobić jaką się chce, czy to z drewna czy z metalu.

PS. Mam słabość do zestawienia pomarańczu z zielenią. Kobiety o rudych włosach lubią akcenty zieleni, a ja z reguły bardzo lubię na nie patrzeć. Ten star to ucieleśnienie mego ideału :-) (nic nie mówcie mojej żonie).

[quote=""smyk"]od dwóch lat Aro budował maszynki do wygrywania, a gdy mu marudziłem o estetyce, to się zarzekał, że "nie umie".[/quote]

Wy nawet nie wiecie jak On potrafi przynudzać. Dla świętego spokoju zszedłem mu z linii ognia :-)
V1 pisze:Jednak Star musi być zielony... Może i pakę zrobisz zieloną?
Oj nie. Daj odpocząć mojemu portfelowi. Zresztą nie ma wielu zielonych klocków.
Sariel pisze:Piękny jest, tylko mu świateł brakuje do pełni urody :P
Nie mam świecących świateł i na pewno bym je wyłączał na zawodach, więc po co miałyby być? Kolejny odbiornik marnujący cenną energię.
Kubrick pisze:Normalnie zakochalem sie, slow mi braklo
Liczę na to, że na ślubie będę Waszym świadkiem.
Ale też trochę smutno mi jakoś. Zawsze byłeś Aro takim ostatnim Mohikaninem - dziurawe "niewiadomoco" na kołach, ale jeżdżące "niewiadomoco". A teraz...
Cholera. Zaraziłeś mnie naprawdę swoim smutkiem. Moje dotychczasowe konstrukcje wymagały fantazji i wyobraźni, no i jako nieliczny broniłem pewnego kanonu budowania. A teraz zdradziłem sam siebie. No ale następnym razem, jak zbuduję dziurawca to nawet się nie odezwiesz. Sam nie wiem co lepsze. A dodatkowo te ciężkie ciężarówki zużywają w zastraszającym tempie zębatki, knoby i osie. Czyli dziurawce lepsza.

Dziękuję wszystkim za dość miłe opinie. Najlepszego.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

aro_kal pisze:Wy nawet nie wiecie jak On potrafi przynudzać. Dla świętego spokoju zszedłem mu z linii ognia :-)
Miałbyś spokój, gdybyś przekonał go że nie umiesz :P

kris kelvin

#20 Post autor: kris kelvin »

aro_kal pisze:Cholera. Zaraziłeś mnie naprawdę swoim smutkiem. Moje dotychczasowe konstrukcje wymagały fantazji i wyobraźni, no i jako nieliczny broniłem pewnego kanonu budowania. A teraz zdradziłem sam siebie. No ale następnym razem, jak zbuduję dziurawca to nawet się nie odezwiesz.
No faktycznie trochę sytuacja bez wyjścia :D
Ale obiecuję coś skrobnąć jak powrócisz do dziurawców :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#21 Post autor: Bobofrutx »

Piękny star! Podoba mi sie jak star jedzie po nierównym albo wjeżdża na przeszkodę, wtedy kabina podskakuje i miota się ;P To dodaje realizmu ! :D To zamierzony efekt, czy przypadek? :P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#22 Post autor: aro_kal »

Kabina buja się, bo jest umocowana na elemencie ramy, który jest dość wiotki. Nie był to zamierzony efekt i starałem się to usztywnić jak się tylko dało. Jest jak jest. Mi się nie podoba, a Tobie tak. Też fajnie.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#23 Post autor: Bartex0805 »

Bardzo udany model Stara jednak wydaje mi się że nie potrzebnie kombinowałeś z tymi kolorami mogłeś zrobić kabine w kolorze czerwonym a pakę w szarym. Tak jak jest to na pierwszym zdjęciu prawdziwego Stara 1142. Nie znaczy to że te kolory mi się nie podobaja bo uważam że są bardzo dobre, widać że nie poszedłeś na łatwizne w tym modelu. Dziwnie wygląda chwiejąca się kabina ale jest bardziej realistycznie. Same plusy. Osobiście uważam że światła prostokątne lepiej by wyglądały niż te okrągłe. Gratulacje dla pięknej trialówki.

[ Komentarz dodany przez: Kubrick: Sro 15 Paź, 2008 19:57 ]
INTERPUNKCJA!!!!!!
To ostatnie upomnienie.
Sorki no staram się pisać poprawnie, a zwłaszcza że zdaje w tym roku szkolnym maturę. Będe się starał pisać poprawną polszczyzną. Jeszcze raz wielkie przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2008-10-16, 17:14 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#24 Post autor: Kubrick »

A ja jako wyznawca (od wczoraj) nowej szkoly estetyki w TrTr domagam sie swiecacych lamp xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#25 Post autor: Emilus »

Ładnie. Kolorowo, słodko i przytulaśnie...
Ale czy lusterka mają lustrzankę? No i brak radia w kabinie i takie tam...

Oczywiście żarty. Aro, potrenujesz w zimie bliżej świąt w jakiś weekend w Wawie?

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#26 Post autor: aro_kal »

Delikatny trening w ciepłym miejscu jak najbardziej wskazany. Chociaż ja bym to nazwał bardziej spotkaniem towarzyskim niż treningiem. Oczywiście trzeba by skrzyknąć dużo osób.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

Nie chwalisz się, nie było ich wcześniej, a to piękne, artystyczne zdjęcia!

Obrazek Obrazek


Pozwolisz, że zapytam, bo nie jestem pewien odblasku na pace i ździebełka na drewienku :) - robiłeś je w sterylnych warunkach, biorąc drewienko i liście do domu, czy wycinałeś zdjęcia plenerowe?
Ostatnio zmieniony 2008-10-26, 04:19 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#28 Post autor: TT »

Dzięki za foto podwozia.
Widzę, że osie zostały przebudowane. Szczególnie żal przedniej osi. Przecież była idealna. Co trzeba było zmienić? Czy teraz przy skręcaniu nie ściągasz mocowania z zwrotnicy?
W tylnej osi widzę zdublowane przełożenie zwolnicy. Z8 się poddawały na pojedynczym?
Sory za dociekliwość, ale jestem ciekawe Twoich doświadczeń.
Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Tomek

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#29 Post autor: aro_kal »

Panie V1 takich jak Pan powinno się wieszać :-).

Zrobiłem wczoraj mnóstwo zdjęć stara, bo uznałem, że moje najlepsze klockowe dzieło, zasługuje na upamiętnienie i upamiętnienie to musi być porządne. Poprzednie zdjęcia były przepalone, zieleń wyglądała jak limonka. Wziąłem więc moje prześcieradło (wielka płachta włókniny poliestrowej, którą widać na zdjęciach podwozia), wyszedłem na dwór, położyłem na niej drewno i liście, i zrobiłem zdjęcia. No i miło usłyszeć od Ciebie, że się udały. Nie pokazałem ich, bo wczoraj wieczorem umarł BS tuż po wysłaniu ich na serwer, a potem musiałem wyjść z domu by się odchamić z kolegami. No a Ty, zamiast spać, toś wyszperał je. Zdjęcia zrobiłem po tym jak zobaczyłem jak sariel fotografuje nawet największe badziewie :-). On potrafi ładnie pokazać niemal wszystko, a najpiękniej przedstawił motor. No to chciałem mu dorównać. Przy okazji, może zdobędę ze dwa głosy więcej w wyborach moca miesiąca, bo cholera taka ilość ładnie ułożonych zielonych klocków, zasługuje na więcej niż trzy. No ale to wszystko w Waszych rękach.

A oto pozostałe nowe zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TT pisze: Dzięki za foto podwozia.
Widzę, że osie zostały przebudowane. Szczególnie żal przedniej osi. Przecież była idealna. Co trzeba było zmienić? Czy teraz przy skręcaniu nie ściągasz mocowania z zwrotnicy?
W tylnej osi widzę zdublowane przełożenie zwolnicy. Z8 się poddawały na pojedynczym?
Sory za dociekliwość, ale jestem ciekawe Twoich doświadczeń.
Pozdrawiam
Panie TT, przednia oś została tylko wydłużona. Zamysł i funkcjonalność zostały nietknięte. Zatem wciąż jest "idealna". Wydłużenia wymagały stabilizatory. Trzeba było je gdzieś podłączyć do mostu, a musiało być to na tyle daleko od kół, by te podczas skrętu nie zawadzały o cięgno stabilizatora.

Z tyłu zdublowałem zębatki na końcu i bardzo chętnie zrobiłbym tak z przodu, ale tu nie ma na to miejsca. Dobrze się domyślasz. z8 potrafiły nie wytrzymać. Tylna oś ma więcej siły niż przednia z dwóch powodów:
- mniej zębatek od silnika do kół
- nie napędza atrapy silnika

Chyba teraz widać, że połowa redukcji orbotów w przedniej osi odbywa się w ramie, a druga połowa w samym moście. W tylnej osi cała redukcja jest w moście.

PS. V1 --> uznanie tych zdjęć za artystyczne jest naprawdę wielkim komplementem, za który dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2008-10-26, 10:59 przez aro_kal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

aro_kal pisze:Zdjęcia zrobiłem po tym jak zobaczyłem jak sariel fotografuje nawet największe badziewie :-). On potrafi ładnie pokazać niemal wszystko, a najpiękniej przedstawił motor. No to chciałem mu dorównać.
Cieszę się, że są efekty moich wysiłków. Rozumiem, że to fotki chomika zainspirowały Cię najbardziej :)

ODPOWIEDZ