[MOC] List

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] List

#1 Post autor: V1 »

Wojna trwała od wielu miesięcy. Lato minęło w huku wystrzałów, zgrzycie ostrzy, stukocie kopyt oraz jęku rannych i umierających. Tak samo minęła jesień, jak też i mroźna zima.
Pierwszy batalion od dwóch tygodni zajmował stanowiska w pobliżu lasu, broniąc przed wrogiem kolejnego, niezwykle ważnego punktu, a może linii na sztabowej mapie.
Pewnego dnia, podczas przerwy w walkach, do stanowisk artyleryjskich przybył z dowództwa kurier z pocztą. W jego sakwie pośród wielu ważnych dokumentów, listów z rozkazami, nominacjami, znajdował się jeden zaadresowany do kanoniera.

Kanonier odebrał przesyłkę od kuriera drżącymi rękami. Szablę wbił w ziemię, odłożył kapelusz. Usiadł obok swojej armaty i oparł się o beczkę z prochem. Położył list na kolanach, przeciągnął rękami po nieogolonej twarzy i zaczął wpatrywać się w zalakowaną kopertę.
Obrazek
W domu był tuż przed pierwszymi mrozami, 5 miesięcy temu. Od tamtej pory nie dostał żadnego listu. Wiedział oczywiście, że wiele z nich nigdy nie dociera na miejsce - kurierzy są szczególnie istotnym celem dla wroga...

Obrazek

Ucieszy się, czy zmartwi? Czy jego rodzina nadal jest w komplecie? Kilka dni przed wyjazdem na front wziął ślub ze swoją ukochaną. Co z nią? Czy nie ma dosyć ciągłego czekania? Czy matka i ojciec są zdrowi? Jak bardzo chciał być teraz przy nich, móc się nimi wszystkimi opiekować! Zamiast taplać się w błocie i krwi móc dalej naprawiać powozy w swoim spokojnym miasteczku. I zostawić za sobą tę parszywą wojnę, tym bardziej że nikt nie wiedział o co ona się toczy. Miał teraz chwilę tylko dla siebie, mógł przenieść się myślami i duszą do rodzinnego miasteczka... Właśnie - czy nie zostało zbombardowane? Czy jego dom wciąż stoi?
O czym przeczyta? Wypełni go radość, czy też będzie to coś strasznego, że pragnienie powrotu zastąpi pustka, i stanie się lalką w mundurze, z pustymi, szklanymi oczami, jak wielu, których tutaj widział?
Obrazek

Pełen lęku, ale i nadziei rozdarł szeleszczącą kopertę i wyjął ze środka złożoną na pół kartkę. Rozłożył i przeczytał pierwsze zdanie...

...

...Co kanonier przeczytał w liście?



Wtem usłyszał trzepot skrzydeł...

!!!


( Armata: [1] [2] [3] )

[ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony 2008-10-20, 13:45 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Bardzo ładna miniaturka. Fajna armata. Taką lufę już gdzieś widziałem, ale zastosowanie tych ozdobnych wikingowych kafli wyróżnia tę armatę spośród innych. Choć bardziej od armaty interesuje mnie jak zrobiłeś tego bociana.

Czy myślałeś, żeby wziąć się za pisanie powieści? Oczywiście równolegle z budowaniem, a nie zamiast.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Armata rzeczywiście rewelka. Zaraz sobie zbuduję podobną. Reszta (drzewko i bociek) trzyma jak zwykle wysoki poziom.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#4 Post autor: Benny »

Przyjemna opowiastka ;) A i scenka ładna, zwłaszcza zgrabna armatka.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Wow, piekna armata!
(teraz zapytam, co to za dlugi, okragly klocek posluzyl za lufe.. niestety nie umiem rozpoznac jeszcze:)

Bardzo nastrojowa scenka. Opowiesc o armatniku, drzewo (sosna?:), wycior armatni..
Zgaduje, ze przeczytal w liscie, ze w jego domu zona znalazla jakies dziecko w kapuscie?

Chcialabym tylko, zeby bociek mial dluzszy dziób do klekotania nim i lapania zab i dlugasne nogi do brodzenia :)
Ale moze to kwestia skali w porównaniu do ludzika? Prawdziwe bocki sa dosc spore w proporcji do ludzi..
Ostatnio zmieniony 2008-10-18, 10:31 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ramzes »

Bardzo fajna scenka, i takie trzymanie w napięciu
Bociek jak najbardziej wygląda jak bocian i od razu wiadomo o co chodzi:)
Tak, że nei pozostaje nic tylko wracać do domu i czekać na malucha
pozdrawiam

pkowalcz

#7 Post autor: pkowalcz »

Świetny bocian, bardzo dobra armata.
I podoba mi się stosik kul armatnich obok - niby nic wielkiego, ale bez niego scenka nie byłaby kompletna ;)

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

O,o ja wiem! Przyniósł mu szczeniaczka!
Armata fajna, tylko wyglada jakby była troche za krótka.
Ostatnio zmieniony 2008-10-18, 11:46 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:...Wiecie, co kanonier przeczytał w liście?
Minęły trzy pory roku i do tego kanonier przed wyjazdem na front wziął ślub to odpowiedź raczej może być tylko jedna. Się chłopaczyna dzieciaka dorobił. Ten bociek jest bardzo wymowny i do tego świetnie zrobiony. Cała reszta zresztą też. Jakie będą następne ptasie scenki?

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Ha...
Pewnie jutro opublikuję mojego MOCa i też z armatami, ale takimi legowymi.
Armata piękna, przyda się do kolejnych MOCów.
Wielkie dzięki V1.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

pkowalcz pisze: I podoba mi się stosik kul armatnich obok - niby nic wielkiego, ale bez niego scenka nie byłaby kompletna ;)

Oooo... to sa kule? Wzielam to za jakies lesne, blizej nie zidentyfikowane kupki (ziemi;)..
Do takiej pieknej armaty najbardziej by pasowaly te czarne kule Technic Ball Joint przeciez! Stosik z nich po prostu by wymiatal :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

lugomina pisze:Do takiej pieknej armaty najbardziej by pasowaly te czarne kule Technic Ball Joint przeciez! Stosik z nich po prostu by wymiatal :)
No one są świetne ale znacznie większe od otworu armaty V1. Ewentualnie ta część Obrazek mogłaby posłużyć jako kule.
Ostatnio zmieniony 2008-10-18, 12:23 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Pięknie wykonana scenka :) wprawdzie podobne armaty widziałem na BS już wcześniej, jednak muszę przyznać, że Twoja się wyróżnia! Poza tym świetne jest to drzewo. Historia kanoniera jest długa i rozbudowana; pomyśl o kolejnych częściach :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#14 Post autor: lugomina »

ImpreSariO pisze:
lugomina pisze:Do takiej pieknej armaty najbardziej by pasowaly te czarne kule Technic Ball Joint przeciez! Stosik z nich po prostu by wymiatal :)
No one są świetne ale znacznie większe od otworu armaty V1.
To zwalimy na perspektywe :-)
Kulki usypane bylyby "niby z przodu" a kanonier z armata bylby "niby z tylu" a w rzeczywistosci bylyby blizej siebie..
Ostatnio zmieniony 2008-10-18, 13:36 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

Świetna armata, historyjka też super. Ciekawie wykonany bocian.
Why so serious?

ODPOWIEDZ