[MOC] Skoda Felicia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Skoda Felicia

#1 Post autor: pit »

Dobry wieczór!
Ze zrobieniem tego autka nosiłem się już od jakiegoś czasu, a przyspieszył mnie jeden z etapów BTT, kiedy to należało zbudować system transportowy. Postawiłem na fabrykę samochodów. Przy budowie rzeczonego systemu zdecydowaną większość czasu poświęciłem właśnie temu autku, ponieważ okazało się, że wcale nie jest tak łatwo zbudować w tej skali samochód.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy przypomina oryginał? Oceńcie sami. Mi tak, ale ja się strasznie napatrzyłem i nasugerowałem :)
Część dyskusji na temat tego modelu przetoczyła się w wątku poświęconym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7490]fabryce samochodów[/URL], gdzie V1, chyba trafnie, podsumował:
V1 pisze:Wyszło Ci właśnie współczesne, do mdłości obłe auto, i z tego należy się cieszyć .
Ze swojej strony jestem bardzo zadowolony z chlapaczy :)
No i kółka się kręcą, tak więc można sobie pojeździć po biurku.

Galeria po cenzurze.

Dobrej nocy :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 09:05 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

No przypomina Felicję, ale podpis, że to Felicja też pomaga przy identyfikacji :D.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Bardzo sympatyczne autko. Od razu widać że klasa compact :-)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ramzes »

Jak na autko w tej skali to prezentuje się na prawde dobrze.
Ciekawie to zrobiłeś, przyznam, że troche mi zajęło obczajenie co i jak ;]
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Jak podniosę wzrok znad monitora, to przez okno widzę taką Felcię zaparkowaną przed domem. Gdyby twoja miała trochę skośną maskę, to byłaby jak prawdziwa. No i z przodu lepsze chyba byłyby żółte serki zamiast czarnych.
Zwrócił moją uwagę krzyżyk na środku "drzwi". W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś zarysował na parkingu, ale jak się przyjrzałem, to odkryłem, że połączyłeś ze sobą w kwadrat te cztery klocki
Obrazek
Muszę zapamiętać ten patent.
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 11:07 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

Powiem Ci, a właściwie napisze że bez tytułu nie zidentyfikował bym twojej Felicji ;] jednak nie znaczy to że autko nie jest ładne.. ozdobiło by nie jedną makietę!!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

crises

#7 Post autor: crises »

zgrredek pisze:Zwrócił moją uwagę krzyżyk na środku "drzwi". W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś zarysował na parkingu, ale jak się przyjrzałem, to odkryłem, że połączyłeś ze sobą w kwadrat te cztery klocki

Muszę zapamiętać ten patent.
Zbaczając na chwilę z głównego watku samochodowego. Z takiego połączenia klocków + płytki / kafelki 1x1 całkiem fajnie wychodzi szachownica jaką na szkrzydłach polskich samolotów można zobaczyć.

Nie wiem czemu, ale Felicja kojarzy mi się z kolorem niebieskim. Wtedy pewnie bym szybciej rozpoznał co zbudowałeś.
Fajnie schowałeś mocowanie lusterek.

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

Ujmę to tak - bez podpisu raczej nie domyśliłbym się, że to Felicia. Ale z drugiej strony kiedy już wiem, że to właśnie ten samochód, to wydaje mi się to oczywiste ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

pkowalcz pisze:bez podpisu raczej nie domyśliłbym się, że to Felicia. Ale z drugiej strony kiedy już wiem, że to właśnie ten samochód, to wydaje mi się to oczywiste ;)
U mnie podobnie:)
Autko jest całkiem, całkiem, ale bez podpisu w życiu bym nie wpadł na to, że to Skoda. To chyba przez ten przód i trochę "nieskodowaty" kolor:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#10 Post autor: kosci »

Bardzo fajne i zgrabne. i podobnie jak Panowie wyzej gdyby nie podpis to bylo by cienko z identyfikacja a jak juz si ewie to jasne jest:)

Krzysztof

#11 Post autor: Krzysztof »

PatrykZ pisze:Bardzo sympatyczne autko. Od razu widać że klasa compact :-)
mała poprawka felicja to auto miejskie :-)

Autko ładne i ten żółty kolor chociaż modele skody zawsze mi się kojarzą z barwą zieloną i srebrną ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 18:26 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#12 Post autor: pit »

zgrredek pisze:Gdyby twoja miała trochę skośną maskę, to byłaby jak prawdziwa. No i z przodu lepsze chyba byłyby żółte serki zamiast czarnych.
Właśnie tej skośnej maski najbardziej mi brakuje.
A czarne serki mają imitować grilla (to jest Felka po liftingu:) ).
crises pisze:Nie wiem czemu, ale Felicja kojarzy mi się z kolorem niebieskim. Wtedy pewnie bym szybciej rozpoznał co zbudowałeś.
Ja też nie wiem :)

Co do kolorów to w sumie niebieski jest dość rzadkim kolorem na Feliciach. A żółty (były dwa odcienie) chyba jeszcze rzadszy :D Ale zdaje się, że żółty to był jedyny kolor w jakim mogłem to teraz zbudować.

Cieszy mnie, że się podoba, a jeszcze bardziej, że wiadomo, co to jest, nawet po przeczytaniu podpisu :D

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Kilka dni temu sprzedałem naszą ukochaną 9-letnią Felę, 175000 przebiegu. Obrzydzałem wszystkim klientom jak mogłem ale żona mnie zamknęła w domu i sprzedała. W końcu to było jej auto. Całą noc ją potem zmora męczyła...
To ma być Fela? A gdzie rdza? Na tym zdjęciu nie słychać chrum, chrum, chrum ;-) Zamiast szyby z tyłu powinien być chyba jakiś klocek... A tak to raczej jakieś suzuki albo co :-)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#14 Post autor: pit »

Mrutek pisze:Kilka dni temu sprzedałem naszą ukochaną 9-letnią Felę, 175000 przebiegu. Obrzydzałem wszystkim klientom jak mogłem ale żona mnie zamknęła w domu i sprzedała. W końcu to było jej auto. Całą noc ją potem zmora męczyła...
To ma być Fela? A gdzie rdza? Na tym zdjęciu nie słychać chrum, chrum, chrum ;-) Zamiast szyby z tyłu powinien być chyba jakiś klocek... A tak to raczej jakieś suzuki albo co :-)
To ja pewnie jeszcze swoją pojeżdżę, choć wiekowo taka sama, z nieco mniejszym przebiegiem.
Co do rudej, to nie bardzo jest gdzie ją wcisnąć. Klapy prawie nie widać, nadkola ze skosów, aż tak nie gnije :)
Moja chrum, chrum nie robi, choć ostatnio zaczęła robić bum - trzeba się do gaziarza wybrać.
No i chyba zaczyna z tyłu robić łuuu, łuuu :D
Ten klocek z tyłu, może tak jak tutaj?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

pit pisze:No i chyba zaczyna z tyłu robić łuuu, łuuu
Taaa... Łożysko w kole do wymiany.

ODPOWIEDZ