[MOC] Krążownik uderzeniowy Judicator

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Krążownik uderzeniowy Judicator

#1 Post autor: Jerac »

Pamiętacie Briareusa? Spodobał mi się wtedy jeden z modeli statków do gry Battlefleet gothic, Briareus powstał jako luźna interpretacja tego stylu. Teraz postanowiłem zbudować możliwe wierną kopię jednego ze statków. Wybór padł ostatecznie na dość rzadko spotykany w grze statek - krążownik uderzeniowy formacji Grey Knights - Judicator. Zachęcony niezłym zdjęciem bardzo drobnego w sumie modelu (zaledwie kilka centymetrów długości) przystąpiłem do pracy.

Święcie przekonany że to zdjęcie (wraz z bardzo podobnym gdzie widać pomalowany już model ale sfotografowany pod prawie tym samym kątem) jest jedynym dostępnym w necie zdjęciem tego statku, radośnie dobudowywałem sobie według własnego uznania wszystko czego nie widać.

A potem znalazłem brakujące zdjęcia i szlag mnie trafił, bo okazało się że skopałem praktycznie wszystko, a statek sam w sobie wyglądał dziwnie. W zasadzie gotowy model rozebrałem i zbudowałem od nowa, ale dzięki temu mogę powiedzieć ze jest choć trochę podobny do oryginału.

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego że powinien być ciemniejszy, niestety moje zasoby ciemnoszarych części są wciąż bardzo ograniczone, a czarna dziura w portfelu zeżarła niedawno ostatnie papierki i właśnie nadgryza ostatnie złoża metalu. Przynajmniej z zasobów przeznaczonych na Lego ;>

Tu i ówdzie wprowadziłem drobne zmiany, na przykład nie miałem żółtego miecza na symbole na dziobie, więc użyłem chromowanych, kształt przednich "osłon" również nie jest dokładnie taki jak w oryginale ale bardziej zależało mi na tym aby był gładki niż aby był dokładnie taki sam.

Niejako przy okazji wpadłem na pomysł zrobienia zdjęć w nieco inny sposób niż zwykle... to znaczy, po ciemku :P Efekt oceńce sami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta zdjęć:
Normalne: 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 14 15
Ciemne: 16 17 18 19 20 21 22 23
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 15:04 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Dość ciekawe te ciemne zdjęcia :)

Co to do statku - dużo szczegółów i detali - to na plus, oraz to że b. wiernie odzwierciedla oryginał. No, ale takiego poziomu się spodziewałem :)

Myślałem, że okręt będzie ciutke większy - ale to widocznie inna skala :)


Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Ze skalą jest problem. Nie mam najmniejszego pojęcia jak duże to jest. Dlatego ten model jest eksperymentem, i nie zdziw się jeśli za czas jakiś zobaczysz wersję 2x większą lub 2x mniejsza :D

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Jeśli chodzi o odwzorowanie to naprawdę Ci bardzo udanie wyszło (nie licząc kolorów ;P - ale te Twoje są też fajne)...
A jeśli o konstrukcję samą w sobie to tył podoba mi się najbardziej - pewnie dlatego że najwięcej tam jest różnych odstających części - reszta trochę mniej...

Mimo że sam statek nie podoba mi się jakoś bardzo bardzo (ale to sprawa gustów i guścików), to odwzorowanie oryginału robi wrażenie :)

ODPOWIEDZ