7235 Police Motorcycle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

7235 Police Motorcycle

#1 Post autor: Ramzes »

Jeśli znudziło Ci się siedzenie za biurkiem w komisariacie stołecznej policji i odbieranie nudnych telefonów, to czas wyruszyć na patrol na motocyklu i to nie byle jakim!
Obrazek

Zestawik nabyłem będąc w carrefour'ze na zakupach jako nagrodę za dobrze napisane kolokwium :) (no dobra, pojechałem tam głównie po to żeby sobie kupić Lego)

Dane techniczne:
Seria: City
Rok produkcji: 2005
Liczba klocków: 28
ilośc figurek: 1
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7235-1
Waga (gramach): 47
Wymiary pudełka (w cm): 14.4 x 9.6 x 4.8
Cena: Bricklink od 3.00$, allegro od 11zł

1. Opakowanie i instrukcja.
Pudełko wykonane ze standardowego materiału, który dobrze sprawdza się jak na potrzeby tak małych zestawów. Kolorystyka przykuwa wzrok, sprawia , że zestawik aż chce się kupić.
Pudełko troszke większe od impulsowych, w sumie to nie potrzebnie.
A tu porównanie:
Obrazek
Po zerwaniu plomby z boxa, wyjęciu woreczka z częsciami, największej części danej luzem, instrukcjii i naklejek możemy zabrać się do budowy. Wszystko wydrukowane przejrzyście, od razu wiadomo co się z czym łączy. Co prawda, części trochę mało, ale dostajemy pokazną ilośc zapasowych, czym jestem pozytywnie zaskoczony:)

klocki, instrukcja, naklejki

Obrazek
ObrazekObrazek

2.Ogólne wrażenia
Budowało się szybko,mile i przyjemnie, i po chwili pan policjanat był gotowy ruszyć w teren i łapać złoczyńców
Przyznam, że na początku miałem mieszane uczucia i nie wiedziałem jak podejśc do oceny, ale w miare upływu czasu, kiedy policjant na motorze pokonywał wszelakie przeszkody: skakał z lodówki, z komputera, a przy tym wykonywał fikołki przekonałem się do niego.
To jeden z najtanszych mobilnych zestawów (pominę tu 3611 bo tym jeżdzić się nie da:P),
a poza tym posiada ciekawe elementy jak 8 serków różnego koloru czy koła.

3.ocena
Z czystym sumieniem daję 8/10. Polecam go każdemu kto kolekcjonuje serię City i nie tylko. Co prawda kilka dużych elementów może budzić pewien niedosyt, ale frajda z zabawy nadrabia ewentualne niedociągnięcia!
zdjęcia:

Obrazek Obrazek

Galeria

Ps. Jak pewnie zauważyliście brakuje naklejek z tyłu, ale potrzebowałem white tile'ów na części:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-11-07, 19:48 przez Ramzes, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Zestaw który bardziej nadaje się do zabawy niż na części. Sam posiadam ten zestaw. Kupiłem go głównie dla samej chęci posiada legowego motocykla ;P Zestaw posiada 8 serków, co dla mnie jest dużym plusem.
Why so serious?

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Ja tam wolałemTrzykołowce. Warto dodać że nowsze wydanie tego zestawu( jak i posostałych z Policyjnej serii) posiada tylko naklejki z napisem Police.

Pucek

#4 Post autor: Pucek »

Zestaw nabyłem już dość dawno. Jest nawet fajny, szybko się buduje, ale raczej w ubogi części, za to sporo jest części zapasowych, więc wyrównuje to stratę z części zapasowych. Ogólnie fajny do zabawy :)

Wilk

#5 Post autor: Wilk »

Posiadam ten zestaw i nie jestem nim specjalnie zachwycony. Nie mam przekonania do tego motorku, jak dla mnie jest po prostu wielki i brzydki:( wolałem starsze wersje...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#6 Post autor: bartek_mi »

Wilk pisze:Posiadam ten zestaw i nie jestem nim specjalnie zachwycony. Nie mam przekonania do tego motorku, jak dla mnie jest po prostu wielki i brzydki:( wolałem starsze wersje...
odnosze takie samo wrazenie
lepsze wrazenie by robil stary motor + lepiej doposazony policjant (lizak, wieksze radio) - cos jak impuls policjant+pies

zestaw moze fajny dla maniakow tego typu kol (chyba v1 kupowal toto hurtem), mnie nie zachwyca

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#7 Post autor: Piterko »

Czyżby się szybka nie domykała, czy włożyłeś ją odwrotnie?

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#8 Post autor: Thangor »

Jak dla mnie szczeglnie irytujaca jest ta duża biała część. gdyby te otwory w spodzie miały przynajmniej średnice studów... Ale z niewiadomych przyczyn sa wieksze.

Wookashek

#9 Post autor: Wookashek »

Ten motocykl ma kompletnie zachwiane proporcje. Jest ogromny w stosunku do minifiga. Ja wiem, ze w niektorych zestawach pojazdy sa za duze. Ale tutaj to juz lekka przesada. Stare motocykle pod tym wzgledem wypadaja znacznie lepiej. Szczegolnie ten policyjny z cudowna prosta szybka.

Nie zmienia to faktu, ze to ladny zestaw. Kupilem sobie dla samej checi posiadania.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ramzes »

Pamiętajcie, że ten zestaw jest przeznaczony dla dzieci, stąd ta prostota, i te wielgachne części. W pierwszej kolejności motocykl ma być ładny i bawialny, a dopiero później przydatny w części. Nie ma co porównywać go do poprzednich wersji z przed 10 - 15 lat bo to zupełnie inna bajka...
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

jak na moje modelik słodziacki. nie jestem fanem czy użytkownikiem serii City, ale motorek jest w sam raz dla dzieci ;)

gzesioo

#12 Post autor: gzesioo »

ja akurat mam 3 takie motorki:D , 2 z tego zestawu i 1 z komendy policji ,jedna wada tego motoru to to że nie mozna nim sie za bradzo na boki skręcać, jak w normalnym motorze , no i jest wiekszy od radiowozu:D.Ogólnie wole crossa:D
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 00:11 przez gzesioo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

gzesioo pisze:ja akurat mam 3 takie motorki:D , 2 z tego zestawu i 1 z komendy policji ,jedna wada tego motoru to to że nie mozna nim sie za bradzo na boki skręcać, jak w normalnym motorze , no i jest wiekszy od radiowozu:D.Ogólnie wole crossa:D
gzesioo, kpisz czy o zdrowie pytasz?

ODPOWIEDZ