Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik recenzenta LEGO
Autor Wiadomość
dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2200
Wysłany: 2007-02-06, 22:50   

szarikm napisał/a:

pytanko: idziesz z otwartym pudłem do BOKlienta i prosisz o rabat czy już jest przecenione??

Zestaw już był przeceniony o ponad połowę (duży helikopter z serii Dino 2010) a ludzkość go nie kupiła, bo każdy się bał, że czegoś brakuje (i słusznie!). Kiedy się okazało po bliższych oględzinach, że sporo części brakuje, uznałem, że nie warto płacić aż tyle i wezwaliśmy kierownika działu, żeby wytargować jeszcze niższą cenę. Niestety, towaru raz przecenionego drugi raz ponoć przecenić nie mogą (było to w Carrefourze). O ile pamiętam, poprzednio też tak było, że towar był już przeceniony. Raz zdarzyło się mojej Żonie pójść z otwartym zestawem i nie przecenionym do kierownika, ale za Boga nie mogę sobie przypomnieć jak to się skończyło... Raczej nie kupiła wtedy, więc chyba nie byli skorzy do współpracy :) .

Edit: Hippotamie, ja chyba powinienem iść spać, skoro przeoczyłem ten fragment :) . A może teraz dopiero go dopisałeś? Oj, niedobrze ze mną... Ale przynajmniej Szarkim czegoś się dowiedział przy okazji :)

Ostatnio zmieniony przez dmac 2007-02-06, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  

sives1 
Paweł

Wpisy: 153
Wysłany: 2007-02-07, 01:40   

Też byłem przed Świętami w sklepie i był tam 8285 ale pudełko zmasakrowane! Pytałem co do ceny a babeczka chyba zły dzień miała i powiedziała że cena jest normalna! nic nie powiedziała na temat ilości bo... nie wiedziała :/

trubal 
collection rebuilder

Wpisy: 299
Wysłany: 2008-05-31, 18:31   

Czy już recenzje nie pojawiają się na stronie głównej?

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2113
Wysłany: 2008-05-31, 18:48   

Pojawaija sie tylko zatwierdzone przez moderatora dzialu. Niestety, ale mod cos sobie przysnal chyba..
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1099
Wysłany: 2008-05-31, 18:52   

trubal napisał/a:
Czy już recenzje nie pojawiają się na stronie głównej?

Kubrick napisał/a:
Niestety, ale mod cos sobie przysnal chyba..

Zaraz to naprawimy, bo istotnie wygląda na to, że żadna z 14stu recenzji napisanych w ciągu ostatnich 5 tygodni nie doznała zaszczytu bycia zatwierdzoną.

Przepraszam wszystkich piszących.
Ostatnio zmieniony przez Maciej Drwięga 2008-05-31, 18:59, w całości zmieniany 2 razy  

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 20:15   

Mod się kaja. Przepraszam, poprawię się i dziś nadrobię zaległości.

Maciej Drwięga 

Wysłany: 2008-05-31, 20:30   

Akceptacja recenzji jest już niepotrzebna, więc nie musisz.

trubal 
collection rebuilder

Wpisy: 299
Wysłany: 2008-06-01, 17:29   

:)
to teraz się automatycznie będą pojawiały?

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Maciej Drwięga 

Wysłany: 2008-06-01, 20:23   

trubal napisał/a:
to teraz się automatycznie będą pojawiały?

Wtedy też się automatycznie pojawiały, ale potrzebny był post akceptujący żeby się wyświetliła pozycja.

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 926
Wysłany: 2008-11-08, 22:13   

Parę spraw o których w sumie zapomniałem gdziekolwiek napisać a wprowadzone zostały w życie:
- jak wspomniane zostało wcześniej recenzje nie wymagają obecnie czegoś takiego jak "zatwierdzenie".
- jako temat proszę pisać numer zestawu i (po spacji) jego nazwę. Jako Opis tematu serię do której zestaw należy.
- w dziale recenzje swoje miejsce też znajdują opisy serii. Czyli ogólnie dział recenzje to schronisko dla oficjalnych zestawów Lego ;-)
- myślę że najlepiej by było gdyby recenzja była publikowana już w formie skończonej. Czyli lepiej unikać dzielenia jej na części z adnotacją że "resztę opiszę wkrótce".
- tu będę się upierał: recenzja MUSI zawierać zdjęcia ! Najlepiej recenzenta, ale gdy nie ma takiej możliwości można je zapożyczyć. Oczywiście za zgodą autora i z zachowaniem praw autorskich.
- Kwestia pisania recenzji przez paru autorów. Ogólnie obecnie przyjęta jest zasada jeden zestaw = jeden temat. W końcu dyskutujemy na temat właśnie zestawów, a nie kto i jak zrobił dany opis. Więc rozwiązanie takie że jak ktoś napisze recenzję zestawu który został już opisany i podepnie ją do już istniejącego wątku wydaje mi się najbardziej sensowne. Oczywiście w
spisie recenzji będą wymienieni wszyscy autorzy. Jednak niestety w spisie na stronie głównej widoczny będzie tylko założyciel tematu.
- Z regulaminu:
shaggie napisał/a:
4. Wznawianie starych wątków (starszych niż 1 miesiąc) poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego do danego tematu jest zabronione.

Czyli sprawa nekropostingu. Zauważcie że wyraźnie w powyższym punkcie jest napisane: poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego. Czyli jak masz coś do powiedzenia, i jest to więcej niż dwa słowa - pisz śmiało ! Przynajmniej w dziele recenzje nikt za to pretensji mieć nie będzie !

To tak na szybko spisane, nie chciałem by pojawiły się jakieś nieścisłości. Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi, proszę piszcie !

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-11-09, 00:00   

Czy oprócz opisów poszczególnych zestawów i całych serii można zamieszczać recenzję filmów, gier, promocyjnych pierdółek itp? Jeden taki artykuł już jest. Chodzi mi o książkę którą sam zrecenzowałeś nori. Może wprowadziło by to pewne urozmaicenie.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5334
Wysłany: 2008-11-09, 03:06   

nori, jedna rzecz mi nie pasuje. Kiedyś opis tematu mógł być dowolny, co czasem było zabawne (np. Jerac i jego 'Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta') A teraz to znikło na rzecz samego Exo Force.
Czy nie mogło by to wyglądać np. tak:
Exo Force - Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta ?

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-11-09, 07:18   

M_longer napisał/a:
Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta
To mogłoby być jako opis tematu.

nori 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2008-11-09, 10:22   

ImpreSariO napisał/a:
Czy oprócz opisów poszczególnych zestawów i całych serii można zamieszczać recenzję filmów, gier, promocyjnych pierdółek itp?

Tak, jak najbardziej ! Można recenzować wszystko co dotyczy w jakiś sposób Lego. Sam zresztą siedzę właśnie nad recenzją Gry Indiana Jones ;-)

M_longer napisał/a:
Kiedyś opis tematu mógł być dowolny, co czasem było zabawne

Ale teraz jak jest tylko opis serii jest bardziej czytelnie. W końcu od jakieś wesołej anegdotki można zacząć sam opis. Optowałbym by zostawić tak jak jest, jeżeli jednak uważacie inaczej oczywiście możemy powrócić do starego sposobu...

nori 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2010-05-08, 09:29   

Prośba, by uporządkować:
Proszę by każda recenzja była uzupełniona o następujące elementy:

- na początku:
- nazwa zestawu wraz z numerem, najlepiej pogrubione (bold - b)
- oficjalne zdjęcie lub ewentualnie skan instrukcji. Zdjęcie można wykorzystać ze strony LEGO lub z których z poniżej wymienionych serwisów. Najlepiej skopiować takie zdjęcie do swojej galerii.

- w danych zestawu proszę podać KONIECZNIE linki do następujących serwisów:

BrickLink
BrickSet
peeron
Lugnet

BrickLink i peeron zawierają indeksy elementów, z czego ten pierwszy jest o wiele lepszy (szybszy serwer, większa dokładność, aktualizowany na bieżąco).
Natomiast Brickset i Lugnet to sporo, nierzadko bardzo przydatnych, informacji.
Ostatnio zmieniony przez nori 2010-05-08, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu