Poradnik recenzenta LEGO

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

szarikm pisze: pytanko: idziesz z otwartym pudłem do BOKlienta i prosisz o rabat czy już jest przecenione??
Zestaw już był przeceniony o ponad połowę (duży helikopter z serii Dino 2010) a ludzkość go nie kupiła, bo każdy się bał, że czegoś brakuje (i słusznie!). Kiedy się okazało po bliższych oględzinach, że sporo części brakuje, uznałem, że nie warto płacić aż tyle i wezwaliśmy kierownika działu, żeby wytargować jeszcze niższą cenę. Niestety, towaru raz przecenionego drugi raz ponoć przecenić nie mogą (było to w Carrefourze). O ile pamiętam, poprzednio też tak było, że towar był już przeceniony. Raz zdarzyło się mojej Żonie pójść z otwartym zestawem i nie przecenionym do kierownika, ale za Boga nie mogę sobie przypomnieć jak to się skończyło... Raczej nie kupiła wtedy, więc chyba nie byli skorzy do współpracy :) .


Edit: Hippotamie, ja chyba powinienem iść spać, skoro przeoczyłem ten fragment :) . A może teraz dopiero go dopisałeś? Oj, niedobrze ze mną... Ale przynajmniej Szarkim czegoś się dowiedział przy okazji :)
Ostatnio zmieniony 2007-02-06, 22:53 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#17 Post autor: sives1 »

Też byłem przed Świętami w sklepie i był tam 8285 ale pudełko zmasakrowane! Pytałem co do ceny a babeczka chyba zły dzień miała i powiedziała że cena jest normalna! nic nie powiedziała na temat ilości bo... nie wiedziała :/

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#18 Post autor: trubal »

Czy już recenzje nie pojawiają się na stronie głównej?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

Pojawaija sie tylko zatwierdzone przez moderatora dzialu. Niestety, ale mod cos sobie przysnal chyba..
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#20 Post autor: Maciej Drwięga »

trubal pisze:Czy już recenzje nie pojawiają się na stronie głównej?
Kubrick pisze:Niestety, ale mod cos sobie przysnal chyba..
Zaraz to naprawimy, bo istotnie wygląda na to, że żadna z 14stu recenzji napisanych w ciągu ostatnich 5 tygodni nie doznała zaszczytu bycia zatwierdzoną.

Przepraszam wszystkich piszących.
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 17:59 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

Mod się kaja. Przepraszam, poprawię się i dziś nadrobię zaległości.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Akceptacja recenzji jest już niepotrzebna, więc nie musisz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#23 Post autor: trubal »

:)
to teraz się automatycznie będą pojawiały?
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#24 Post autor: Maciej Drwięga »

trubal pisze:to teraz się automatycznie będą pojawiały?
Wtedy też się automatycznie pojawiały, ale potrzebny był post akceptujący żeby się wyświetliła pozycja.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#25 Post autor: nori »

Parę spraw o których w sumie zapomniałem gdziekolwiek napisać a wprowadzone zostały w życie:
- jak wspomniane zostało wcześniej recenzje nie wymagają obecnie czegoś takiego jak "zatwierdzenie".
- jako temat proszę pisać numer zestawu i (po spacji) jego nazwę. Jako Opis tematu serię do której zestaw należy.
- w dziale recenzje swoje miejsce też znajdują opisy serii. Czyli ogólnie dział recenzje to schronisko dla oficjalnych zestawów Lego ;-)
- myślę że najlepiej by było gdyby recenzja była publikowana już w formie skończonej. Czyli lepiej unikać dzielenia jej na części z adnotacją że "resztę opiszę wkrótce".
- tu będę się upierał: recenzja MUSI zawierać zdjęcia ! Najlepiej recenzenta, ale gdy nie ma takiej możliwości można je zapożyczyć. Oczywiście za zgodą autora i z zachowaniem praw autorskich.
- Kwestia pisania recenzji przez paru autorów. Ogólnie obecnie przyjęta jest zasada jeden zestaw = jeden temat. W końcu dyskutujemy na temat właśnie zestawów, a nie kto i jak zrobił dany opis. Więc rozwiązanie takie że jak ktoś napisze recenzję zestawu który został już opisany i podepnie ją do już istniejącego wątku wydaje mi się najbardziej sensowne. Oczywiście w
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7468]spisie recenzji[/URL] będą wymienieni wszyscy autorzy. Jednak niestety w spisie na stronie głównej widoczny będzie tylko założyciel tematu.
- Z regulaminu:
shaggie pisze:4. Wznawianie starych wątków (starszych niż 1 miesiąc) poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego do danego tematu jest zabronione.
Czyli sprawa nekropostingu. Zauważcie że wyraźnie w powyższym punkcie jest napisane: poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego. Czyli jak masz coś do powiedzenia, i jest to więcej niż dwa słowa - pisz śmiało ! Przynajmniej w dziele recenzje nikt za to pretensji mieć nie będzie !

To tak na szybko spisane, nie chciałem by pojawiły się jakieś nieścisłości. Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi, proszę piszcie !
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#26 Post autor: ImpreSariO »

Czy oprócz opisów poszczególnych zestawów i całych serii można zamieszczać recenzję filmów, gier, promocyjnych pierdółek itp? Jeden taki artykuł już jest. Chodzi mi o książkę którą sam zrecenzowałeś nori. Może wprowadziło by to pewne urozmaicenie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#27 Post autor: M_longer »

nori, jedna rzecz mi nie pasuje. Kiedyś opis tematu mógł być dowolny, co czasem było zabawne (np. Jerac i jego 'Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta') A teraz to znikło na rzecz samego Exo Force.
Czy nie mogło by to wyglądać np. tak:
Exo Force - Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta ?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

M_longer pisze:Dowód na to że Exo Force to nie jest tandeta
To mogłoby być jako opis tematu.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#29 Post autor: nori »

ImpreSariO pisze:Czy oprócz opisów poszczególnych zestawów i całych serii można zamieszczać recenzję filmów, gier, promocyjnych pierdółek itp?
Tak, jak najbardziej ! Można recenzować wszystko co dotyczy w jakiś sposób Lego. Sam zresztą siedzę właśnie nad recenzją Gry Indiana Jones ;-)
M_longer pisze:Kiedyś opis tematu mógł być dowolny, co czasem było zabawne
Ale teraz jak jest tylko opis serii jest bardziej czytelnie. W końcu od jakieś wesołej anegdotki można zacząć sam opis. Optowałbym by zostawić tak jak jest, jeżeli jednak uważacie inaczej oczywiście możemy powrócić do starego sposobu...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#30 Post autor: nori »

Prośba, by uporządkować:
Proszę by każda recenzja była uzupełniona o następujące elementy:

- na początku:
- nazwa zestawu wraz z numerem, najlepiej pogrubione (bold - b)
- oficjalne zdjęcie lub ewentualnie skan instrukcji. Zdjęcie można wykorzystać ze strony LEGO lub z których z poniżej wymienionych serwisów. Najlepiej skopiować takie zdjęcie do swojej galerii.

- w danych zestawu proszę podać KONIECZNIE linki do następujących serwisów:

BrickLink
BrickSet
peeron
Lugnet

BrickLink i peeron zawierają indeksy elementów, z czego ten pierwszy jest o wiele lepszy (szybszy serwer, większa dokładność, aktualizowany na bieżąco).
Natomiast Brickset i Lugnet to sporo, nierzadko bardzo przydatnych, informacji.
Ostatnio zmieniony 2010-05-08, 08:29 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ