8812 Aero Hawk II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8812 Aero Hawk II

#1 Post autor: KUKUS »

...Dzisiaj trochę krótsza recenzja...

Obrazek

Recenzja 8812 Aero Hawk II:

DANE TECHNICZNE
Seria: Technic
Rok produkcji: 1994
Liczba klocków: 147
Liczba figurek: 0
Ceny:na allegro koło 30 zł, peeron nie podaje

SPIS CZĘŚCI
INSTRUKCJA
GALERIA

...zestaw ten dostałem gdzieś w wieku 4 lat, z tego co pamiętam to chyba na gwiazdkę. Pamiętam, że fajnie się nim bawiło- ludzik mieścił się w kokpicie, śmigła obracały się... niestety zestaw przeleżał dobre 14 lat rozebrany, a jego części wykorzystywałem w innych modelach. Teraz, przeglądając swoją kolekcję postanowiłem, że go odbuduję...

PUDEŁKO i INSTRUKCJA
... pudełka i instrukcji nie mam już od bardzo dawna, z przyczyn ode mnie niezależnych...

HELIKOPTER- model właściwy:
Obrazek
...po prostu helikopter- nic dodać, nic ująć.

ZDJĘCIA OGÓLNE
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
...jak widzicie konstrukcja jest w miarę prosta i myślę, że każdy da sobie radę ze złożeniem tego modelu.

ZASADA DZIAŁANIA
Obrazek Obrazek Obrazek
...zasada działania jest bardzo prosta- dzięki wprawieniu w ruch koła znajdującego się z boku pojazdu zaczynają ruszać się zębatki, a co za tym idzie- również śmigła. Dzięki odpowiednim przełożeniom (3:1, podajże) śmigło obraca się szybciej kosztem użycia mniejszej energii...

MODEL ALTERNATYWNY- SAMOLOT
Obrazek
...oprócz helikoptera mamy możliwość zbudowania samolotu. Zużywa on nieco mniej części, jest znacznie prostszy, ale i - niestety - kruchszy...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
...jak pewnie się domyślacie, żeby pracowało śmigło, samolot musi jeździć- użyty tutaj system jest dobry do zabawy, ale w moim odczuciu trochę nieopłacalny...

ZALETY
  • cena niewygórowana
  • wysoka bawialność
  • ruchome śmigła, funkcjonalność
  • do modelu mieści się ludzik technic
  • łatwy w budowie i demontażu
  • stosunkowo mocny
  • zestaw posiada model alternatywny
WADY
  • zestaw nie posiada ludzików
  • zębatki są zbyt blisko głowy ludzika...
  • przy złym użytkowaniu mogą pęknąć płozy
OCENA: 5+/6

... model dobry do zabawy, posiada kilka zębatek, które na pewno przydałyby się nie jednemu budowniczemu technica. Sama konstrukcja jest bardzo prosta, ale muszę przyznać, że całkiem ładna. A kiedy helikopter Ci się znudzi- budujesz samolot i lecisz nim gdzie tylko zechcesz :) ...

...czekam na Wasze opinie odnośnie tego zestawu :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 10:17 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

rekrutacja

#2 Post autor: rekrutacja »

Warto dodać, że zestaw ten doczekał się reedycji w roku 2002, jako 8429 Helicopter. Co ciekawe: na zdjęciu opakowania wygląda tak, jakby kilka klocków, które wyszły z produkcji, zostało zastąpione swoimi nowszymi odpowiednikami (np. busze z ząbkami zostały zastąpione zwykłymi buszami, a stary technic connector zastąpiony technic angle connector numer 1). Jednak spis części na Peeronie i Bricklinku wskazuje na części identyczne jak w pierwowzorze. Nie mam tego zestawu, więc trudno mi zweryfikować gdzie jest błąd.

ODPOWIEDZ