[MOC] Smocza przystań

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Smocza przystań

#1 Post autor: crises »

W królestwie Dragonii smoki służą do tego, do czego w innych królestwach konie. MOC przedstawia smoczą przystań wraz z budynkiem kapitanatu (a może bosmanatu, jeśli jest coś takiego) wraz z pomieszczeniami socjalnymi i wieżą kontroli lotów. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do zdjęć.

Najpierw widok z zewnątrz. Widać tutaj platformę do lądowania, pracowników sprzątających i obsługę oraz dziewczynkę pasącą młode smoczki. Na wieży kontroli lotów tez ruch.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budynek ma też drugą stronę, czyli wnętrze. Patrząc od lewej do prawej i z dołu do góry: mara wylazła ze studni, areszt z więźniem wydłubującym sobie dziurę w ścianie, pomieszczenie dla pracowniów sprzątających z łóżkami i kuchenką, pokoik "wydawacza" szczotek i środków czystości, poczekalnia dla jeźdźców smoków wraz z biurkiem zarządcy przystani, na poddaszu magazyn rzeczy znalezionych, obok klatka schodowa i wieża kontroli lotów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W galerii jest więcej zdjęć. Zapraszam :-)

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

Świetny regał z książkami :D

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#3 Post autor: kosci »

swietny pomysl. podobaja mi sie papugi pocztowe, biala dama tez niczego sobie. smoki, smoczki i ogr sprzatcz tez mile dla oka. z tym ze w smoczkach cos mi nie pasuje. za bardzo nie umiem tego wyrazic ale czuje taki lekki zgrzyt.
a tego pana na dole zagrzebali (zalali :P) zywcem ?
calkowicie nie podoba mi sie stol z nogami ludzika.
Jednak calosc jak zwykle wymiata.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Żyrandole bardzo mi się podobają, no i ciekawe użycie samochodowych drzwiczek.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Świetne smoki! Wnętrze jest średnie, tzn. niektóre pomieszczenia mi się bardzo podobają (kuchnia, nietrzeźwy ork śpiący przy stole) a niektóre są kiepskie jak np. chaotyczny bajzel na poddaszu.

Mimo to przystań robi wrażenie, jest bardzo ładna, choć czy nie powinna być trochę mroczniejsza? :)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Yfronus

#6 Post autor: Yfronus »

co to są te cosie z rozdwojonymy ogonami? bo mi to wygląda na legowe odwzorowanie chrępaka krętorogiego z HP.
ciekawy pomysł na zrobienie siedzących ludzików.
smoki wyszły ci [EDIT] zajefajnie.

może być?
Ostatnio zmieniony 2008-11-11, 22:27 przez Yfronus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Yfronus pisze:smoki wyszły ci zarypiście.
Zlituj się, ludzie Cię czytają...

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#8 Post autor: Ither »

mienso123 pisze:Świetny regał z książkami :D
ta, do jasnej ciasnej anielki, do swojego mocyka dużego (kilka zdjęć jest już na moim brickshelfie) użyłem niemalże identycznie skonstruowanych półek :((( i kto mi teraz powie, że to niemożliwe wpaść na ten sam pomysł w tym samym czasie? :DDD


A Sam moc świetny, cholerka, podobają mi się smoczki. Chcę więcej obrazków z tej krainy! :D

eidt: buuuuuuuuuuuu :((( i pióro i kałamarz też takie mam :((
Ostatnio zmieniony 2008-11-11, 22:44 przez Ither, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł. Mnóstwo ciekawych drobiazgów. Ale nie wszystkiego domyśliłbym się bez opisu. Nie domyśliłbym się biura rzeczy znalezionych (jakiś mało domyślny jestem?), ale jak już wiem to przyznaję, że fajne. Zwłaszcza ten koleś ze spisem w ręku. Pas do lądowania mógłby być większy i mieć "namalowane" jakieś pasy, znaki, strzałki czy coś, żeby od razu było widać, że to służy do lądowania.
W jakiej kategorii ten MOC startuje? Jako nawiedzony dom z racji tego ducha w piwnicy?

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#10 Post autor: Iskra »

Kurczę, crises... słabe. Zdecydowanie poniżej Twojego poziomu. Jest trochę ciekawych detali, ale na tym koniec. W architekturze nic interesującego, smoki też jakieś takie niewydarzone, całość strasznie chaotyczna. Jak na Ciebie, to do niczego. Albo mi na oczy padło. :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

iskra: ale chyba ma być chaotycznie prawda? spróbuj dbać o porządek będąc jednym trollem, który ma oporządzić masę nadlatujących smoków :)))

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#12 Post autor: martinbb »

Piękny budyneczek.... i stanowczo za dużo studów ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Tez mi sie nie podoba :D.... Jest zdecydowanie za malo zarypiste. A tak na powaznie. Pomysl jest super. Juz raz widzialem cos takiego aczkolwiek w troche innej postaci.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Świetne, mnóstwo szczegółów. Na pocztątku nie czytałem opisu, przyznam się co i jak zinterpretowałem inaczej jak w opisie.
- więzien nie wydłubujacy dziury, tylko ryjący na ścianie grypsy, lub odliczający dni odsiadki :-)
- koło studni omen goniący nieszczęśnika, coś a'la dziewczynka w The Ring
- na strychu bezwstydnik zwijający papier po załatwieniu potrzeby
Resztę zrozumiałem identycznie jak opisałeś. Wieża kontroli lotów z palandirem zamiast radaru i gołębiami zamiast serwera poczty elektronicznej extra!
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 10:05 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Smocza przystań

#15 Post autor: lugomina »

Witaj crises, swietny pomysl!
Tak jak zgredek widzialabym to o wiele bardziej rozbudowane - lotnisko smocze to nie byle co :)
Gdzie wyrazne ladowisko, gdzie wózek z bagazami, pracownik naziemny z pochodniami albo schodki dla pasazerów do wejscia na smoka?

Na zewnatrz z trudnoscia widze, co sie dzieje.. duzo czarnego i pelno studów...
Myjnia bardzo dobry pomysl, ale tez tak w srodku wszystkiego, tuz przed wejsciem..
Ze smoków podoba mi sie ten czerwony.
Jak i innym, bardzo lubie tez wieza kontrolna z papugami pocztowymi i nietoperzem w roli kurka. Skoro to na lotnisku, to brakuje mi tez skarpety wiatrowej czy jak to sie nazywa ;)

Ale reszta tak sobie. Male smoczki zlewaja sie z tlem.. (nie wiedzialam, ze gady sa jaroszami ;) - co prawda uroczy pomysl z ich pasieniem. A skoro sa tam male smoczki, to gdzie ich gniazdo?
Nie rozumiem tez w ogóle, po co na lotnisku zamurowany loch z wiezniem? Cela fajna, zwlaszcza lezanka, ale dlaczego lotnisko zajmuje sie dzialalnoscia penitencjarna? Smoka chcial ukrasc? :)

Nie lubie tez tych wszystkich orków ;P ale zgaduje, ze musieli sie przydac do niewdziecznych robót :) Poczekalnia dobry pomysl, chociaz wyglada bardziej jak biblioteka - bez opisu nie domyslilabym sie..
Swietny pomysl na biuro rzeczy znalezionych :)

Ogólnie: swietny pomysl, fajne szczególy i dobry poczatek - widzialabym to chetnie poprawione gdzieniegdzie. Czekam i pozdrawiam :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ