[MOC] 11 XI 1918

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 11 XI 1918

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!
Ponieważ jutro mamy 90 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, pozwoliłem zrobić sobie z tej okazji niewielką miniaturkę, upamiętniającą to jakże ważne dla nas wydarzenie:

Obrazek

...wiem, bardziej pasowałby żołnierz z epoki napoleońskiej- niestety nie posiadam żadnego. Natomiast rycerz też jest w moim odczuciu symbolem nieustającej walki o wolność....
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 18:21 przez KUKUS, łącznie zmieniany 4 razy.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

KUKUS pisze:...wiem, bardziej pasowałby żołnierz z epoki napoleońskiej
Na pamiątke przekazania władzy nad armią Napoleonowi w 1918 roku ? :-)))

Fajne ujecie ci wyszło. I fajna tarcza! Masz ją w jakimś gifie, tzn odpowiednie przeskalowaną do wydruku na naklejkach?
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 17:48 przez Hippotam, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Hippotam pisze:
KUKUS pisze: ...wiem, bardziej pasowałby żołnierz z epoki napoleońskiej
Na pamiątkę przekazania władzy nad armią Napoleonowi w 1918 roku ? :-)))
...chodziło mi o symbol walki o wolność. XIX wiek to okres wojen napoleońskich, powstania listopadowego, wiosny ludów, powstania styczniowego... Fakt, trochę nieadekwatny przykład :P
Hippotam pisze:I fajna tarcza! Masz ją w jakimś gifie, tzn odpowiednie przeskalowaną do wydruku na naklejkach?
...tarczę już dawno pokazywałem :P

Obrazek
...tak naprawdę to ten orzeł pochodzi z godła Małopolski :P Tylko trzeba przeskalować i będzie pasować...

Mam na zbyciu kilka wydruków tego orła- jeśli chcesz, to mogę Ci oddać kilka sztuk, bo nie za bardzo wiem co z tym zrobić :) ...
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 18:00 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Symboliczne, ale dobitne :D
A ten orzełek naprawdę ładny.
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 18:03 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Zacnie.

Zastanawiam się, czy w jakichś smutniejszych odcieniach, tak by zdjęcie nieco zyskało na latach, nie byłoby lepiej. Sepia może szarość? Jakieś zniszczone brzegi... a może to jednak wyświechtany pomysł?

W Stanach patriotyzm wylewa się na obywateli zewsząd aż do wyrzygania. W każdym filmie salutują do pustego łba (znaczy bez czapki, hełmu czy każdego innego nakrycia głowy z godłem), poświęcają życie za flagę, za prezydenta, śpiewają hymn kiedy się da. U nas to lekki obciach kochać Polskę (a może po prostu się o tym zapomina, nie myśli bo tak łatwiej). Dlatego Tobie za odwagę wielkie brawa.

PS. Zachęcony Twoją pracą wsadziłem "sobie" flagę w łapkę :-)
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 18:23 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#6 Post autor: Emilus »

fajny pomysł, ale wracam dziś z urzędu celnego (Polskiego oczywiście). Cliłem auto, nie chciałem w Niemczech, choć koledzy mówili stary u niemców taniej Ale ja chciałem być patriotą i stwierdzam, że niestety się odechciewa... nie warto i nawet nie ze względu na kasę. Sorry za zejście z tematyki ale jeszcze mnie trzęsie...

Praca miła i ładna (chyba głównie przez rycerza).

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

rycerz wydaję się być niczym z kamienia, co nadaje mu monumentalności :) świetna, prosta, mała praca

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

aro_kal pisze: PS. Zachęcony Twoją pracą wsadziłem "sobie" flagę w łapkę :-)
Ja też się zachęciłem ; o)

Sympatyczna praca.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

Ten rycerz... tak mi troche pachnie paradami w czasach PRL'u np. z okazji 1000lecia państwa polskiego. Ale jaki praca okazjonalna bardzo fajna !
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: szww »

aro_kal pisze:U nas to lekki obciach kochać Polskę
Absolutnie nie !!!
Na Świeto Ńiepodległości na moim osiedlu zawsze powiewa kilka flag i pomimo, iż przed wieloma domami takowych brakuje, niechciałbym w Polsce 'POP-patriotyzmu' rodem z USA.

qqs, bardzo sympatyczna scenka

rekrutacja

#11 Post autor: rekrutacja »

Sadzac po helmie ten rycerz jest o dwiescie czy trzysta lat starszy od Napoleona...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 11 XI 1918

#12 Post autor: lugomina »

KUKUS pisze: ...wiem, bardziej pasowałby żołnierz z epoki napoleońskiej.
Dobry pomysl, wazna rocznica.
Chociaz realizacja zbyt prosta, moim zdaniem ;)
Wg. mnie zamiast sredniowiecznego rycerza pasowalby tam Paderewski - oprócz grania na forteklapie, byl wszak naszym premierem przez chwile i bardzo waznym dzialaczem politycznym na rzecz Polski. Podczas I wojny dotarl nawet do prezia USA Wilsona i to chyba dzieki temu suwerennosc Polski byla jednym z punktów Wilsona.
No i dzieki wizycie Paderka w Poznaniu wybuchlo pomyslnie zakonczone powstanie wielkopolskie :)
Natomiast rycerz też jest w moim odczuciu symbolem nieustającej walki o wolność....
Oj, ales zapatosil..
Tu pragne zauwazyc, ze wolnosc w Polsce juz mamy i to od prawie 18 lat. Mozemy zyc jak chcemy, mozemy jezdzic gdzie chcemy i mozemy kupowac Lego gdzie chcemy, za zlotówki, a nie w Pewexie za uciulane dolaresy ;)
Walczyc w zbrojach juz nie potrzebujemy, tylko pracowac nad naszym wlasnym szczesciem :) Tylko od nas zaleza i nasze sukcesy i nasze porazki.

(sorry za OT)
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 15:20 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#13 Post autor: Iskra »

A mnie własnie takie symboliczne ujęcie bardzo pasuje, właśnie z tym rycerzem.

Lugomina, są takie okazje, gdzie patos jest jak najbardziej na miejscu. Przynajmniej w moim odczuciu. A co do wolności, to mam wrażenie, że gdzieś tak od 2004 coraz bardziej się od niej oddalamy, ale nie chcę się tu wdawać w dyskusję, bo zrobi się afera. :)

Podoba mi się, fajnie, Kukus, że postanowiłeś tak uczcić ten dzień.

P.S. Widzieliście wczorajsze logo google? :)

I jeszcze cos do posłuchania, o tutaj.

ODPOWIEDZ