[MOC] Forklift PF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#16 Post autor: stpman »

Jest tak brzydki, że aż ładny;] Ma swój urok, a szary kolor pasuje idealnie i ładnie komponuje się z elementami PF. Fakt, faktem, że karoseria wygląda na nieco niedokończoną, ale ma to też swoje zalety, można pooglądać co mamy w środku, a sam pojazd ma mniej model teamowy charakter.
Co do mechaniki to spore wrażenie robi "tryb krabowy" (w jaki sposób działa mechanizm przełączania?), natomiast w jednej kwestii muszę się zgodzić z Aro_kalem, że twój pojazd startuje do palety jak dziki zwierz;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Dzięki. Tak jak pisałem, są dwa silniki do skrętu, na przód i na tył. Oba podpięte pod jedno wyjście z odbiornika, ale tylny ma po drodze switcha. A switch jest przełączany zdalnie osobnym silnikiem.

rh

#18 Post autor: rh »

Sariel. Miejże trochę litości :) To jest rewelacyjne jeśli chodzi o funkcjonalność - nie będę ukrywał, że mi się bardzo podoba czy mechanizm podnoszenia bomu, czy patent na sterowanie. Bardzo dobrze, że w końcu to nie jest czarne (ile można...). Ale do diabła, tak paskudnego czegoś już dawno nie pokazywałeś - to "cobra" przy tym była piękna :D
Funkcjonalności - zdecydowanie na tak, kolor inny niż czarny - tak, wygląd - NIE...
natomiast w jednej kwestii muszę się zgodzić z Aro_kalem, że twój pojazd startuje do palety jak dziki zwierz;]
Nie da się ukryć, miałem odniosłem podobne wrażenie ;)
Ostatnio zmieniony 2008-11-18, 15:43 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

rh pisze:tak paskudnego czegoś już dawno nie pokazywałeś - to "cobra" przy tym była piękna :D
Widzisz, osiągnąłem zamierzony efekt wychowawczy - cokolwiek teraz zbuduję, będzie najprawdopodobniej ładniejsze :P
A serio, nie wydaje mi się żeby wózek był po prostu brzydki. On ma urodę typowo technicową, bez popierdółek typu skosy, tilesy i zaokrąglenia. Ale to, oczywiście, nie każdemu musi się podobać :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-18, 15:59 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#20 Post autor: rh »

Sariel pisze:On ma urodę typowo technicową, bez popierdółek typu skosy, tilesy i zaokrąglenia. Ale to, oczywiście, nie każdemu musi się podobać :)
Bardziej "starotechnicową" .. zobacz sobie na 8421 czy 8275 - przecież one, mimo że prezentują urodę technicową, trochę wspartą wedgami itd itp to jednak są bardzo ładne.
Chociaż przypuszczam, że mimo wszystko Twój Forklift prezentuje się lepiej na żywo niż na zdjęciach. A że nie każdemu musi się podobać - jasne, że tak. Na tym polega nasze prawo do wyboru tego, co się podoba, a co nie, i prawo do własnego zdania i możliwości jego wyrażenia :)
Sariel pisze:Widzisz, osiągnąłem zamierzony efekt wychowawczy - cokolwiek teraz zbuduję, będzie najprawdopodobniej ładniejsze :P
Oby nie spełnił się tylko wariant negatywny i będzie coś brzydszego.

I kontynuuj zmianę koloru :) Jednak czarny chociaż bardzo ładny, to nie dość, że może się znudzić, to do robienia zdjęć jest paskudny...
Ostatnio zmieniony 2008-11-18, 16:05 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#21 Post autor: MacGyverek »

Mi się strasznie podoba! Kolor super, funkcjonalność no i wreszcie to co lubie: dziurawy technic!! Najczęściej są tu pokazywane moce obudowane legiem system albo innym paskudztwem!! Cały urok Technica to: "mobilność" i "dziurawość". Na takich technicowcach sie wychowałem i to ma swój urok. Tak trzymaj Sariel! Wiecej takich konstrukcji bo to jest poprostu piękne! Dla mnie najlepszy jest ten twoj MOC no i jeszcze Moon Rover (czy jakos tak). Pozdrawiam

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#22 Post autor: spacelord »

Niektórzy wcześniej pisali że brzydki - a mi się podoba (pewnie dlatego że szary ;) )... Funkcje robią wrażenie, no ale tak zawsze jest :) Natomiast najbardziej mi się podoba, że jest z samych (lub prawie) liftarmów, na pewno trudno się tak buduje, i jeszcze trudniej poprawia coś w środku gdy dużo jest już zbudowane - i chyba to najbardziej skłoniło mnie do napisania tego nie-profesjonalnego komentarza ;)
A najmniej podoba mi się kabina - wg mnie niepotrzebnie jest cała 'zamurowana', jakoś w technic'u mi to przeszkadza, bo tylko zakrywa mechanizmy (tu akurat nie), które są tu najważniejsze :)

ODPOWIEDZ