[MOC] Star 1142

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#31 Post autor: Ramzes »

Teraz trochę pochwał od stawiającego pierwsze kroki trialowca:)
Nie pozostaje mi nic jak dołączyć się do moich poprzedników - ciężarówka jest piękna!
Kolor, nie ma tu znaczenia, kabina wykonana tak pieczołowicie, że tylko przykład brać. podobnie rzecz ma się z paką. To tyle co do estetyki. Co do całego mechanizmu napędzającego to wszystko to również jestem zdumiony całym tym porządkiem panującym w bebechach. Co prawda troche to skomplikowane, ale mam nadzieje, że kiedyś zbuduje coś podobnego.
Na filmiku widać, iż miesiące pracy nie poszły na marne i trialówka nie tylko wygląda ale i jeździ:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#32 Post autor: Jerac »

Bardzo krótko: szczena opada, i naprawdę gdzieś mam to że poza ładnym wyglądem potrafi także jeździć.

(ostatecznie mam prawo mieć tutaj komentarz ;P)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#33 Post autor: Hezar »

Ilekroć mam okazję spojrzeć choćby na chwilkę na to arcydzieło, czynię to dosłownie za każdym razem.
Ciężarówka została wykonana w sposób perfekcyjny.
Osobiście uważam, że kolorystyka została dobrana wręcz idealnie i dobrze się stało, że nie zdecydowałeś się na "standardowe" kolory, np. czerwony.
Umiejscowienie elementów silniczka jak najbardziej poprawne, w układzie przeniesienia napędu wzorowy ład i porządek.
Star pięknie jeździ i pokonuje przeszkody, więc i w tym aspekcie (obok wizualnego) wszystko jest tak, jak być powinno.
Reasumując - jestem pod duuużym wrażeniem!

Pozdrawiam (:

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#34 Post autor: aro_kal »

Przepraszam, że zanudzam kolejny raz w tym temacie, ale jak wspominałem robiłem wiele elementów stara na komputerze. Tyle że potem musiałem sformatować partycję systemową i rysunki poleciały. Przypomniałem sobie jednak, że w pracy siedziałem też nad tą konstrukcją i na firmowym komputerze zostały rysunki tych elementów. Jeśli macie jeszcze siłę wałkować temat stara 1142 to zerknijcie. Więcej grzechów nie pamiętam i zabieram się za następny pojazd, bo nie mam ochoty do końca życia być konstruktorem tylko tej jednej maszynki (cholerny sariel ;-))

KABINA
Obrazek

RAMA
Obrazek

Była tez i paka, i skrzynie, ale zostały ich dużo starsze wersje więc nie ma co pokazywać. Rama też jest stara - jeden silnik napędowy, pudełko z bateriami z tyłu. To jest jednak rama idealna (nie przesadzam), która pozwoliłaby na wygranie każdych zawodów pojazdowi o wadze ok. 2000 - 2200 gramów. Naprawdę, wiem co mówię :-)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#35 Post autor: makorol »

Mógłbyś gdzieś załączyć pliki do MLcada ??
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#36 Post autor: TT »

aro_kal pisze: Rama też jest stara - jeden silnik napędowy, pudełko z bateriami z tyłu. To jest jednak rama idealna (nie przesadzam), która pozwoliłaby na wygranie każdych zawodów pojazdowi o wadze ok. 2000 - 2200 gramów. Naprawdę, wiem co mówię :-)
No bez przesady ;) Pomyśl sobie co by było gdyby ta rama musiała rywalizować z ramą z 2 batboxami (jeden tylko na silnik napędowy), która dodatkowo nie obciąża silnika napędowego atrapą silnika - tylko obsługuje go innym silnikiem z innego batboxa :] Oczywiście pojazd o masie 2000-2200 gramów. Naprawdę, wiem co mówię :-) Z resztą to czysta logika ;-)



ps. nie mogłem sobie odpuścić... :]
Pozdrawiam,
Tomek

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#37 Post autor: aro_kal »

Nie przesadzam. Jeden silnik przy przełożeniu 9:1 dobrze się sprawuje przy podanej przeze mnie wadze pojazdu. Dodanie drugiego pudełka z bateriami nic nie da jeśli się przekroczy tę wagę. Jedyny pojazd, który na jednym silniku ważył więcej, a mianowicie 2400 gramów to było moje wozidło, przy tym zachowywało się tak jak tego chciałem, czyli łatwo jeździło po nierównościach i podjeżdżało pod górki. Zapewne było tak dzięki dużym kołom.

Makorol -> sama rama to pikuś w sumie. Do tego potrzebne są dobre mosty. Ta rama to ideał do moich mostów. Jeździłem tą konstrukcją przy wadze ok. 2100 gramów i była niesamowita. Później po uzupełnieniu kabiny i dodaniu paki przestała być taka dobra i dlatego pojawił się drugi sinik. A plików pewnie nie zamieszczę. Bądź co bądź, tu chodzi o rywalizację, badanie która konstrukcja jest lepsza. W sumie dzielimy się tymi informacjami dość chętnie, ale już bez wnikania w szczegóły. Zawsze jednak chętnie Ci podpowiem jeśli zapytasz.

ODPOWIEDZ