[MOC] Kenworth K100 Aerodyne, skala 1:13

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

[MOC] Kenworth K100 Aerodyne, skala 1:13

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

Witam serdecznie.

Przyznam sie szczerze, ze przez pomylke "sprzatajac" dzial ModelTeam skasowalem pierwotny watek o moim K100... zaluje, bo mial szanse stac sie jednym z najpopularniejszych na tym forum... ale coz... za nieuwage sie placi.

Otoz pragne zaprezentowac juz calkiem oficjalnie skonczony model (na brickshelfie galeria upubliczni sie za kilka/kilkanascie godzin). Pierwotnie miala to byc limitowana seria VIT200, skonczylo sie na zwyklym VIT w kolorach nieco przypominajacych pierwowzor.
Kilka faktow, byc moze o czyms zapomne, ale model jest Wam juz i tak znany:

- 149 cm dlugosci z naczepa, sam ciagnik 60;
- waga ciagnika 4,5 kg;
- podnoszona kabina (chcialem pneumatycznie, ale po pierwsze duze silowniki wygladaly komicznie pod kabina a po drugie nie mogly jej uniesc... :) );
- pod kabina napedzany z tylnich mostow silnik V8, powiedzmy ze jest to Detroit Diesel;
- tylnie zawieszenie resorowane, kazda os niezaleznie (zarowno ciagnik jak i naczepa);
- tylne mosty zabudowane, ale kosztem braku dyferencjalu;
- otwierane drzwi kabiny i kilka schowkow;
- w srdoku dwie lezanki (lezanki ? 36cali szerokosci to calkiem wygodne lozko !!) , gorna skladana, poleczki i szafka na ubrania;
- zbiorniki paliwa wzorowane na modelu W900 ElCaracho jednak z dodanymi stopniami dosc popularnymi w K100;

Obrazek

Dostepne sa dwie galerie:
http://lego.drwiega.net/vit200/ - niemal blizniacza z brickshelfem
http://lego.drwiega.net/vit200/wiecej.html - jakies male fotki w domu robione :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-18, 08:46 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

witus

#2 Post autor: witus »

Fantastyczne!
Pozazdroœcić iloœci klocków :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Kenworth K100 Aerodyne, skala 1:13 - finito :)

#3 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze: skasowalem pierwotny watek o moim K100... zaluje, bo mial szanse stac sie jednym z najpopularniejszych na tym forum... ale coz... za nieuwage sie placi.
Ano płaci się, płaci - będziesz miał za karę bardzo krótki wštek, złożony z takich oto (nieregulaminowych) wypowiedzi: Piękny model. Wzruszenie odebrało mi mowę. :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#4 Post autor: liwnik »

Ciężarówka jest wspaniała.

Galeria na brickshelfie jest już dostępna.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#5 Post autor: Korn »

No to jak wszyscy się wypowiadajš to i ja się wypowiem: Model œwietny! Nie moge się do niczego przyczepić... no może poza jednym :twisted: nie jest RC :twisted: ... Ehhh moja wyobraŸnia :)
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Ja rozmawiałem z Maciejem o czyms takim Rc. Lecz jest kilka argumentów, dlaczego nie jest Rc, ale to zostawie Maciejowi.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Nie zaglšdam tu zazwyczaj, ale obejrzałem tš ciężaróweczkę ; o)
Nie wiem co mogę napisac - jest imponujšca i tyle : o)
Zwróciłem uwagę na ten przewód/rurę tutaj http://lego.drwiega.net/vit200/8.jpg (na górze). Nie wiem czy to znana konstrukcja, ale mi się bardzo podoba to rozwišzanie.

A tutaj http://lego.drwiega.net/vit200/10.jpg widać jaka ona musi być wielka - te malutkie skrzyneczki z mikronarzędziami : o)

Ciekawi mnie co jest na tych naklejkach na zderzaku http://lego.drwiega.net/vit200/kenworth_k100_aerodyne_00.jpg - widzę, że LugPol jest sponsorem?
Zdrufko, Ciamek

chiefie

#8 Post autor: chiefie »

Model jak zwykle bardzo dobry, szkoda ze ja nie mam tyle klockow jak i cierpliwosci do ich gromadzenia gdy mi ich potrzeba. Ale model to jedno, mi sie bardzo oprawa fotograficzna podoba ; ).

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

Dzieki za komentarze :) Postaram sie odpowiedziec na wszystkie sugestie i pytania, a wiec do dziela :)
Fireblast pisze:Nie moge się do niczego przyczepić... no może poza jednym nie jest RC ... Ehhh moja wyobraŸnia
TT pisze:dlaczego nie jest Rc, ale to zostawie Maciejowi.
widze ze wyobraznie mamy podobna ;) kilka powodow dlaczego nie jest RC:

1. waga - 4,5 kg na sam ciagnik to dosc duza masa do ciagniecia... moze 4 nowe mocne silniki daly by rade... moze - ale taka konstrukcja byla by calkowicie od rzeczywistosci oderwana

2. jesli nawet udalo by sie to ruszyc z miejsca, to problemem jest predkosc - zupelnie mala nie ma sensu, przy wiekszej pojawia sie skrzynia biegow i jej wytrzymalosc - coby klockow nie polamac...

3. jesli juz sie rozpedzi, to zatrzymanie takiej masy bylo by nie lada gratka...

4. jazda po mieszkaniu byla by fajna, ale mowimy o czyms, co ma prawie 150 cm dlugosci i nie calkiem szczesliwy promien skretu... ja lubie manewry ciezarowka, ale tu chyba by mnie ponioslo ;)... jesli chodzi o zabawy na zewnatrz, to wieksze wibracje na asfalcie byly by zgubna w skutkach dla i tak wzmocnionej wzgledem oryginalu (konstrukcji) ramy podwozia...

mona by bylo dluzej... na deser powiem, ze rodzi mi sie w glowie albo RC trial truck, ale bardziej MT niz Technic (detale, detale, detale) albo lekka wyscigowa ciezarowka, oczywiscie mowimy o skali 1:13 - to jednak odlegle plany.
Ciamek pisze:Zwróciłem uwagę na ten przewód/rurę tutaj http://lego.drwiega.net/vit200/8.jpg (na górze). Nie wiem czy to znana konstrukcja, ale mi się bardzo podoba to rozwišzanie.
przyznam sie, ze nigdzie nie widzialem takiego rozwiazania do tej pory i uznaje je za autorskie. jesli sie myle, prosze mnie wyprowadzic z bledu :)
w ogole w tej skali jest problem z rurami, bo wiekszosc powinna byc albo ciut ciensza niz jest w moim modelu albo nieznacznie grubsza (wydechy nieco grubsze, rury doprowadzajace powietrze ciut ciensze itp) - to jednak kwestia wpasowania w calosc. drugim problemem jest ich wyginanie... zwykle ludzie majstruja z udzialem slopow 2x2 45 usilnie profilujac zalamanie takiego kolektora... ja chcialem byc inny :) no i mi sie chyba udalo. sa dwie wersje - albo z wykorzystaniem round plate'ow 2x2 nadzianych na wezyk od pneumatyki albo z zebatek (to dla zdecydowanie ciasniejszych wygiec, typ wg uznania i dopasowania wizualnego) identycznie polaczonych. IMHO lepiej sie prezentuje wersja 1, ale zeby byla efektowna trzeba miec sporo miejsca na tego typu instalacje. oczywiscie mozna wprowadzic rozwiazania mieszane :)
Ciamek pisze:widać jaka ona musi być wielka - te malutkie skrzyneczki z mikronarzędziami : o)
jest wielka... to jest i zaleta i wada... zaleta - jest spektakularna; wada - ciezko sie niš pobawic ;) choc oczywiscie dolozylem staran, aby i to bylo w zadowalajacym stopniu mozliwe ;)
Ciamek pisze:Ciekawi mnie co jest na tych naklejkach na zderzaku
juz spiesze tlumaczyc :) nie chcialo mi sie robic wyimaginowanych zupelnie tablic rejestracyjnych, chodzilo o wydobycie ducha i stylu... zrobilem wiec kilka tabliczek, kolejnosc umieszczenia dobierana kolorystycznie :)

Obrazek

na chlapaczach pod zderzakiem jest logo kenwortha i haslo firmy "the world's best", na tylnich chlapaczach w ciagniku sa strzalki opisane na lewo "el passo" a na prawo "el-cruncho" - pomysl zauwazony na naczepie znalezionej na http://www.hankstruckpictures.com/ - dla zainteresowanych poszukam fotki zrodlowej. tylne chlapacze w naczepie maja naklejki z namiarami na moja strone i info, ze jest "online" od 2002 roku :)
niestety, nikt z wymienionych na zderzaku - oprocz lego.drwiega.net ;) - nie
sponsoruje mojego hobby ;) z reszta nie wiem czy pogodzil bym sie z tym, ze prawa do modelu rosci sobie ktos inny ;))
snip3r pisze:szkoda ze ja nie mam tyle klockow jak i cierpliwosci do ich gromadzenia
to przychodzi z czasem, choc przyznaje sie do tego, ze czasami zamiast szukac 2 klockow to, jesli to mozliwe i akceptowalne, poprostu robie inaczej i tyle... co nie zmiena faktu, ze elementy dachu (glownie biale dachowki) zbieralem ponad miesiac...

jeszcze raz dziekuje za komentarze :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Model oceniam na 6.Tak mi się podoba że ustawiłem jako tło pulpitu to zdjęcie co dałeœ w pierwszym poœcie.Model jest naprawdę piękny aż zapiera dech w piersiach.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#11 Post autor: TT »

http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... yne_01.jpg ja mam to zdjęcie na pulpicie :lol: :D

ps. Maciej masz to zdjęcie w rozdzielczoœci 1024 na 768?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

TT jeżeli chcesz mieć zdjęcie w wiekszej rozdzielczoœci to zrób tak:
1Zapisz obraz na kompóterze
2Prawym przyciskiem myszy kliknij na obraz
3Wybierz :otwórz za pomocš
4Wybierz:wybierz program z listy
5Wybierz Microsoft Office Picture Manager
6A potem kliknij na Edytuj obrazy
7No i teraz tam jest polecenie zmień obraz kliknij a potem to już prosta droga


PS.Macieju przepraszam :cry: za zaœmiecanie forum ale chciałem pomóc TT i wielu innym użytkownikom z tym problemem.Nie gniewaj się. :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

K@ROL pisze:TT jeżeli chcesz mieć zdjęcie w wiekszej rozdzielczoœci to zrób tak:
No to może docišgnę ten Off Topic do końca, zanim ktoœ posłucha Twojej rady...
Nie ma cudów - nie da się wyczarować dodatkowych tysięcy pikseli znikšd. Takie rozcišganie obrazka oznacza pogorszenie jakoœci i właœnie dlatego TT pytał o obrazek w większej rozdzielczoœci.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Nie ma cudów - nie da się wyczarować dodatkowych tysięcy pikseli znikšd. Takie rozcišganie obrazka oznacza pogorszenie jakoœci
Oj rzeczywiœcie masz racje,nie pomyslałem o tym :oops: ,no ale jak zdjęcie będzie dobrze zrobione to nie zauważymy pogorszenia :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#15 Post autor: Maciej Drwięga »

K@ROL pisze:no ale jak zdjęcie będzie dobrze zrobione to nie zauważymy pogorszenia
troszke sie tym interesuje i - jak juz Dmac napisal - cudow nie bedzie... roznica zawsze bedzie, tyle ze oko ludzkie jest na tyle glupie, ze moze dac sie oszukac :) gdybym fotki robil w deszczu i mgle, to moze by sie dalo nieznacznie zwiekszyc rozmiary obrazu bez znacznej utraty jego jakosci dla naszego oka... zdjecia jakie zrobilem naleza do raczej ostrych i wyraznych, tak wiec zaden algorytm "produkowania" dodatkowych pikseli nie zda egzaminu. jakosc zdjecia wg mnie bedzie wyraznie gorsza. oczywiscie mozna spedzic kilka ladnych chwil w photoshopie meczac sie solidnie, ale efekt i tak bedzie gorszy niz poproszenie mnie o zrodlo... a zrodla mam w niezlej jakosci (czyt. niezbyt kompresowanym JPEG) w rozmiarach 2560x1920, kazde w okolicach 2,5 MB.

przy powiekszaniu szczegoly na bank sie rozmyja i tu nie ma zmiluj sie. jezeli ktos chce fotke w duzym formacie, prosze o maila: lego@drwiega kropka net, nie realizuje zamowien hurtowych ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ