6379 Riding Stable

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

6379 Riding Stable

#1 Post autor: Kasia »

Recenzja zestawu 6379

Obrazek

Z racji tego, że niedawno odkupiłam płytę bazową, która złamała się w dzieciństwie, postanowiłam zbudować i napisać recenzję mojego pierwszego zestawu Lego.
Zacznijmy zatem od początku… Zestaw ten nowością był w 1986 roku. Ja dostałam go 2 lata później. Zawiera 269 elementów. Niestety trudno mi powiedzieć, jak wyglądało opakowanie, gdyż nie posiadam go już od blisko 20 lat. Instrukcja wykonana jest w formie 12 – stronicowej książeczki. Na jednym etapie budowy dodaje się od kilku do kilkunastu klocków, jednak wszystko przedstawione jest w sposób bardzo czytelny. Jeśli chodzi o klocki, to jak na tak stary zestaw, posiada on sporo ciekawych elementów. Są to przede wszystkim:
Obrazek x3
Obrazek
Obrazek
Obrazek x2
Poza tym zestaw zawiera 2 konie (brązowego i białego), 2 minifigi, 5 małych, niebieskich okienek oraz sporą ilość poczciwych, białych bricków.
Po zbudowaniu otrzymujemy uroczą stadninę, z wieloma ślicznymi detalami. Przede wszystkim budynek nie posiada tylnej ściany, co umożliwia zabawę wewnątrz stajni. Tam znajdziemy 2 boksy dla koni wyposażone w żłoby oraz niewielkie pomieszczenie, w którym przechowuje się oprzyrządowanie (tu 2 siodła oraz miotła). Na poddaszu leży siano. Na zewnątrz znajduje się tor przeszkód. Wszystko jest na nim ruchome, dlatego nieuważny jeździec bez trudu może zrzucić poprzeczkę. Mamy również mały ogródek z kilkoma kwiatkami i drzewem. Jest jeszcze wóz z sianem, któremu pomimo prostej budowy nie brakuje uroku. Całość zapewniła mi wiele godzin wspaniałej zabawy i sprawiła, ze zakochałam się w Lego. Dzisiaj zestaw znów stoi na moim biurku i przywołuje wiele wspaniałych wspomnień.

Obrazek
Stajnia od tyłu

Obrazek
Wóz z sianem
Ostatnio zmieniony 2008-12-08, 14:12 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Szkoda, że go przegapiłem i nie kupiłem kiedy był dostępny. Na pewno przydałyby mi się niebieskie okna i drzwi, czerwone dachówki, których nigdy nie jest za dużo, no i furtka, której nie mam do dziś.

bartemo

#3 Post autor: bartemo »

Część klocków zdecydowanie wymaga czyszczenia i/lub wybielenia...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Czytając Twoją recenzję zastanawiałem się, czy przypadkiem nie widzę tego zestawu po raz pierwszy.
Jedno spojrzenie na logo stajni (naklejka z głową konia i podkową) uświadomiło mi jednak, że faktycznie dawno temu pojawił się w jednym z katalogów.
Fakt faktem, pamiętam dobrze, iż w tamtych czasach interesowały mnie tylko i wyłącznie samochody, toteż gdyby nie Ty, zupełnie bym zapomniał, że taki zestaw jak 6379 w ogóle kiedykolwiek istniał.
Dzięki za wspomnienia!

Pozdrawiam (:

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Część klocków zdecydowanie wymaga czyszczenia i/lub wybielenia...
chciałbym zobaczyć Twoje klocki sprzed 18 lat.

Zestaw bardz ofajny, sporo klockow, fajnie ze jest drugi kon.

Recenzja taka malo recenzjowa :) Popracuj nad forma:)

bartemo

#6 Post autor: bartemo »

chciałbym zobaczyć Twoje klocki sprzed 18 lat.
Możesz szerzej wyjaśnić co Twoja chęć oglądania moich klocków ma tutaj do rzeczy?

ODPOWIEDZ