6253 Shipwreck Hideout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

6253 Shipwreck Hideout

#1 Post autor: nori »

Obrazek

6253 Shipwreck Hideout

Zestaw wydany jako „Limited Edition”. Wiadomo jak to bywa z tymi edycjami limitowanymi, ważne jest jednak to że zestaw ten jest wprost rewelacyjny !

Rok produkcji: 2008*
Ilość elementów: 310
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 48 x 28 x 5.5 cm
Figurki: 6
Seria: Pirates II
Ceny w Lego Shop@Home: USD 39.99 $
Cena w Toys’R’Us: 39.99 $
Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

*) Zestawy oficjalnie dostępne są na rynku od 2009 roku. Jednak można je już nabyć w niektórych sieciach sprzedaży.

1) Pudełko

Obrazek

Podłużne. Przód zdobi zdjęcie zestawu wraz z upiększeniami w stylu strzelającej armaty i niespokojnej wody. Kawałek mapy z charakterystycznym postrzępionym logo – to znaki rozpoznawcze dla tej serii. Zestaw ten jednak jest dodatkowo oznaczony jako „Limited Edition” o czym świadczy odpowiednie, rzucające się w oczy oznaczenie. Ostatnimi laty Lego coś lubi wypuszczać takie „Limitowane” i „Specjalne ”zestawy – tak było już chociażby w przypadku Castle i Indiany Jonesa. Zazwyczaj jednak nie ma większych problemów z zakupem tych niby unikatów.

Obrazek

Tylną ściankę pudełka zagospodarowano w podobny sposób jak w przypadku fortu: zdjęcie zestawu, zbliżenia na jego elementy ukazujące jednocześnie ich funkcjonalność, oraz wyszczególnione specyficzne klocki w stylu broni i wyposażenia. Tu także znajdziemy w narożniku reklamę statku.
Na bokach pudełka swoje miejsce znalazła cała hałastra ludzików, papuga w skali 1:1 oraz standardowe oznaczenia i ostrzeżenia.

A w pudełku ? Trzy ponumerowane woreczki, luzem most, maszt, flaga oraz dwa okrągłe elementy.

Obrazek

2) Instrukcja

Obrazek

Jedna 76-cio stronicowa książeczka o formacie zbliżonym do kwadratu.

Obrazek

Plany budowy są dość rozciągnięte, przy każdym kroku mamy wyszczególnienie elementów które dokładamy. Nie zabrakło miejsca dla tych dziwnych ostrzeżeń (nie mieszajcie klocków !), reklam, komiksu i spisu elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do instrukcji nie ma się co przyczepiać, wykonano ją bardzo estetycznie i przejrzyście, jedyne zastrzeżenie można by mieć do jakości druku, a przede wszystkim odwzorowania kolorów. Nie zawsze ten sam kolor na różnych stronach jest identyczny. Ale to niestety bolączka większości ostatnio drukowanych instrukcji.

3) Model

Obrazek

Przepiękne ludziki ! Nawiązujące do klasycznej serii ale jednocześnie znacznie ją przebijające pod względem wyglądu. Już to powtarzałem i pewnie powtórzę jeszcze wielokrotnie, ale ludziki z obecnych Piratów to naprawdę rewelacja !

Mamy więc dwóch żołnierzy ze znanymi już zadrukowanymi obustronnie tułowiami:

Obrazek

Trzech Piratów. Wśród nich kapitana Klocko / czerowno / rudo brodego i, proszę wstać, Piratkę !.

Obrazek

Przepiękna figurka przedstawicielki płci pięknej, z idealnie wprost wymodelowaną fryzurą (a co, Piraci nie mogą mieć swoich stylistów ?)

Obrazek

Obrazek

A na dokładkę kościotrupek.

Obrazek

A sama budowla ? Otrzymujemy nieco chaotyczną i dziwną konstrukcję, jednak mającą sporo uroku i ciekawie się prezentującą.

Obrazek

Głównym elementem jest zabudowana kryjówka Piratów, wzniesiona na szkielecie statku. Dodatkowo kryjówka połączona jest mostkiem z masztem zwieńczonym bocianim gniazdem. Mostek przy zabudowie jest przyczepiony na obrotowej podstawie dzięki czemu łatwo jest ustawić maszt w dowolnym położeniu. Według ostatnio panującej mody w nowych zestawach, nie ma tu jednej podstawy – każdy z modułów konstrukcji jest niejako niezależny i łatwo rozłączalny od pozostałych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podstawową zasadą jest że Piraci posiadają skarby. I zestaw ten nie jest wyjątkiem, oto złota skrzynia pełna kosztowności:

Obrazek

Obrazek

Uwaga ! Chroniona przez pułapkę – wielkie ostrze !

Obrazek

Obrazek

Przeprawa przez most też do najbezpieczniejszych nie należy. Dla nic niespodziewającego się śmiałka czeka kąpiel w morskich odmętach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać resztki kadłuba statku łatwo można odczepić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główny moduł prezentuje się bardzo zgrabnie, na kamienistej konstrukcji ze śladową roślinnością, Piraci zbudowali prostą zabudowę, zwieńczoną potężną armatą.

Obrazek

Obrazek

Środek nawet ma jakieś wyposażenie, o ile tak można określić stolik z mapą i kielichem. Jednak i tu kryje się niespodzianka, stolik jest ruchomy, a jego przesunięcie odsłania tajemniczą otchłań. W sam raz na czaszki swoich byłych pobratymców. Niech się do czegoś przydadzą ! Może odstraszą nieproszonych gości...

Obrazek

Obrazek

A propo gości. Dwóch śmiałków wybrało się w nieznane na swojej granatowej łodzi.

Obrazek

Raczej niezauważenie nie mają szans zbliżyć się do kryjówki – z bocianiego gniazda wszystko doskonale widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie znajdziemy całkiem sporą menażerię: dwa czerwone węże, nową śniętą rybę, dwukolorową papugę oraz pociesznego żółciutkiego kraba.

Obrazek

Warto też przyjrzeć się nowej fladze pirackiej, wykonanej identycznie jak ta z fortu żołnierzy ze sztywnej folii:

Obrazek

Po budowie zostało parę zapasowych elementów, m.in. dwa okrągłe klocki które były wrzucone luzem. Czyżby pomyłka ? Cóż dodatkowych klocków nigdy za wiele.

Obrazek

Uwielbiam klasycznych Piratów. Teraz też uwielbiam nowych. Obydwie edycje są po prostu rewelacyjne.
A jak ktoś psioczy to niech się ma na baczności. Kapitan Rudobrody naprawdę ma ostry hak !

Wielkie, wielkie podziękowania dla dobrego wujka z Hameryki Nexusa za nieocenioną uczynność i cierpliwość dzięki którym została zaspokojona moja niecierpliwość...
Ostatnio zmieniony 2008-12-10, 23:56 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#2 Post autor: Iskra »

Piratka!!! Śliczna!

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#3 Post autor: aro_kal »

Mistrz recenzji.

Mam gdzieś te zestawy, które opisujesz, ale robisz to w tak apetyczny sposób, że nie sposób tego nie przeczytać. Najbardziej podobają mi się zdjęcia figurek na błyszczącym tle. Czy to pleksi? Szkoda tylko, że chyba oświetlasz to lampą błyskową, bo powstają odbicia, lub robisz to lampami nieprzysłoniętymi pergaminem. Oczywiście to nie jest ważne w recenzjach, ale wydajesz się być perfekcjonistą, więc swoje pięć groszy wciskam.

A zapomniałem. Jedyne co mi się nie podoba w zestawach piraci, to pudełka. One do mnie krzyczą "BELA!!". Ta kolorystyka do mnie nie przemawia i nie wiem czy bym kupił zestaw dziecku.
Ostatnio zmieniony 2008-12-10, 23:49 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

2009 to będzie orgia
: oP
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

Ciamek pisze:2009 to będzie orgia
: oP
Ciamku, O_o



...cicha woda :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

Oby ta "limited edition" była dostepna i w 2009 roku... gdybym miał kasę to bym zamawiał xD
Te recenzje Noriego zaostrzają apetyt na serię.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Białe wiosła <mniam> :D

Dobr recenzja, może też się kiedyś skuszę, chociaż osobiście jak dla mnie jest tam strasznie mało miejsca zwłaszcza jak się porówna z poprzednimi "bazami" piratów. jak zwykle za mało monet.

W sumie też się zastanawiam po co jest to "Lmt edition" :)

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Plusów w tym zestawie jest mnóstwo. Brakuje mi tylko w nim jednej rzeczy: Wypukłej płytki ze skałami ii wzburzoną wodą, i może jakąś jaskiną. Wtedy ten zestaw naprawdę było by nazwać limited edition.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Mam mieszane uczucia co do "piratki" / "piracicy". Czemu ma opaskę na oku? Nieładnie tak okaleczać niewiastę. Przez to jej buźka daje ograniczone możliwości wykorzystania jej w MOCach innych niż pirackie.

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Myślę że jest to objaw równouprawnienia i w sumie odpowiedz na wieloletnie nawoływania AFOLi do wprowadzania do zestawów aktywnych roli kobiecych. Mi się bardzo podoba i myslę że mojej córce też :)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: szww »

zgrredek pisze:Mam mieszane uczucia co do "piratki" / "piracicy". Czemu ma opaskę na oku? Nieładnie tak okaleczać niewiastę. Przez to jej buźka daje ograniczone możliwości wykorzystania jej w MOCach innych niż pirackie.
popieram,
glowka tej piratki to jeden z najgorszych pomyslow lego ostatnich czasow (tymbardziej, ze taka ladna fryzurke dostala)

Pozatym zestaw bardzo sympatyczny, + za kraba :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:Myślę że jest to objaw równouprawnienia i w sumie odpowiedz na wieloletnie nawoływania AFOLi do wprowadzania do zestawów aktywnych roli kobiecych. Mi się bardzo podoba i myslę że mojej córce też :)
Może to i racja. Taką główkę też pewnie można ciekawie wykorzystać. Niepotrzebnie się czepiam. Pewnie przez to, że nie lubię widoku okaleczonych niewiast.
Ostatnio zmieniony 2008-12-11, 12:32 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: szww »

Hippotam pisze:Myślę że jest to objaw równouprawnienia i w sumie odpowiedz na wieloletnie nawoływania AFOLi do wprowadzania do zestawów aktywnych roli kobiecych. Mi się bardzo podoba i myslę że mojej córce też :)
sam fakt ze jak by nie bylo jest piratka rownouprawnia ja znakomicie, sadze, ze opaska na oko jest zupelnie zbedna

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Ah! Nowy Piraci są rewelacyjni! Ile tam brązowego:)
Miło, że jest nowa "piratka" - mam starą żeńską figurkę z tej serii i prezentuje się ona gorzej od swojej nowej "siostry" :P
Recenzja bardzo fajna, zestaw też wart kupna choć nie jestem pewny czy nie jest trochę za drogi...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

Świetna recenzja. Zestaw jest fajny, piratka super się prezentuje, zresztą wszystkie minifigi są ciekawe.
Why so serious?

ODPOWIEDZ