[MOC] Red buggy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

[MOC] Red buggy

#1 Post autor: SeezSQ »

RED BUGGY

Obrazek

Na początku trzeba zaznaczyć że przy tworzeniu tego modelu w pewnym stopniu opierałem się na jednym z projektów Nico71.
Jednak budując dalej, brak odpowiednich klocków, zmusił mnie do odejścia od założonych koncepcji.
Modelem można skręcać za pomocą mniejszej zębatki lub za pomocą kierownicy.
Jest przednie zawieszenie, natomiast wysokość tyłu można regulować za pomocą mechanizmu pomysłu Nico71. Lekko "ulepszyłem" ten patent zastępując łączenia z axli na łączenia z liftarmów (chodzi o te 2 liftarmy widoczne pod pojazdem), dzięki temu cały mechanizm stał się bardziej sprężysty, wytrzymalszy i zachowuje się jak amortyzator..

MAX na dole
Obrazek


MAX w górze
Obrazek

Co tu więcej opisywać, model jest raczej prosty nie ma tu skomplikowanych mechanizmów..

Na uwagę może jeszcze zasługiwać V4 (myślałem że nigdy nie wykorzystam tych tłoków i bloków z 8437)
Obrazek

i jeszcze samo "wnętrze" :
Obrazek

Brickshelf:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=357281

Chyba wszytko z mojej strony:) teraz czekam na was.
Pozdrawiam SeezSQ
Ostatnio zmieniony 2008-12-21, 11:30 przez SeezSQ, łącznie zmieniany 2 razy.
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Powiem tak, nie chciałbym być kierowcą tego buggy podczas dachowania ...
A tak to nawet zgrabne :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Całkiem fajne to jest i ładne. Bardzo mnie cieszy że pomiędzy MOCami typu "30 silników w jednym" pojawiają się również i takie, prostsze a nie mniej fajne.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Może zacznę tak:
Robson1903 pisze:nie chciałbym być kierowcą tego buggy podczas dachowania
Słuszna uwaga. Pojazd nie tylko spełniałby wymogi bezpieczeństwa, ale jestem gotów założyć się o moją miesięczną pensję, że dobudowanie choćby zarysów kabiny/klatki znacznie poprawiłoby jego wygląd.
Skoro już tak dbamy o kierowcę, to niezłym pomysłem byłoby skorygowanie budowy fotela, który po pierwsze primo sprawia wrażenie rozłożonego, po drugie primo brakuje mu zagłówka.
Tyle słów krytyki, bo poza tym "buggy" prezentuje się całkiem fajnie, a niewątpliwego uroku dodaje mu ta krwista czerwień.

Pozdrawiam (:

orzech

#5 Post autor: orzech »

Dosyć ładny ale jest to kolejny buggy!Te wszystkie buggy to plaga technicowa tak jak Hot Rody tylko że Hot rody budowano nie tylko technicowe.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

orzech pisze:Dosyć ładny ale jest to kolejny buggy!Te wszystkie buggy to plaga technicowa
Podobnie jak koparki. I dźwigi. I Supercary. I ciężarówki wszelkiej maści. Iiii tam... :>

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#7 Post autor: SeezSQ »

Więc rzućmy to :D budujmy statki i helikoptery.. :)

Dzięki za miłe przyjęcie!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

rh

#8 Post autor: rh »

SeezSQ pisze:Więc rzućmy to :D budujmy statki i helikoptery.. :)
Ejjj .. nie :D ja tam dalej będę budował autobusy :D

A buggy ciekawe :) te koła do niego dobrze pasują, chociaż na obniżonym zawieszeniu mi się dużo bardziej podoba. Właściwie to racją jest, że przydałby się jakiś zarys kabiny - tak chociaż dla zasady, a na pewno by to poprawiło wygląd :)
orzech pisze:plaga technicowa tak jak Hot Rody
Aha. Hotrody to zdecydowanie była plaga - ale jak się nie lubi to nikt nie każe ich oglądać, ani tym bardziej komentować ;)

ODPOWIEDZ