8153 Ferrari F1 Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

8153 Ferrari F1 Truck

#1 Post autor: Bartex0805 »

Obrazek
Recenzja 8153 Ferrari F1 Truck

Seria: Racers
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 270
Liczba figurek: 0
Spis części: Peeron
Cena: 70 zł na Allegro

Pudełko

Wykonane z dobrej grubej tektury, estetyczne w ładnych kolorach. Z tyłu przedstawiony został model podobny do tego który posiadam, jest ich zdjęcie razem. Są też ujęcia z udziałem naszych klocków, szczegóły niżej.
Obrazek

Wewnątrz znajdujemy trzy woreczki ponumerowane, instrukcję budowy oraz blankiecik z naklejkami, bardzo wieloma naklejkami. Nie ma żadnych klocków, które by latały w pudełku luzem. Jest to o tyle zrozumiałe, że w zestawie jest większość małych części.
Obrazek

Instrukcja

W kształcie kwadratu, kartki spięte zszywkami. Wykonana w dobrej jakości papieru, nic nie ulega uszkodzeniu, podarciu przy normalnym użytkowaniu. Bardzo przejrzysta, nie stwierdziłem błędów podczas budowy.
Obrazek

Klocki

Muszę przyznać, że to bardzo pozytywna strona tego zestawu. Wiele drobnych części bardzo bardzo przydatnych. Fajne małe kółeczka, 6 serków i dwie pary czerwonych drzwi, które są obecnie rzadkością.

Po zbudowaniu

Po skończeniu budowy powstają 4 rzeczy: linia mety/startu, formuła 1, ciągnik siodłowy i naczepa do niego.
Z woreczka numer jeden zbudujemy linię mety/startu i F1
Obrazek

Z woreczka numer dwa zbudujemy ciągnik siodłowy
Obrazek

Z woreczka numer trzy powstanie naczepa, największy, a jednocześnie tak mały element z klocków lego.
Obrazek

Całość wygląda bardzo ładnie, formuła 1 jest wielkości troszkę większej niż resorówka. Cały TIR ma długość 22 cm.
Obrazek

W naczepie znajduje się miejsce na koła które musimy zdjąć, po to aby schować formułę do naczepy z tyłu. Z kołami nie mieści się jest za szeroka. Jednak schowek jest bardzo dobrze przemyślany jest otwierany z dwóch stron, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do schowanych kół.
Obrazek

Podsumowanie

Zestaw kupiłem ponieważ wydawał mi się ciekawy w części jakie posiada i tak też jest. Ma wiele drobnych części, które doskonale pasują do małych MOCy, jak i przy większych na pewno się przydadzą. Naklejek nie nakleiłem wszystkich ponieważ nie chciałem sklejać klocków. Nakleiłem tylko te które są widoczne na zdjęciach. Uważam, że zestaw jest wart zakupu, jedyny jego minus to duża ilość naklejek, ale nikt nam nie rozkaże ich nakleić prawda.

Ocena końcowa

Za:
- fajne koła
- czerwone serki 6 sztuk
- dużo przydatnych części
- dobra cena mimo licencji Ferrari

Przeciw
- naklejki na klocki

Kończąc tą recenzje zasiadam do wigilii, i w tym właśnie momencie chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego, zdrowia, dużo klocków pod choinką i dużo szczęścia.

Galeria: Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 19:28 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 2 razy.

Goldbrick

#2 Post autor: Goldbrick »

Chyba jedyną zaletą tego zestawu jest duża ilość drobnych, czerwonych klocków, które można wykorzystać we własnych mini konstrukcjach.
Nie podoba mi się, że dali tylko 6 serków :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

Nawet niezła recenzja, choć sam zestaw wcale mi się nie podoba - jest brzydki i jak na mój gust niezbyt pasuje do Lego.
"8153" warto kupić tylko i wyłącznie ze względu na części, o ile w ogóle warto ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Hezar pisze:"8153" warto kupić tylko i wyłącznie ze względu na części, o ile w ogóle warto ;)
Nawet na części się za bardzo nie nadaje bo tam nie ma nic specjalnego :P Oczywiście oprócz kupy czerwonych klocków.
Powoli Astra GSI

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#5 Post autor: Hezar »

caro pisze:tam nie ma nic specjalnego
Zgadzam się w 100% ;)

Pozdrawiam (:

Roug

#6 Post autor: Roug »

caro pisze:tam nie ma nic specjalnego
Eee.... Troszkę jest, np
Obrazek X5
Obrazek Obrazek po 2szt
Obrazek X6 Bardzo przydatne do maskowania boxa.
Ale chyba 70 dych bym za to nie dał, 58 też nie:
http://www.allegro.pl/item520734603_leg ... _8153.html

ODPOWIEDZ